Skocz do zawartości

Final Fantasy XIII


Enkidou

Rekomendowane odpowiedzi

Purge polega na wysłaniu "skażonych" kontaktem ze światem zewnętrznym do Pulse. Samo Pulse jest demonizowane przez mieszkańców Cocoon po czemu mieli zresztą powody od samych początków istnienia kiedy to bóg Rinze stworzył to miejsce. Mieszkańcy Pulse uznali ich za heretyków, a sam Rinze porównywany był do czegoś na wzór biblijnego węża. Ta nienawiść doprowadziła w końcu do wojny. W trakcie gry cywilizacja Pulse była już w gruzach z różnych powodów, ale mieszkańcy Cocoon o tym nie wiedzieli. Nie zmienia to faktu, że i tak nic by tam na nich ciekawego nie czekało...

 

Gdyby ktoś pytał - nie, nie zdradziłem nic z fabuły.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Grałem wczoraj godzinę... Powiedzcie mi, że gra nie jest tak zła jak się na początku zapowiada :P Cały czas podąża się korytarzami ?

 

Czy Snow głosu w angielskim dubbingu nie podkłada przypadkiem ten sam facet co Vashyronowi z RoF ? Generalnie dubbing bardzo dobry, nie potrzeba napisów.

Odnośnik do komentarza

Trochę nie na temat, ale chciałem poruszyć temat potencjalnego sequela FFXIII. Nie, to nie będą rozważania na temat fabuły tylko garść detali sugerujących, że taka gra naprawdę się ukaże.

 

Co skłania mnie do stawiania takich tez?

 

- pierwsze były skromne uwagi Kitase i Toriyamy w okresie promocji FFXIII na Zachodzie; jeden z nich powiedział przy pewnej okazji, iż długo i ciężko pracowano nad settingiem dlatego niedobrze byłoby ograniczyć się tylko do jednej gry

- materiał z czerwcowego numeru Otona Fami

- wydana niedawno Fabula Nova Drammatica (drama CD) z dodatkowym rozdziałem nie publikowanym w Episode Zero

- wydana dzisiaj Ultimania Omega

- premiera FFXIII na X360 w Japonii z jeszcze nowszym rozdziałem opowiadania rozgrywającym się po wydarzeniach ukazanych w FFXIII

- ptaszki ćwierkające podczas TGS o styczniowej zapowiedzi

 

No i coś z ostatnich dni. SE zacznie rozsyłać najbardziej zasłużonym userom SE Members postery z DQIX i FFXIII z podpisami Yujiego Horii i Nomury. Na tym z FFXIII jest ilustracja Lightning i napis "she must not be forgotten". Ci, którzy wiedzą coś niecoś o Nomurze wiedzą też, że lubi on przemycać różne treści na różne sposoby. Np. w Advent Children zamieścił informację nad czym obecnie pracuje (FFXIII/FNC).

 

Przypuszczam, że takie inicjatywy jak Fabula Nova Drammatica, Ultimania Omega (te dwie rzeczy po sporym czasie od japońskiej premiery) czy w końcu wydanie FFXIII na X360 w Japonii mają przypominać o "trzynastce", jej wątkach fabularnych itd.

 

No i sądzę poza tym, że Toriyama z Kitase będą próbowali się odkuć po tych krytycznych głosach odnośnie liniowości. I niech tak się stanie, bo ich nawet lubię. Nawet jeśli nie poprzez FFXIII-2 to przez jakąś inną grę. Toriyama z tych zapowiedzianych tytułów pracuje obecnie tylko nad The 3rd Birthday, więc już niedługo przyjdzie czas żeby ujawnić jakieś swoje nowe przedsięwzięcie/a. A jest -- warto podkreślić -- mocno zaangażowany w projekt Fabula Nova Crystallis toteż pole do potencjalnych spekulacji znowu się zawęża.

Odnośnik do komentarza

WTF dlaczego Cię znowu zbanowali?

 

Ile to dzisiaj kosztuje, jakieś 100 zł? IMO nie warto czekać, i tak wychodzi mało zł/h rozrywki ;). A Final jak Final, warty zagrania jak cholera, szkoda, że aż taki genialny jak FF X nie jest.

Odnośnik do komentarza

Ja bym chętnie się przekonała jaka jest, grałam tylko 10h może nawet nie i wkurza mnie chodzenie po sznurku choć histria zaczyna się ciekawie (mimio to wole mniej zaawansowane technologicznie klimaty), niestety nie mam swojej konsoli a granie u kogos pokątnie jest nieciekawe, więc wole poczekać aż się dorobię swojej konsoli co pewnie trochę potrwa. Zresztą XII jak już pisałam w innym temacie pochopnie oceniłam więc i z tą częścią powstrzymam się z krytykowaniem do momentu jej ukończenia.

Odnośnik do komentarza

have fun :D , taki przykład w sumie dopiero 58 misję robię (tylko 5 starów mnie interesuje), ale podstawą jest mieć odpowiednio dopakowaną drużynę (ja zanim zabrałem się za hunty zrobiłem całe crystalum i ulepszyłem 2 wojakom broń na poziom 100, mag jeszcze nie ma). W każdym razie podstawą do huntów na 5 gwiazdek jest: 3xsprint shoes, 2x(lepiej 3 ale to drogie strasznie :P ) ostateczna broń oraz crystalum na maksa.

 

odnośnie filmu jeżeli masz 3xsprint shoes, ribbon i dobrą drużynę to praktycznie przez całe hunty buffy są ci nie potrzebne.

 

Ekspert za dużo powiedziane :blush: po prostu bardzo spodobała mi się ta część.

Edytowane przez xzdunx
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no ja już mam na liczniku 109 godzin i.... dopiero 70% trophy jak mi ktoś powie że gra jest słabo rozwinięta(i po jej ukończeniu liniowa) to go śmiechem zabije :P

 

Mowisz, ze jest rozbudowana bo masz 109 godzin i 70% trophy? ;) Po 150 h godzinach(tylko dlatego tyle to trwalo bo losowosc wypadania Ingot'ow byla tragiczna) moge powiedziec, ze jest slabo rozwinieta. Zadnych urozmaicen walka, walka i...no walka(hunty byly, ale to tez walka :P ).

Paradoksalnie wlasnie system walki baaardzo przypadl mi do gustu i tylko(w sumie jeszcze bardzo polubilem Sazha) to ratowalo dla mnie "Finala".

Pewnie juz nie wroce do tej czesci(jak i do X-2 i XII), ale nadal pokladam nadzieje w Final Fantasy Versus XIII, optymista?(w pracy mowia, ze jestem pesymista ;) )

Odnośnik do komentarza

ale te walki + sekreciki w stylu bodajże misji 28 i paru innych sprawiły że naprawdę z chęcią dalej w to gram :) tak naprawdę do końca fabuły bardzo mi się wszystko podobało(łącznie z fabułą, około 50 godzin naliczyłem) ale po niej (odłożyłem tytuł na parę miesięcy) na nowo się zakochałem maksując co się da, a jeszcze sporo przede mną :). Proponuje przejść do działu seria final fantasy tam sobie porozmawiamy na temat 13 jak innych części :) .

Odnośnik do komentarza

Ogólnie po kolejnych godzinach katowania tego tytułu jest coś co naprawdę wnerwia.... Mówię o katowaniu misji 63 (potocznie zwanym: polowaniem na "żółwiki"), dziś bite 5,5 godziny polowań = zero "trapezów".... Zna ktokolwiek jakiś patent na szybsze wypadanie upragnionych przedmiotów?? :/ (jeszcze 4 potrzebuje), chyba trapezy tzn. te co dają 3 poziom broni :P (nie mogę sprawdzić ponieważ w pracy siedzę)

Edytowane przez xzdunx
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...