Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Ja sobie pomalutku upgrejduje broń dla każdej postaci. Ubijam kaktusa za krótego dostaję Cactuar doll, który następnie w sklepiku sprzedaję za 12k gill. Kupuję ten item (nazwy nie pamiętam) który dodaje 4800 exp za 10k gill plus jakies itemki które powodują wzrost 3x exp do broni. I dzieki jednemu takiemu itemkowi mam ponad 13k exp. Gladiusa z 6 lv do 26 lv pyknąłem takimi trzema itemkami. Pewnie sposób powolny ale póki co, jak na stan mojej drużyny chyba najszybszy i najłatwiejszy w wykonaniu.

Odnośnik do komentarza

Ja sobie pomalutku upgrejduje broń dla każdej postaci. Ubijam kaktusa za krótego dostaję Cactuar doll, który następnie w sklepiku sprzedaję za 12k gill. Kupuję ten item (nazwy nie pamiętam) który dodaje 4800 exp za 10k gill plus jakies itemki które powodują wzrost 3x exp do broni. I dzieki jednemu takiemu itemkowi mam ponad 13k exp. Gladiusa z 6 lv do 26 lv pyknąłem takimi trzema itemkami. Pewnie sposób powolny ale póki co, jak na stan mojej drużyny chyba najszybszy i najłatwiejszy w wykonaniu.

 

 

zamiast tego itemka polecam kupienie tego za 50k,na expie x3 daje on 60 tys expa :) prosta matematyka ze bbardziej opłaca sie nim ulepszać :)

 

a co do podbijania mnożnika polecam adominable wing(czy cos takiego w creature comforts za 150) 30 takich itemków daje mnożnik x3

 

P.S jeśli chcesz zrobić z Lightning COM/RAV to ulepszanie Gladiusa na Omega weapon jest najlepszym wyborem

Edytowane przez sznajder
Odnośnik do komentarza

Najlepiej zainwestowac a gae bolga, bo mozesz mu potem zrobic dismantle i dostaniesz 3 trapezy ;) Chyba ze dostales go za zolwia, to wtedy mimo wszystko bardizej oplaca sie farmowac zolwie, pomimo niskiego drop chance.

 

Jakim lepiej powtarzac misje 24, tam za 40 sekund walki dostajesz item sprzedajacy sie za 6k, ktos o tym wczesniej pisal.

 

Item o ktorym pisze sznajder faktycznie najbardziej sie oplaca, wspolczynnik expa do ceny - 1.2 ( placimy 1.2 gil za 1 exp ;) ) gdy wszystkie inne itemy maja 1.5 lub wyzsze, ale tez daje on ogromne ilosci expa wiec przydaje sie tylko i wylacznie do lvlowania broni i moze akcesoriow od HP.

 

@burza-lukas

 

 

Nie da sie zrobic tego systemu w taki sposob zebysmy mogli sterowac innymi postaciami... Coprawda mogloby byc menu w ktorym 'wylaczalibysmy' postaciom dane czary i brakowalo mi tego, ale z drugiej strony gdy masz juz wpis o przeciwniku w enemy intel to AI dokladnie wie co nalezy robic. Oczywiscie czasami mnie to denerwuje, bo wolalbym zeby rzucili mi bravery i faith, zamiast protect/shell/veil... ale to maly minus.

 

Co do liniowosci, to za duzo juz o tym bylo mowione ;)

 

Brak IDIOTYCZNYCH minigierek to akurat olbrzymi plus. Tylko karcianka z FF8 byla sensowna, cala reszta to idiotyczny szmelc, jak np blitzball :S Jesus, kto gral w blitzball dla funu? Nie znam nikogo, wszyscy to robili zeby zdobyc limit i ultimate weapon dla wakki :P

 

A mini gierki sa, chociazby kopanie skarbow na chocobo... o ile to minigierka nazwac mozna. No i jezeli ktos traktowal monster arene z FFX jako minigierke, to musi tutaj podciagnac misje pod to.

 

Ale koniec koncow, FF13 ma w sobie duzo mniej kontentu niz chociazby FFX, o FFXII w ogole nie wspominajac, bo to byla najbardziej rozbudowana czesc serii.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Brak IDIOTYCZNYCH minigierek to akurat olbrzymi plus. Tylko karcianka z FF8 byla sensowna, cala reszta to idiotyczny szmelc, jak np blitzball :S Jesus, kto gral w blitzball dla funu? Nie znam nikogo, wszyscy to robili zeby zdobyc limit i ultimate weapon dla wakki :P

Cześć, jestem Paweł i grałem w Blitzball tylko i wyłącznie dla fun'u (pamiętam nawet, że oderwał mnie na bardzo długo od głównego wątku) :P

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza

Ale chłopaki jesteście niedoinformowani. No więc po kolei:

 

Panowie co w broni SNOWA (save the queen) daje SILK TIGER ?

 

Najlepiej zainwestowac a gae bolga, bo mozesz mu potem zrobic dismantle i dostaniesz 3 trapezy

 

W tych dwóch cytatach widać, że nie macie pojęcia jak to działa. Otóż 3rd tier dla danej broni (czyli np. Save the Queen, Omega Weapon, Lance of Kain, Nue) ma taką samą nazwę niezależnie od podstawowej broni jaka została użyta do jego stworzenia.

 

Przykład:

 

Lionheart -> Flamberge -> Omega Weapon

 

Axis Blade -> Flamberge -> Omega Weapon

 

3rd zawsze dodaje +1 do paska ATB i zawsze wygląda tak samo, niezależnie od podstawki. Jedyne co się zmienia to statystyki i ew. dodatkowy efekt broni podstawowej.

 

Ad 1 cytat: Co oznacza odpowiedni cytat możesz sobie sprawdzić pod kwadratem/X.

 

Ad 2 cytat: Trapezów nie robi się z gae bolga tylko z wymaksowanego Lance of Cain.

 

Dodatkowo: Na szybki exp broni znam taki sposób - kupujecie 99 Vibrant Ooze w Creatures' Comforts i 99 Particle Accelerator w Lenora's Garage. 36 Oozes daje mnożnik x3. 99 Acceleratorów daje ponad 111k expa. Jak ktoś zna coś lepszego w stosunku cena/ilość expa to niech się podzieli.

 

Ten sposób podawałem oczywiście kilka stron wcześniej.

 

@Killabien

 

Sprzedawanie trapezów jednak nie jest takie fajne. Za jednego się zgarnia 10k, a więc twój sposób na dismantle nie jest zbyt efektywny do nabijania kasy. Wciąż szukam czegoś lepszego niż farmowanie żółwi.

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak już pisałem.lepiej kupić adominable wing(coś takiego) w creature comforts.30 sztuk daje 3x exp.a zamiast particle accelerator(100sztuk-160tys gil-111tys expa) lepiej kupic w R&D te itemki co są po 50tys(3sztuki-150tys gil-180tys expa).A co do nabijania kasy to moze lepiej male żółwie ubijać z których dosyć często dropuje Gold dust(12,5k)

Odnośnik do komentarza

Dziwne macie te przeliczniki. Wg oficjalnego game guida którego skan zamieszczam poniżej:

 

clipboard01hdo.th.jpg

 

to za 10 Particle Accelerator zapłacimy 100k gil i odpowiednio powinien on nam dać jakieś 48 000 exp. Jeśli dodamy do tego mnośnik x3 to mamy wartość bliską 150 000 exp right?

 

Odpowiednio Ultracompact Reactor za 100k gil mamy 2 sztuki, które daja nam 80 000 exp co przy mnożniku 3x daje nam 240 000 exp czyli blisko o około 90 000 exp więcej przy tej samej kwocie.

Odnośnik do komentarza

Estel... to chyba logiczne ze nie gae bolg daje trapezy.

 

Piszac to mialem na mysli ze podstawa do Kain's Lance, moze byc Gae Bolg, bo w momencie gdy bedzie chcial robic wiecej broni, to moze zrobic Dismantle ostatniego tiera aby dostac 3 trapezy.... Zdaje sobie sprawe ze kazda ostatnia bron sie tak samo nazywa i ma rozne statsy, jest to zrobione po to zeby nie trzeba zdobywac po 8 trapezow dla postaci, tylko po 1 i dostac za to trophy. Jest tylko wybrana ilosc broni ktore po dismantle dadza 3x trapez i sa to tylko bronie dla Fang i Vanille, z tych ktore wymienil jedynie Gae Bolg w efekcie, na koncu, bedzie dawal trapezy, stad taka a nie inna rada ktore udzielilem :P

 

Ktos wypisal bronie jakie chce upgradeowac jako pierwsze, w zwiazku z czym zaproponowalem mu gae bolga, bo MOZE sie potem przydac do zdobywania trapezow. Oczywiscie koszt expowania tej broni to zupelnie inna para kaloszy.

 

To co ty piszesz jest z matematycznego i ekonomicznego punktu widzenia zlym rozwiazaniem. Za te sama kwota mozna miec o okolo 30% wiecej expa, o czym juz pisalem wczesniej.

 

Ultracompact Reactor kosztuje 50k gil i daje 40k expa = 50/40 = 1.25

Particle Accelerator kosztuje 10k i daje 4.8k expa = 10/4,8 = 2.083

 

Innymy slowy za kazdy punkt expa w przypadku UR placimy 1.25 gil, a w przypadku PA 2.083 gil.

 

Kazdy inny item jest zblizony do PA (Particle Accelerator), niezaleznie od rank itemu ktory chcemy upgradowac NAJBARDZIEJ oplaca sie uzywac Ultracompact Reactor, bez dwoch zdan.

 

Problem tylko w tym ze na mnozniku expa x3 (co w efekcie przeklada sie na 200% expa a nie 300%... nie wiem po co tak to opisali) UR daje okolo 100k expa, w zaleznosci od itemu, ale takie ilosci expa sa potrzebne tylko i wylacznie w przypadku broni. Jezeli jakas bron ma lvl max 25 lub w okolicy to zazwyczaj wystarczy dodac 2x UR i bedzie bardzo blisko max lvl.

 

To jest najlepszy sposob na szybki exp i nie ma innego, a to czym ktos sobie nabije mnoznik x3 to juz nie robi roznicy, te itemy sa tanie jak barszcz. No i po przejsciu ma sie ich troche w zapasie.

 

@Jakim

 

Tak, masz racje to jest wlasnie to o czym pisalem wczesniej :P Wyglada na to ze to estel jest niedoinformowany ;p

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Właśnie zdobyłem swojego pierwszego trapeza i mam dylemat to upgradować... Planuje ulepszyć Axis Blade dla Light, Gae Bolg dla Fang, Eagletalon dla Hope'a, ale nie mogę się zdecydować. Za dużo wyboru.

 

Upgradowanie Axis Blade jest nieoplacalne. Organyx jest ponad 2 razy lepszy.

Gae Bolg (jesli stawiasz na Atak i magie jednoczesnie) w ostatecznej formie jest stanowczo gorzy od Taming Pole.

Eagleaton to najlepszy wybór :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Właśnie zdobyłem swojego pierwszego trapeza i mam dylemat to upgradować... Planuje ulepszyć Axis Blade dla Light, Gae Bolg dla Fang, Eagletalon dla Hope'a, ale nie mogę się zdecydować. Za dużo wyboru.

 

Upgradowanie Axis Blade jest nieoplacalne. Organyx jest ponad 2 razy lepszy.

Gae Bolg (jesli stawiasz na Atak i magie jednoczesnie) w ostatecznej formie jest stanowczo gorzy od Taming Pole.

Eagleaton to najlepszy wybór :thumbsup:

Z tym, że Axis Blade jest kilka razy szybsze od Organyxa, a od Taming Pole nie rośnie pasek staggera.

 

Bo ja po(pipi)ałem item. Nie Particle Accelerator tylko takie coś co jest za 1600 GIL w Lenora's Garage. Nie mogę teraz sprawdzić jak to się nazywa.

Perfect Conductor pewnie.

Edytowane przez Hela
Odnośnik do komentarza

Trzeba jednak pamietac o tym ze Taming Pole ma Stagger Lock, a organyx ma spowolniony atak.

 

O ile stagger lock dla Fang nie robi jakiejs wiekszej roznicy, bo to nie jest robota commando zeby staggerowac, tak o organyxie trzeba pomyslec i zastanowic sie nad tym jakim party bedize sie gralo.

 

Dodatkowo skill na Taming Pole jest bezuzyteczny ;)

 

Poza tym, w przypadku gdy postac ma prawie 2K STR z samego crystarium, te 300 wiecej na broni nie stanowi az takiej roznicy, do momenty uzyskania genji, bo i tak gra capuje dmg na 99 999 ;) Oczywiscie mowie tutaj o dosc skrajnych przypadkach i wysokim poziomie chain, ale trapezy piechota nie chodza i trzeba sobie jakies zalozenia zrobic na poczatku ;)

 

Ja osobiscie zainwestowalem w Pandoran Spear i jestem z tego bardzo zadowolony. Str na poziomie 600, czyli okolo 300 mniej inz Taming Pole, magic na poziomie ~800 czyli cos kolo 100 mniej, ale Improved Debuffing pozwala mi na zaoszczedzenie conajmniej jednej (a czasami wiecej) kolejki na rzucanie debuffow.

 

Tak na dobra sprawe to nie ma lepszych i gorszych wyborow jezeli chodzi o ostateczna bron, to chyba ze ktos zrobi sobie z Dragoon's Lance i chce potem czarowac ;)

 

Counter to generalnie tragiczny skill ;p

 

 

EDIT

 

No ja wiem ze o ten item chodzilo ;)

 

Ale ten item kosztuje 1.6k a daje 800 expa wiec za kazdy punkt exp trzeba bulic 2 gil :P

 

Link poszedl na PM.

 

Hela nie jestem pewien ale wydaje mi sie ze pasek rosnie, tylko nie jestes w stanie zrobic staggera postacia ktora ma to wyekwipowane.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza
Sprzedawanie trapezów jednak nie jest takie fajne. Za jednego się zgarnia 10k, a więc twój sposób na dismantle nie jest zbyt efektywny do nabijania kasy. Wciąż szukam czegoś lepszego niż farmowanie żółwi.

Ja nie pisałem o trapezach bo ich się nie opłaca sprzedawać. Platinum ignoty schodza po 150k jeden. A ten sposób z dismantle polegał na tym, że po zrobieniu 1 broni(czyli tracisz jeden trapez) dostajesz 3 trapezy za co robisz 3 bronie. Nie wiem jak to działa dokładnie bo ja miałem 6 trapezów z żółwia i tyko podałem tamten link.

Odnośnik do komentarza

Przy upgradowaniu broni najbardziej opłacalne są kolejno (najlepsze ratio exp/gil):

Ultracompact Reactor

Particle Accelerator

Superconductor

 

Do podniesienia mnożnika do x3 najlepsze są Sturdy Bone, Barbed Tail, Vibrant Ooze - wystarczy 36 sztuk jednego z tych itemów a kosztują 80gil.

 

Do wyliczenia ile dokładnie potrzeba exp do osiągnięcia wybranego level można skorzystać ze wzoru:

y(n) = (2*b + i*(n-2))*(n-1)/2

 

n - level jaki chcemy osiągnąć

y(n) - wartośc exp potrzebna do osiągnięcia levelu n

b - podstawowa wartość exp potrzebna do osiągnięcia następnego levelu

i - wartość o jaką jest zwiększana ilość potrzebnego exp przy przechodzeniu na kolejne poziomy

 

Np. żeby podnieść poziom Lionheart do 21 mamy:

n = 21

b = 1500

i = 174

więc y(21) = 63060 exp

Odnośnik do komentarza

To tylko jeszcze powiedz gdzie te wartosc potrzebna do osiagniecia nastepnego levela mozna znalezc :P

 

Chyba ze ta wartosc sie nie zmienia miedzy levelami i nie rosnie w zaden sposob?

Właśnie przydała by się jakaś fajna tabelka dla wszystkich itemów :P Niestety nie znalazłem takowej, więc trzeba to sprawdzać na własną rękę. Co do wartości to nie zmieniają się one dla danego itema i np. dla Lionheart podstawowa wartość (b) to exp potrzebny do przejścia z 1 na 2 level natomiast wzrost (i) to wartość exp potrzebna do przejścia z 2 na 3 level minus wartość podstawowa. Więc w sumie trzeba najpierw podnieść poziom przedmiotu o jeden, żeby wyciągnąć potrzebne informacje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli się chce mieć platynkę to potrzeba masę kasy. Jestem gotowy się założyć, że podczas farmowania żółwi dla ingotów wypadnie nam co najmniej 6 trapezów.

 

Ehhh, przypadkiem zamieniłem zwykłe żółwie w te niebieskie co rzucają Ultimą i musiałem przenieść farmowanie do Edenu, dużo lepiej było w dolince z dwoma żółwiami niż z tym jednym (zabijam jednego średnio w 3 minuty) no ale co zrobić.

 

Mój team to Fang, Hope i Light, tylko Fang ma wymasterowanego Kain's Lance (z debuffing II), Hope ma Nue na 60 lvl a Lightning Omega Weapon z Lionhearta (nie potrafię się zmusić do kupienia materiałów na upgrade zanim sam nie zabije niebieskich zółwi, sprawa honorowa :P). Z akcesoriów to Fang ma Genji, Earth resist 40%, Sprint Shoes, Aurora's Scarf (dla traita +10% atb), Hope i Light tez mają resisty na Earth 40%, jeden katalog do normalnych, jeden do rare itemów, Light też ma atb+10% ale zamiast Genji ma str+250, Hope mag+250 (i tak nie dobija do 99999 więc na razie Genji jest jej zbędne).

 

Paratralala: COM/RAV/RAV(na nogi i stagger), COM/RAV/COM (past stagger), SEN/SEN/SEN (do blokowania roar, quake i ultimy), COM/MED/MED (podtrzymanie paska stagger + klinika), SAB/SYN/SAB (debuffy na nogi i potem głowę), SYN/SYN/MED (z tym zaczynam i ręcznie daję bravera, protectra i faithra, w tym czasie Hope daje reszcie Haste i inne badziewia a potem jak żółw padnie to haste i bravera na Fang).

 

Próbowałem się z niebieskimi żółwiami trochę ale na razie byłem za słaby z leczeniem po roar, quake i ultima (przed zdobyciem ostatecznych broni, przełączałem na "tortoise" kiedy trzeba było). Zastanawiam się, czy nie zmienić Light na Sazha ze względu na Curasa bo Cura od Light to trochę za mało). Od razu mówię, że z niebieskimi walczyłem bez earth resist, tak z ciekawości i nie było za dobrze, może niedługo tam wrócę zobaczyć jak będzie z earth resist (zrobię i założę więcej niż 40% jeśli będzie trzeba i oleję atb+10% najwyżej).

 

Ciekawi mnie która misja dla was była jak na razie najtrudniejsza do zrobienia na 5 gwiazdek, mnie najwięcej problemu sprawiły te 2 gówna co spamują multicast (62?). Do 64 na razie jeszcze nie podchodziłem.

Odnośnik do komentarza

W tym faqu :

 

http://www.gamefaqs.com/console/ps3/file/928790/59327

 

Sa informacje nt ilosci expa potrzebnego na upgrade broni,neistety bez tiera trzeciego... ktory w sumie jest najwazniejszy, ale gdy sie wczoraj bawilem to stwierdzilem ze potrzeba conajmniej million expa (przed mnoznikiem) zeby to zrobic.

 

Poki co najglupsze bylo dla mnie neochu :P Natomiast najbardziej upierdliwe sa dwa moby o ktorych pisze pablo... ich bariera to chyba nagjlupszy skill w grze, niesamowicie irytujace. Na tyle ze ich nei zbilem ;p

 

W robieniu misji na 5 gwiazdek na pewno pomaga Pocket Watch ;) Aczkolwiek nie wiem gdzie go zdobyc :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...