Skocz do zawartości

Uncharted: Drake’s Fortune


LiSoQuan

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, calak wyciągnięty, dzieki wszystkim za porady :P

 

Na dobra sprawe do zaliczenia gry na 100% pozostal mi do odnalezienia jeden skarb, bo wiem, ze w grze jest 61/60 skarbow.

 

http://s217.photobucket.com/albums/cc135/YYZ_FAQs/Uncharted/ - wiem, ze skarbem, ktorymi mi brakuje jest ten z nr 20. Zastanawia mnie jednak, ze jest on umieszczony w trzech roznych miejscach. Mam rozumiec, ze jego rozmieszczenie jest losowo wybierane przez konsole na poczatku gry?

Odnośnik do komentarza
Dobra, calak wyciągnięty, dzieki wszystkim za porady :P

 

Na dobra sprawe do zaliczenia gry na 100% pozostal mi do odnalezienia jeden skarb, bo wiem, ze w grze jest 61/60 skarbow.

 

http://s217.photobucket.com/albums/cc135/YYZ_FAQs/Uncharted/ - wiem, ze skarbem, ktorymi mi brakuje jest ten z nr 20. Zastanawia mnie jednak, ze jest on umieszczony w trzech roznych miejscach. Mam rozumiec, ze jego rozmieszczenie jest losowo wybierane przez konsole na poczatku gry?

Hehehe nie:) są to zdjęcia robione z różnej perspektywy aby łatwiej go było zlokalizować, skarb znajduje się w tym samym miejscu, w wieżyczce.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Odświeżę trochę temat :D

Gierkę dostałem razem z konsolą i mam problem w 18 misji :D(bunkier niemiecki).

Włączam generator w głównej sali, wyskakuje kilka mutantów z którymi sobie radzę i później przełączam 2 przełączniki (takie zielone skrzynki) w pomieszczeniach bocznych.Po ponownym wyjściu na główną salę, następuje walka z mutantami. I nie wiem czy walczyć z nimi, bo próbowałem wybić wszystkie ale nie nadążałem zbierać magazynków a te mutanty cały czas się pojawiały. Da się je wybić wszystkie? Czy po prostu trzeba uciekać tam skąd się przyszło? Może gdzieś otwierają się jakieś drzwi?

 

Gram na poziomie "normal" Aha i jeszcze jedno,

czy do końca gry będę walczył z mutantami czy to tylko ta misja z nimi jest?

 

 

Pozdrawiam :)

 

 

Edytowane przez rydziu87
Odnośnik do komentarza

Nie pamietam dokładnie, bo sam nie cierpię tego momentu i wolę do niego nie wracać. Nie, że jest fataly, ale strasznie stresujący:) ale jak dobrze pamiętam to musisz wrócic do tej głównej sali z której to poleciałeś załączyć oba bezpieczniki i chyba trzeba wybić teraz wszystkie

potworki

. Bo jak pamietam gdy ich nie wybijesz i będziesz chciał otworzyc drzwi to zawsze jakis

potworek

wtedy wskoczy ci na plecy i cie zabije. Więc o ile mnie pamięć nie myli to trzeba wszystkie wybić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No coz, wlasnie skonczylem Uncharted (poziom Hard). Niestety ale musze to napisac...ta gra jest jakies 5x lepsza od wychwalanego przez co niektórych Gears Of War. Wiem ze to sa rozne gry, ale kilka schemató jest podobnych. Poza tym wiele osob porownuje obie gry graficznie, a do tego mowi sie ze tym czym dla X360 jest GoW, tym dla PS3 jest Uncharted. No coz poprostu wspaniala gra, najlepsza w jaka gralem od bardzo dlugiego czasu. Fenomenalna grafika, super fabuła (troche przewidywalna) ale tak prowadzona ze mialem ochote nie przerywac grania. Elementy platformowe, wiadomo - super. Dwie rzeczy mnie męczyły: na co wszyscy narzekaja, czyli za dużo strzelania, szczegolnie ze odkrywamy coraz to nowe miejsca w ktorych nikt nie mial prawa byc od dluzszego czasu a tu klops - strzelamy do "złych" nawet w katakumbach itp. miejscach. A po drugie przecietnie wykonane twarze (nie liczac Drake`a) w stosunku do pozostalych elementów w swerze grafiki.

 

9+ (dla porównania GoW to dla mnie ok. 7 - surowo oceniam) :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Po obejrzeniu "Poszukiwaczy zaginionej arki" oraz "Ostatniej krucjaty" stwierdzam, że Naughty Dog wszystkie pomysły ściągnęło właśnie z tych dwóch filmów. Trochę bez sensu.

 

Czemu bez sensu??Ja wlasnie odrazu jak ogladnolem Indiana Jonesa ostatnio odpalilem znowu Uncharted i gra sie jeszcze fajniej:).Teraz bym chcial zeby w dwojeczce zgapili cos dodatkowo z Mumii walneli jakies piramidy czy stupy i bedzie super:D

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie wrocilem z nowego Jonesa. Co 5 min patrzylismy na siebie z synem porozumiewawczo ;) To czysty uncharted z uzyciem prawdziwych aktorow.

Wiadomo, ze wzorce scenariuszowe sa stare jak swiat i wcale Indiana ich nie zapoczatkowal, ale w ostatniej czesci podobienstwa sa ogromne.

- kolega szukajacy zlota bo jest w dlugach

- szukamy el Dorado

- katakumby

- wielka studnia z woda

- wojskowy szukajacy mocy w artefakcie

- poscig samochodowy w dzungli..

i jeszcze masa innych

Film spoko, dal rade a gra tylko zyskuje moje uznanie.

 

Odnośnik do komentarza
No coz, wlasnie skonczylem Uncharted (poziom Hard). Niestety ale musze to napisac...ta gra jest jakies 5x lepsza od wychwalanego przez co niektórych Gears Of War. Wiem ze to sa rozne gry, ale kilka schemató jest podobnych. Poza tym wiele osob porownuje obie gry graficznie, a do tego mowi sie ze tym czym dla X360 jest GoW, tym dla PS3 jest Uncharted. No coz poprostu wspaniala gra, najlepsza w jaka gralem od bardzo dlugiego czasu. Fenomenalna grafika, super fabuła (troche przewidywalna) ale tak prowadzona ze mialem ochote nie przerywac grania. Elementy platformowe, wiadomo - super. Dwie rzeczy mnie męczyły: na co wszyscy narzekaja, czyli za dużo strzelania, szczegolnie ze odkrywamy coraz to nowe miejsca w ktorych nikt nie mial prawa byc od dluzszego czasu a tu klops - strzelamy do "złych" nawet w katakumbach itp. miejscach. A po drugie przecietnie wykonane twarze (nie liczac Drake`a) w stosunku do pozostalych elementów w swerze grafiki.

 

9+ (dla porównania GoW to dla mnie ok. 7 - surowo oceniam) :)

 

Hmm, paradoksalnie moje odczucia były podobne. Aczkolwiek nie ma co do końca porównywać Uncharted do GoW, bo 1) to zupełnie inna tematyka, 2) GoW jest starszą grą. Tym niemniej Uncharted mimo, że wzoruje się na GoW w kwestii rozgrywki dość znacznie, to idzie o wiele kroków dalej. To, co w GoW jest najbardziej irytujące - przynajmniej w mojej opinii - to dwie proste kwestie. Pierwsza, to strzelanie - jakimiś krótkimi i mało precyzyjnymi seriami, co w świecie przyszłości jest nieco, hmm... mało wiarygodne. Ale nawet nie o to chodzi - bardziej o to, że jest to po prostu wkurzające i wrzucone specjalnie by Graczom uprzykrzyć życie - a takich rzeczy nie lubię. Kwestia druga, to monotonia. Schemat prawie całej gry wygląda tak - mamy lokację z rozwalonymi sześciokątnymi kolumnami itp. przeszkodami - wskakujemy do tej lokacji, jest ona zamykana, pojawiają się syfy do wyeksterminowania, więc chowamy się za przeszkodami, rozwalamy ich, drzwi się otwierają, idziemy dalej, czyli do następnej takiej samej lokacji, itd., itd., itd. No ale właśnie - GoW było pierwsze stąd trudno obecnie ten schemat tak do końca krytykować, no ale... jest to nieco archaiczne. Dlatego osobiście też wolę Uncharted, choć to 7 dla GoW to grube nieporozumienie, mocno krzywdzące ;).

 

PS. Co do Indiany... byłem na nim dziś i jakoś nie kojarzył mi się z Uncharted zupełnie, no może pościg przez dżunglę nieco podobny. I offtop - sam Indy, hmm... wolałem poprzednie :). Muszę go chyba zobaczyć jeszcze raz... może zbyt krytycznie podszedłem...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Zaraz się wkurzę normalnie <_< Pobrałem sobie demo kilka dni temu, ale je skasowałem bo potrzebowałem miejsca na coś innego i teraz jak pobieram je ponownie - nie chcę się zainstalować - ale inne gry instalują się bez problemu (słynny błąd 802.....), da radę coś z tym zrobić, czy to jest jakieś one-playable demo ?? (pobierałem też z amerykańskigo sklepu innym userem i to samo, zassałem nawet bez pobierania w tle jak doczytałem gdzieś na forum ale też guzik dało, łącznie pobierałem chyba z 15 razy - dobrze, że przy moim łączu to raptem 20 minut pobierania).

I nie mówcie - kup lepiej pełną grę - dopiero kupiłem konsolę wraz z 3 grami i wydałem sporo siana i Uncharted kupię sobie dopiero w lipcu, a chciałbym pograć ponownie :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...