Skocz do zawartości

Uncharted: Drake’s Fortune


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

acha zapomnialem napisac wrazenia po skonczeniu gry. Generalnie nie roznia sie one od tego co pisalem wczesniej i zdania odnosnie 8/10 nie zmienie. Jedyne co to w pozniejszych chapterach grafika staje sie mniej efektowna i IMO slabsza. (nie bede sie z wami w polemike nad tym wdawal).

 

Fabula natomiast bardzo mi sie podobala, chociaz gra cierpi na syndrom Indiany Jones'a... nie zebym traktowal to jako minus, gdyz fabula w serii o Indy'm nalezy do majstersztykow (no poza ostatnim) ale wydaje mi sie zawsze lekko infantylna i ja osobiscie oczekuje na wiecej realizmu w filmach action-adventure i powtorze sie nie pije tu do Uncharted a ogolnie do filmow czy gier action-adventure. Taki jednak jest to rodzaju serii, by pokazac cos nieprawdopodobnego czasami (mutanty, duchy, poscigi przez dzungle czy na urwisku itd.) No i najbardziej jak zawsze doczepiam sie do tego... i to po raz kolejny niezaleznie czy to film czy gra... bohater glowny trudzi sie i meczy rozwiazujac zagadki, przedzierajac sie, skaczacnie wiadomo jak by dojsc do jakiegos waznego miejsca, po czym okazuje sie ze badboys juz tam sa, albo po prostu rozwalaja sciane i bez zbednego wysilku juz siedza glownego bohaterowi na plecach. Draznilo mnie to w Jonesie i rozdraznilo w Uncharted.

btw. ostatnie ujecie zachodzacego slonca i lodki w grze... majstersztyk!!!

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

gram dopiero od dwóch godzin, więc moja ocena może się zmienić gdy ukończe ten tytuł, jak na razie to mocne 8 za całokształt, fajny klimat, dobre audio i grafa przyzwoita, choć tu się troche zawiodłem, bo czytając niektóre posty można było oczekiwać niewiadomoczego, że niby najmocniejsze tytuły z x360 odstają mocno odstają stroną wizualną o co najmniej jedną klase względem uncharted, baa, niektórzy pisali że crisis wymięka przy wspomnianym tytule, i co? ano tak jak zwykle, czyli graficznie nie jest żaden tam kosmos, tym bardziej w porównaniu do konkurencyjnej platformy, a nie wspominając o crisis w którym strony wizualnej pod żadnym pozorem nie można porównywać do uncharted, to CAŁKOWICIE nie ta liga, nie wspomne już o ogólnie pojętej fizyce i interakcji z otoczeniem która w uncharted leży i kwiczy, zresztą nie ma się czemu dziwić, wiadomo konsola zawsze będzie duuużo słabsza od pieca, i żaden marketingowy bełkot tego nie zmieni

 

podsumowując, nie licząc strony wizualnej na której się troche zawiodłem, jest dobrze, tym bardziej że w gatunku przygodówek od dłuższego czasu jest posucha, dla lubiących ten gatunek to pozycja obowiązkowa, z tego co jest mi wiadome to czas gry też nie jest mocną stroną, mam jednak nadzieje że z dwa wieczory uncharted będzie umilał mi czas ;) bo mimo wszystko czas poświęcony na tą gre w żadnym wypadku nie uważam za stracony, wręcz przeciwnie, fajnie wieczorem odpalić gre pełną słońca, zieleni, i pobawić się w szukanie skarbów ;)

Odnośnik do komentarza

Wiesz co? Zastanawiam się czy zbesztać cię za głupotę, czy za prowokację. Albo jesteś tak głupi, że oceniasz grę (pierwszy raz słyszę, jak można dawać UWAGA! za całokształt 8, po dwóch godzinach grania) po dwóch godzinach, albo po prostu piszesz ewidentną prowokację, celem wywołania jakiejś wojenki - nie wiem tylko co chcesz osiągnąć, bo moderator i tak posprząta, a ty wylecisz z hukiem.

 

I wybacz, ale każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, ale w normalny sposób. W żaden sposób nie można pisać, że jakaś gra po 2 godzinach wygląda tak, a nie inaczej.

 

Nie, nie jestem żadnym fanboyem Uncharted. Grę przeszedłem tylko raz. Lecz na głupotę trzeba reagować.

Odnośnik do komentarza

Wiadomo, że Crisis to inna liga. To jest gra przyszłości. Na dzisiejsze standardy nie ma racji bytu. Mało kto ma komputer, który to odpali. Świadczą o tym wyniki sprzedaży. Dlatego porównywanie Uncharted do Crisis jest nie na miejscu. Ja również oczekiwałem czegoś lepszego ale to kwestia designu. Jest jednak pewne miejsce, które powoduje opad szczeny. Wystarczy stanąć na kadłubie łodzi podwodnej i porozglądać się dokoła.

Odnośnik do komentarza
Teraz to nawet są recenzencji, którzy piszą recenzje i wystawiają grze ocenę, choć gry nawet nie ukończyli. Świat schodzi na psy.

Dokładnie.

 

Wiadomo, że Crisis to inna liga. To jest gra przyszłości. Na dzisiejsze standardy nie ma racji bytu. Mało kto ma komputer, który to odpali. Świadczą o tym wyniki sprzedaży. Dlatego porównywanie Uncharted do Crisis jest nie na miejscu. Ja również oczekiwałem czegoś lepszego ale to kwestia designu. Jest jednak pewne miejsce, które powoduje opad szczeny. Wystarczy stanąć na kadłubie łodzi podwodnej i porozglądać się dokoła.

Ke? Nie Crisis, tylko Crysis :P.

 

W każdym razie, mało się sprzedało - bo rynek gier pecetowych ma się źle. To nie ma nic wspólnego ze sprzętem.

 

A z tym komputerem to też tak było - rok temu. Dzisiaj Pecet, który pociągnie Crysisa w wysokich detalach, kosztuje 500 Euro.

 

Liga inna - bo obie gry mają inny design. Zresztą i tak na PS3 jest Killzone 2, który jakby to powiedzieć - jest jedną z najpiękniejszych gier, więc o czym wy tu pie.rdolicie?

 

Geez, jak ja słyszę o mocy PC i Konsola, to mi się tylko śmiać chce.

Odnośnik do komentarza
Wiesz co? Zastanawiam się czy zbesztać cię za głupotę, czy za prowokację. Albo jesteś tak głupi, że oceniasz grę (pierwszy raz słyszę, jak można dawać UWAGA! za całokształt 8, po dwóch godzinach grania) po dwóch godzinach, albo po prostu piszesz ewidentną prowokację, celem wywołania jakiejś wojenki - nie wiem tylko co chcesz osiągnąć, bo moderator i tak posprząta, a ty wylecisz z hukiem.

 

I wybacz, ale każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, ale w normalny sposób. W żaden sposób nie można pisać, że jakaś gra po 2 godzinach wygląda tak, a nie inaczej.

 

Nie, nie jestem żadnym fanboyem Uncharted. Grę przeszedłem tylko raz. Lecz na głupotę trzeba reagować.

 

 

może rzeczywiście się zle wyraziłem, napisałem że gram od dwóch godzin, i pisząc "za całokształt" mam na myśli moje odczucia odnośnie TYCH dwóch godzin, "całokształt" w tym miejscu = wrażenia audiowizualne + początek historii, a gdzie tu znalazłeś prowokacje? tym bardziej że napisałem " więc moja ocena może się zmienić gdy ukończe ten tytuł", siakiś drażliwy temat chyba troche

Odnośnik do komentarza
może rzeczywiście się zle wyraziłem, napisałem że gram od dwóch godzin, i pisząc "za całokształt" mam na myśli moje odczucia odnośnie TYCH dwóch godzin, "całokształt" w tym miejscu = wrażenia audiowizualne + początek historii

Ale powiedz mi, czemu wystawiasz ocenę po 2 godzinach grania. Przecież to nie normalne.

a gdzie tu znalazłeś prowokacje? tym bardziej że napisałem " więc moja ocena może się zmienić gdy ukończe ten tytuł", siakiś drażliwy temat chyba troche

Wiesz, chyba logiczne, że ocena się może zmienić, a nawet jest to prawdopodobne. Prowokację znalazłem w tym, że wpadasz z buciorami, wystawiasz ocenę po 2 godzinach grania i jeszcze zadowolony jesteś.

Odnośnik do komentarza

Jakby się przyglądać grafice w Uncharted to, na pewno do Crysis się nie umywa. Ale dopiero wyszły karty graficzne, które ciągną te grę płynnie w DX10 w 720p, nie 1080p.

 

 

http://pclab.pl/art33138-4.html

 

Wystarczy spojrzeć. GeForece 280GTX za 1,4k 1920x1200 marne 21 fps średnio, czyli spada pewnie do 10fps i to na kompie z 4 rdzeniowym procem. W 1280x1024 jest troche lepiej, średnio oszałamiające 31fps... Choć już dużo tańsze karty za 800zł czyli 260GTX i HD4870 osiągają 27pfs (żeby nie było, że jestem jakoś stroniczy) A karta za 400-500zł czyli HD4850 osiąga 24fps. No to ja widze, jak dzisiejsze komputery bez problemu łykają Crysis. Na PS3 można puścić super scene w ray-tracingu przy 1fps, ale co to zmienia? :)

 

Ale co by nie powiedzieć, grafika w Uncharted jest oszałamiająca. Z technicznego jak i artystycznego punktu widzenia. Grafika jest fotorealistyczna z mieszaniną grafiki rysowanej(wiem, głupio to brzmi, ale kto gra to wie ocb) . Te widoki, wszystko robi wrażenie. Oczywiście jak się przyjrzeć to widać, że odleglość rysowania jest dość mała (widok z dziobu łodzi podwodnej, wystarczy zmienić widok z normalnego na "pierwszą osobę" i nagle pojawiają się skały, których nie było widać, podobnie w zatopionym mieście, gdzie widać dachówki, jak się dorysowują. Często tekstury się nie ładują odrazu, a w 4 chapterze jak odrazu pobiegniemy, wbiegniemy w "matrix" po prostu nic nie ma ale się biegnie :)

 

Oczywiście jest to dopiero pierwsza gra Naughty Pies i może być tylko lepiej. Wiadomo, że rendering pipeline w przypadku PS3 tworzy nie tylko GPU od Nvidia, ale także CELL, co pozwala na większą elastyczność, ten zupełnie inny sposób renderingu, który nie przypomina tego z PC, ale także stanowi wielkie wyzwanie dla programistów.

 

Mnie grafika powala, po prostu potrafie stanąć na skraju skarpy i patrzeć na morze i fortece.

 

W paru mejscach muzyka jest po prostu rewelacyjna, ale tylko w paru. Tak jest dobra, ale taka sobie. Mnie brakuje ślabu po kulach w przeciwnikach ;-)

 

To co mi się podoba to to, że gra jest wymagająca. Co z tego, że przeszedłem na Hard (tylko albo aż;-)) (Crashing in progress), ale nawet na Easy jak się zapomnimy, to dostaniemy bęcyki. Wczoraj zdobywałem pare brakujących medals, więc biegałem na oślep i udało mi się zginąć.

 

Spoiler

 

Nawet bossa ostatni super zrobiony. Grając obawiałem się, że będę walczył z kims, o super nadprzyrodzonych mocach, a tu po prostu świetnie to rozwiązali i mnie zaskoczyli.

 

Odnośnik do komentarza
Jakby się przyglądać grafice w Uncharted to, na pewno do Crysis się nie umywa

 

Z której strony ?, Uncharted zachwyca ludzi. a Crysisa nie rozumiem, niepoważnie zoptymalizowany silnik a stosunek tego co oferuje ??..... Możesz powiedzieć że Uncharted jest liniowy a Crysis daje znacznie większe tereny, wtedy się zgodzę.

 

Ale powiedz mi, czemu wystawiasz ocenę po 2 godzinach grania. Przecież to nie normalne.

 

Jacobss - A zobacz na temat recek gier na PS3 ,, oceny gier" i ,,recke" Yukiego MGS4 :P, to dopiero rekord.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Czemu graczom się nie podoba końcówka?

Mi na przykład podoba się bardzo to , że w grze są straszniejsze momenty (bunkier i skarbiec z demonami).

Dobra gra powinna dostarczać wszystkie rodzaje odczuć jak radość, smutek, strach i złość co Uncharted udaje się znakomicie.

Edytowane przez wiiboxstation
Odnośnik do komentarza
Teraz to nawet są recenzencji, którzy piszą recenzje i wystawiają grze ocenę, choć gry nawet nie ukończyli. Świat schodzi na psy.

Dokładnie.

 

Wiadomo, że Crisis to inna liga. To jest gra przyszłości. Na dzisiejsze standardy nie ma racji bytu. Mało kto ma komputer, który to odpali. Świadczą o tym wyniki sprzedaży. Dlatego porównywanie Uncharted do Crisis jest nie na miejscu. Ja również oczekiwałem czegoś lepszego ale to kwestia designu. Jest jednak pewne miejsce, które powoduje opad szczeny. Wystarczy stanąć na kadłubie łodzi podwodnej i porozglądać się dokoła.

Ke? Nie Crisis, tylko Crysis :P.

 

W każdym razie, mało się sprzedało - bo rynek gier pecetowych ma się źle. To nie ma nic wspólnego ze sprzętem.

 

A z tym komputerem to też tak było - rok temu. Dzisiaj Pecet, który pociągnie Crysisa w wysokich detalach, kosztuje 500 Euro.

 

Liga inna - bo obie gry mają inny design. Zresztą i tak na PS3 jest Killzone 2, który jakby to powiedzieć - jest jedną z najpiękniejszych gier, więc o czym wy tu pie.rdolicie?

 

Geez, jak ja słyszę o mocy PC i Konsola, to mi się tylko śmiać chce.

 

O czym tu tu pie.rdolisz? Gdzie Ty widziałeś Killzone'a 2 na PS3? Idąc tym tropem na kompie jest już Crysis 2 a na Xo GoW2 -_-'

Muszę się zgodzić z poprzednimi osobami mówiącymi że grafika wcale nie ryje beretu. Ładna gra i tyle... sama gra też nie jest zła. Rozgrywka przyjemna, fabuła- ok. Ogólnie 8/10 nic więcej... A żeby uprzedzić wszystkich fanboyów co to nie zwarzają na fakty tylko w uparte brną że PS3 rulz i w ogóle Sony naj naj naj... grę przeszedłem na hardzie na Full Hd Samsung'a 37'' więc zarówno znam grę jak i widziałem na co ją stać...

 

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem grać. Żaden tam wielki hicior, ale gierka bardzo porządna. Pomimo tego, że 90% czasu gry spędzamy na strzelaniu to jakoś się nie nudzi, przydałoby się tylko troche więcej motywów platformowych i puzzli. Za plus uznaje świetne, klimatyczne i zróżnicowane lokacje, całkiem ciekawą (jak na tego typu grę) fabułe oraz jajcarską postać Drake'a (takiego porąbańca w grach mi brakowało). Rewelacyjna jest oprawa graficzna, obok Heavently Sword i Assassin's Creed jest to chyba najpiękniejsza gra na ps3, respekt dla ND tym większy, że w czasie przemierzania pięknych i rozbudowanych miejscówek nie doświadczamy żadnych loadingów. Ogromnymi minusami są z kolei drastycznie krótki czas gry oraz bardzo niski stopień trudności, nawet crushing nie powinien sprawić większych problemów średnio zaawansowanemu graczowi.

Edytowane przez Seigaku
Odnośnik do komentarza
...nawet crushing nie powinien sprawić większych problemów średnio zaawansowanemu graczowi.

Ojj i tu się grubo mylisz. Zakładając, że średnio zaawansowany gracz nie ma na tyle wprawnej ręki, aby zarzucać headshoty na tyle często, aby czyścić sobie pole manewru oraz w miarę wprawnie wykorzystywać budowę terenu, będzie miał ogromne problemy z ukończeniem gry na poziomie 'Crushing'. Co prawda z czasem wyrobi sobie celność oraz ułoży taktykę, ale nie uważam aby 'progress' w tym przypadku był namacalny w takim stopniu, jakim doświadczyłby chociażby w trybie 'Hard'. Oczywiście to tylko moja subiektywna opinia.

Edytowane przez ziolo69
Odnośnik do komentarza

Zginie raz, pięć czy nawet dziesięć na co trudniejszych odcinkach i w końcu mu się uda przejść. W pewnym momencie załapie co, gdzie i jak, będzie znał rozmieszczenie przeciwników, będzie wiedział za jaką zasłoną dobrze się schować itd. Wystarczy tylko dobre rozeznanie w terenie i odrobina cierpliwości. Headshoty? Żaden problem, sam zbyt często ich nie sadziłem, a z amunicją nigdy nie miałem problemów, przeciwnicy padają po kilku kulkach, a naboje walają się dosłownie wszędzie. Stopień trudności dodatkowo zaniżają przesadzone checkpointy, te pojawiają się stanowczo zbyt często. Co z tego, że gracz co chwile będzie zaliczał zgon skoro i tak cały czas będzie pojawiał się w tym samym miejscu? To prawie to samo co zwykły respawn, tyle tylko, że z nowymi przeciwnikami.

Odnośnik do komentarza

Uwierz mi ze siedząc 3 godzinę przy tym i myśleć no to ja już sam nie wiem jak to poukładać. No przyro mi ja niestety wole innego typu zagadki ;] I NIE TRAWIE czegoś na zasadzie POPRZEKRĘCAJ POUKŁADAJ ETC. :whistling:

 

Dlatego sie wole spytać bo patrze właśnie na te mapę i nie wiem w jaki sposób to ułożyć na zasadzie jakiej tak jak patrzą te figury czy jak ? I WIEM ZE TAM SĄ KIERUNKI ŚWIATA TYLKO ŻE PO SAMYM RYSUNKU JA TEGO NIE ROZUMIEM.

 

TAK WIĘC W KTÓRYM KIERUNKU MA PATRZEĆ:

 

1. ANIOŁ

2. GRYF-LEW

3. ORZEŁ

4.ŻBIKO-ŚWNIA [ czy co to w ogóle jest ? ]

 

Edytowane przez Baton_Forever
Odnośnik do komentarza

No to ja WIDZĘ, że są podpisane tylko jak one się mają patrzeć. Bo ja tylko widzę np.

 

 

Przykładowo ANIOŁ na rysunku patrzy się prosto na mapce że jest on na kierunku N czyli północnym czyli jak on sie ma gapić ?

 

 

No bo ja tego typu dziwnych zagadek nie czaje. Wole coś typu na szukanie itd.

 

Jak ktoś wie jak DOKŁADNIE POUKŁADAC TO PROSZE Bo ja nerwicy dostane o.O tak jak przy Dark SECTOR że się wkur... to wziołem aparat cykłem fote i 5 minut później gre wolałem sprzedac na Allegro :censored2:

 

 

Odnośnik do komentarza
No to ja WIDZĘ, że są podpisane tylko jak one się mają patrzeć. Bo ja tylko widzę np.

 

 

Przykładowo ANIOŁ na rysunku patrzy się prosto na mapce że jest on na kierunku N czyli północnym czyli jak on sie ma gapić ?

 

 

No bo ja tego typu dziwnych zagadek nie czaje. Wole coś typu na szukanie itd.

 

Jak ktoś wie jak DOKŁADNIE POUKŁADAC TO PROSZE Bo ja nerwicy dostane o.O tak jak przy Dark SECTOR że się wkur... to wziołem aparat cykłem fote i 5 minut później gre wolałem sprzedac na Allegro :censored2:

Jak do postaci przypisane jest „S” to niech patrzy w stronę kierunku „South” który pokazuje róża wiatrów nie na literę „S” to samo tyczy się „W”Est itd

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...