Skocz do zawartości

Uncharted: Drake’s Fortune


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dodam coś od siebie. Gra miażdży, Uncharted zawiera potężną dawkę czystej grywalności. Jedyna wada to krótki czas gry (w moim przypadku 12 godzin). Ale po ukończeniu natychmiast chce się grać od nowa. Graficznie jest normalna masakra. Pomijając fachowe tereny leśne, najbardziej rozwalił mnie etap

ze skuterkiem

oraz końcówka gdzie

wkraczamy drugi raz na ten wielki plac z katedrą

. Długo zbierałem szczękę z dywanu. Finałowa potyczka

na statku

też oszałamia. Genialna gierka z całkiem fajną fabułą i bohaterami. Takich ekskluziwów oczekuję na PS3.

 

Zanim zagrałem naczytałem się narzekań na zbyt dużo strzelania, słynne

potwory

i krótki czas gry. Z tym ostatnim nie sposób się nie zgodzić. Ale strzelanie jest tak miodne w tej grze że było mi mało.

Potwory

też mi się podobały. Od następnej części oczekuję tylko i wyłącznie dłuższego czasu rozgrywki.

 

10/10

 

PS: Mój kuzyn 'PeCetowiec eRPeGowiec' który cały czas ma do mnie żal że kupiłem konsolę zamiast nowego kompa, siedział u mnie przez tydzień w ramach wakacji i zamiast grać na kompie, siedział koło mnie i oglądał jak gram. Stwierdził że fajnie się to ogląda.

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
No grafika w Uncharted jak dla mnie jest super, wskakujemy do wody, zaraz potem wyskakujemy i z "Nejta" ocieka woda, a ubrania są przemoknięte.

Zauważyliście, że wychodząc z wody Nate ma przemoknięte ubrania, ale już na pojawiającym się zaraz potem filmiku nie ma ani śladu po tym, że był wcześniej w wodzie :P ? Oczywiście to tylko detal, ale jakoś tak rzucił mi się w oczy :) .

Odnośnik do komentarza

mi się wydaje,że filmiki w Uncharted nie są generowane w czasie rzeczywistym przez PS3 co nie zmienia faktu,że gameplayowo to najładniejsza gra na konsolach

 

Na 100% w czasie rzeczywistym chodzą wszystkie filmiki z MGS4 prócz sceny na koniec 3 aktu(przynajmniej tak mi się wydaje bo jedynie tam nie można zrobić zooma) i większość filmików z HS,większość filmików z Ratcheta to też real-time(akurat tam łatwo poznać ,który to który bo w tych real time Włochacz ma aktualny kombinezon)

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Na 100% w czasie rzeczywistym chodzą wszystkie filmiki z MGS4 prócz sceny na koniec 3 aktu

Chyba nie tylko ta koncowka, co najmniej jeden poczatek aktu tez. Kompresja jest tak dokladna, ze widac idealnie aliasing postaci, wiec filmik wyglada jak realtime, ale wystarczy spojrzec gdzies zupelnie poza glowne obiekty (na sciany czy cokolwiek) zeby zobaczyc olbrzymie makrobloki o_O Wtedy widac ze to render tez.

Odnośnik do komentarza
mi się wydaje,że filmiki w Uncharted nie są generowane w czasie rzeczywistym przez PS3 co nie zmienia faktu,że gameplayowo to najładniejsza gra na konsolach

Te, które po wciśnięciu pauzy posiadają opcję "Skip movie", są renderami. Z resztą żeby się do końca przekonać, że to po prostu filmiki (sam nie wierzyłem), wystarczy spauzować w momencie jakiejś szybszej akcji i przyjrzeć się dokładnie detalom.

 

ps. to że po wskoczeniu do wody Nate ma przemoknięte ciuchy to pikuś. Motyw jest niezły, że to przemoczenie jest zależne od tego, jak głęboko w niej kroczy.

Odnośnik do komentarza
ps. to że po wskoczeniu do wody Nate ma przemoknięte ciuchy to pikuś. Motyw jest niezły, że to przemoczenie jest zależne od tego, jak głęboko w niej kroczy.

 

Bajer to też koszulka Nate'a marszcząca się i zgniatająca podczas biegu oraz takie detale jak całkowicie realtimowe oświetlenie(szczególnie widoczne podczas używania latarki w katakumbach),bardzo wysoka rozdzielczość wszelakich cieni(do przypomnienia jak ząbkowate cienie są np w takim DMC4) oraz realtimowe odbicia w wodzie.Do tego niewiarygodne tekstury na praktycznie każdym obiekcie-tak wyglądających ścian,podłoża w dżungli i kamieni nie ma żadna gra na konsole

 

EDIT-FredDie trofea nie znikają,są przyporządkowane do nicku PSN i nie da się ich zresetować,usunąć itp.Raz zdobyte trofeum nie przepadnie choćby nie wiem o się potem z grą robiło

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
ps. to że po wskoczeniu do wody Nate ma przemoknięte ciuchy to pikuś. Motyw jest niezły, że to przemoczenie jest zależne od tego, jak głęboko w niej kroczy.

chodzi Ci o to ze moze sie zmoczyc do kolan, pasa lub caly w zaleznosci na ile wejdzie do wody?

to juz generacje temu bylo mozliwe w zeldzie na gacka

 

Czy ktoś wie może czy po usunięciu gry z dysku, znikają Trophies dla tej gry, bo mam Uncharted ale mam zamiar tylko zdobyć trofea i odsprzedać/zamienić?

 

Pozdrawiam

Tak jak Ficuś napisal, trofeow nie da sie usunac chocbys chcial. Na marginesie - Uncharted w ogole sie nie instaluje.

no patch z trofeami raczej na dysku lezy, ale to drobnostka

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue
chodzi Ci o to ze moze sie zmoczyc do kolan, pasa lub caly w zaleznosci na ile wejdzie do wody?

to juz generacje temu bylo mozliwe w zeldzie na gacka

 

Nie rozumiesz. Tu chodzi o to, że ciuchy fizycznie reagują na wodę. robią się, lepią się do skóry, spływa z nich woda, a po pewnym czasie wysychają (stopniowo oczywiście.). To coś więcej niż ciemniejsze ciuchy.

 

A pierwszą grą, jaka wykorzystała ten efekt, był Splinter Cell: Chaos Theory.

Odnośnik do komentarza

Nawet w Tomb Raider o ile dobrze pamiętam, jakieś tam moczenie nocne było ;) Lecz o ile w większości gier było to na zasadzie zakolorowania danej części ciała (np: nawet chodząc po kostki mieliśmy mokre aż do kolan). W Uncharted zanurzając nogi mamy autentycznie mokre spodnie do momentu, którego wirtualna woda rzeczywiście dochodziła. Nie próbowałem jeszcze czy można zrobić, żeby mieć jedną nogawkę bardziej zanurzoną od drugiej, albo czy da się zamoczyć w pionie koszuleczki naszego herosa. Wiem, że to pierdoła, ale już prawie wszystko się w tej branży widziało i nawet tak małą rzecz będzie się wspominać po latach z fajką w ustach. Howhg!

Odnośnik do komentarza
Nawet w Tomb Raider o ile dobrze pamiętam, jakieś tam moczenie nocne było ;) Lecz o ile w większości gier było to na zasadzie zakolorowania danej części ciała (np: nawet chodząc po kostki mieliśmy mokre aż do kolan). W Uncharted zanurzając nogi mamy autentycznie mokre spodnie do momentu, którego wirtualna woda rzeczywiście dochodziła. Nie próbowałem jeszcze czy można zrobić, żeby mieć jedną nogawkę bardziej zanurzoną od drugiej, albo czy da się zamoczyć w pionie koszuleczki naszego herosa. Wiem, że to pierdoła, ale już prawie wszystko się w tej branży widziało i nawet tak małą rzecz będzie się wspominać po latach z fajką w ustach. Howhg!

czyli jednak dobrze zrozumialem

chodzi Ci o to ze ile sie zanurzy tyle jest mokre, a nie o roznice w zachowaniu suchego/mokrego materialu?

Odnośnik do komentarza

Zapomnieliście dodać że Drake może się też zesrać i zejszczać, kał dynamicznie wpływa na krocze, bohater po prostu go czuje(łazi bardzie dziwacznie niż normalnie), natomiast mocz robi strugi na jego już i tak nieźle styranych portkach, nie wiedzieliście?

 

A na serio

podczas drugiej jazdy skuterem(pod prąd rwącej rzeki)

robiłem to wyjątkowo wolno i cały czas zbierałem szczenę :o MIAZGA!

Wkurza mnie troszkę, że nie mogę wziąć 2 dużych giwer, na co jest to miejsce na broń jak naciśniemy krzyżakiem do góry?(mam ok.70% gry)

Odnośnik do komentarza
No grafika w Uncharted jak dla mnie jest super, wskakujemy do wody, zaraz potem wyskakujemy i z "Nejta" ocieka woda, a ubrania są przemoknięte.

Zauważyliście, że wychodząc z wody Nate ma przemoknięte ubrania, ale już na pojawiającym się zaraz potem filmiku nie ma ani śladu po tym, że był wcześniej w wodzie :P ? Oczywiście to tylko detal, ale jakoś tak rzucił mi się w oczy :) .

 

A propo detali, polecam obczaić filmik, w którym

Roman porywa Eleinę, w tym niemieckim doku,w bunkrze. Mały detal to wisiorek Nate'a, który zostawił na trupie Drake'a.

 

Odnośnik do komentarza

Skończyłem na Hardzie przed chwilą , cudeńko gra, końcówka trochę popsuta przez wiadomo co, ale widziałem

gorsze mutanty(bardziej kiczowate)

w grach. Sprawa A/V bez dyskusji, najładniejsza gra na konsolę, gameplay , miodność wszystko cacy, tylko ten czas gry :( Ale na lajcie się można zabrać za nią drugi raz choćby po to by zdobyć platynę. Moja ocena 9/10

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...