Skocz do zawartości

Heavy Rain


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

E no super sprawa. Powinni tak zrobić z każdą grą, menu w konsoli już jest w pełni spolszczone to czemu nie same trofea do każdej gry? Jednak co do tego w Heavy Rain podobno trofea pojawią się jak wyjdziemy z gry (tak czytałem).

Najważniejsze dla mnie jest jednak to jaka gra będzie a nie czy trofea będą trudne do zdobycia. :)

 

 

http://img43.imageshack.us/i/zdjcia0015o.jpg/

 

Zrobione na szybko ze zwykłej (nie równej kartki z zeszytu) jutro mogę zrobić i wstawić bardziej klimatyczne bo to nie jest w ogóle Słodko

Ale podoba mi się to, praca wykonana w 3 minuty.

Edytowane przez Slimeq22
Odnośnik do komentarza

Choć ja też nie przepadam za instalkami na konsoli.

lepsze to niz loading w trakcie gry co przedmiot/lokacje/dialog. mozliwosc instalacji kazdej gry jest jedna z niewielu rzeczy jakich mi brakuje z xkloca

 

Tak z ciekawosci. Jak to jest ze kazda gra na X'a ktory defaultowo nie mial HDD ma opcje instalki, natomiast gry na PS3 ktory defaultowo HDD ma, tej opcji nie posiadaja (nie wszystkie rzecz jasna)? Ja czegos nie rozumiem...

 

Bardzo dobrze ze jest opcja instalacji na dysku, szybsze loadingi zawsze wygrywaja z koniecznoscia znalezienia miejsca na dysku.

Odnośnik do komentarza

Po prostu częstokroć skośnoocy potrzebują kilku miesięcy/lat żeby pójść na ugodę klientowi.

Sądzę,że to będzie interaktywny film a nie gra ;/ .Coś jak stare przygodówki w świeżej oprawie.Oj powiadam,to będzie rozczarowanie.Może i świetna fabuła,ale gameplay nie przekonuje według mnie.

Odnośnik do komentarza

Rozczarowanie bo ludzie w to zagrają i powiedzą-"No ok,fajne,fajne ale to nie gra,2 stówy w błoto"Dla tego czegoś powinna być osobna kategoria, nazwa,bo pod grę mi to nie podchodzi,no.Nie kupuję tego.

A 4 GB instalki mi zwisają :) Takie czasy panie,trzeba się przyzwyczaić,że będziemy instalować coraz więcej i więcej na dyskach.

Edytowane przez blazej10
Odnośnik do komentarza

Rozczarowanie bo ludzie w to zagrają i powiedzą-"No ok,fajne,fajne ale to nie gra,2 stówy w błoto"Dla tego czegoś powinna być osobna kategoria, nazwa,bo pod grę mi to nie podchodzi,no.Nie kupuję tego.

A 4 GB instalki mi zwisają :) Takie czasy panie,trzeba się przyzwyczaić,że będziemy instalować coraz więcej i więcej na dyskach.

 

Rozczarowanie to mogłoby być jakby zapowiadali z tego grę akcji a okazało się, że same QTE w grze mamy. Jak można być rozczarowanym jak od początku zapowiadano grę jako "interaktywny film"? Ta gra będzie dokładnie taka jak była reklamowana przez ten czas.

Edytowane przez Dark_Slide
Odnośnik do komentarza

Kolejne oceny

 

Gamalive 5/5

"Some will not try it and just say : blah, this is a QTE, I'm not interested. (it's actually so much than that). If it gives them pleasure so they will miss an incredible strong experience who will you take the guts. So strong, so powerful, so...

 

Heavy Rain is one of those games that once finished, leave an indelible mark in the hearts of gamers. The kind of game that, once the controller asked, thinking. A real game mature shows that the video game, not a bunch of big guys full of testosterone that kills aliens or a mustached plumber. Thank you, David Cage. Thank you to the team of Quantic Dream. And pity those who completely miss this unique title.

http://www.n4g.com/ps3/News-467411.aspx

 

Pojechali gruuubbo.

 

 

JVN 9.5/10

http://www.n4g.com/ps3/News-467206.aspx

 

 

Intro, zero spoilerów, mega klimatyczne

http://www.ps3site.pl/melancholijne-intro-heavy-rain/34414/

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Rozczarowanie bo ludzie w to zagrają i powiedzą-"No ok,fajne,fajne ale to nie gra,2 stówy w błoto"Dla tego czegoś powinna być osobna kategoria, nazwa,bo pod grę mi to nie podchodzi,no.Nie kupuję tego.

A 4 GB instalki mi zwisają :) Takie czasy panie,trzeba się przyzwyczaić,że będziemy instalować coraz więcej i więcej na dyskach.

 

Rozczarowanie to mogłoby być jakby zapowiadali z tego grę akcji a okazało się, że same QTE w grze mamy. Jak można być rozczarowanym jak od początku zapowiadano grę jako "interaktywny film"? Ta gra będzie dokładnie taka jak była reklamowana przez ten czas.

Dokładnie. Jak ja kocham takich ludzi co NAGLE wybudzili się ze snu zimowego i raczą forumową gawiedź swoimi mądrościami. Oni chcą dobrze, oni chcą uświadomić pozostałych nie kumatych graczy.

Edytowane przez Incognitos
Odnośnik do komentarza

Nagle?Nie,po prostu jestem sceptycznie nastawiony do tej gry i nie trafia to do mnie.Ja wiem,że powiecie że tak to miało wyglądać,ale po początkowym zachwycie sądzę,gra straci magię i miód.Czekam na demo,bo może ono rozwieje moje wątpliwości.Najlepiej jakby to była jednak dobra gra,wyjdzie z korzyścią wszystkim.

Odnośnik do komentarza

 

Sądzę,że to będzie interaktywny film a nie gra ;/ .Coś jak stare przygodówki w świeżej oprawie.Oj powiadam,to będzie rozczarowanie.Może i świetna fabuła,ale gameplay nie przekonuje według mnie.

Grałeś w Fahrenhaita? W HR dostaniemy niemal identyczny gameplay i wydanie dema raczej nie zmieni twojego nastawienia. Widzisz jak wygląda rozgrywka, więc nie spodziewaj się, że dostaniesz coś zupełnie innego. HR nie jest dla każdego, nie każdy przyjmie taki styl rozgrywki, nie każdy dorósł do tego typu gier. Zresztą powyższy cytat wklejony z recenzji świetnie oddaje tym czym jest ta gra... EMOCJE. Ogólnie polecam przeczytać całą recenzje.

 

A o oceny raczej nie ma co się martwić. Obecnie HR zebrał już 4 lub 5 ocen w granicach 9.0 - 9.5.

 

PS. Muzyka w tym intrze jest tak nasssttrojowa. Dobrze zrobiłem zamawiając limitke, bo wszystko na to wskazuje, że dostaniemy wypasiony soundtrack.

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Mnie osobiscie Fahrenheit wciągnął i to jedną dziurką w nosie. Gra przezacna, chociaż nie dokończyłem, bo niestety pozbyłem się konsoli, więc nie wiem jak wygląda ten strasznie zryty koniec, ale jeszcze zdążę przejsć całą :). Osobiście bardzo lubię jak w grze jest dużo QTE. Najlepiej wyważone jednak pod tym względem dla mnie było Shenmue 1/2 :D. Heavy Rain jak najbardziej jest u mnie na liście must have i to w czołówce :)

Odnośnik do komentarza

obawiam, sie, ze na odbior gry bedzie w wielkim stopniu wplywalo nastawienie grajacego

heavy rain ma byc najbardziej filmowa gra (i nie mam tu na mysli gameplayu) jak powstala

zeby zrozumiec o co mi chodzi wezcie sobie jakis troszke bardziej ambitny film (polecam temat na tym forum o dystrykcie 9)

jesli ktos chce to znajdzie na sile mnostwo niescislosci i nielogicznosci, jednak jesli ktos jest przychylnie nastawiony to wszystko sobie wytlumaczy, dopowie

 

i tutaj juz na samym poczatku mamy to samo

 

czemu dziecko sie zgubilo w pare sekund?, czemu mimo zakazu opscilo sklep? czemu ojciec je zawolal gdy bylo po 2 stronie ruchliwej ulicy

 

teoretycznie nie jest to jakies sf i moglo sie zdarzyc, no ale...

 

dlatego radze nie obiecywac sobie zbyt wiele i przymknac oko na ewentualne niedociagniecia, bo nic nie jest doskonale

Edytowane przez Grigori
niewłaściwie oznaczony spoiler
Odnośnik do komentarza

To żeś wyskoczył z tym porównaniem, niech mnie kule biją. D9 filmem ambitnym :whistling:

 

Wracając do tematu

 

Jak szukam wrażeń i przeżyć emocjonalnych to czytam dobrą książkę,zapewniam Cię że wyobraźnia potrafi dostarczyć lepsze wizje niż to co tworzy QD.Szacun jednak dla nich za próbę oddania takich uczuć na konsolach.

To do YETIego

No widzisz a teraz dodatkowo szukając wrażeń i emocji będzie można sięgnąć po grę. Poza tym na rynku jest tyle gier z każdego gatunku, że nikt Ci nie karze grać w HR. Ta gra ma być tym na co się prezentuje i tym czym zapowiadają twórcy. Czyli "dorosłą" grą o filmowym charakterze wzbudzającą emocje i targającą naszymi uczuciami. O zawodzie możemy mówić kiedy gra w pełnej wersji okaże się wyścigami czy piłką nożną. Wtedy to będzie fail i ściema ale na razie nic na to nie wskazuje.

 

No nie rozumiem jak ktoś kto czytał byle jaką zapowiedź, oglądał filmiki-trailery, fotki, chociaż trochę interesował się grą może być teraz zdziwiony. To czego Ty się spodziewałeś?

 

Natomiast z jednym ciężko się nie zgodzić co zresztą już to pisałem. Oj będą płacze i lamenty po premierze. Że to nie gra tylko film, że nudne to, że gra to jeden wielki QTE itd. itp. Skoro już teraz się zaczyna to co będzie później.

 

Do premiery zostały jeszcze ponad 3 tygodnie. Mam małą radę dla tych co jeszcze nie wiedzą czy kupić. Czy nie wiedzą czego się spodziewać, zagrajcie w Fahrenheit. To chociaż trochę da Wam obraz jak będzie wyglądał HR. Pomijając sci-fi fabułę w Fahrenheit bo tego raczej nie uświadczymy w HR.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Że to nie gra tylko film, że nudne to, że gra to jeden wielki QTE itd. itp.

heh jesli wiekszosc czasu bede mogl "grac" bez pada (jak w mgs4) :P ale w nomad souls tak nie bylo, w indigo prophecy tez nie wiec tutaj tez sie tego nie spodziewam.

jak ktos chce zobaczyc jak wyglada filmowa gra ktora jest jednym wielkim qte to niech zobaczy sobie "Time Gal" na sega cd (

). tutaj az tak zle napewno nie bedzie :P Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

obawiam, sie, ze na odbior gry bedzie w wielkim stopniu wplywalo nastawienie grajacego

heavy rain ma byc najbardziej filmowa gra (i nie mam tu na mysli gameplayu) jak powstala

zeby zrozumiec o co mi chodzi wezcie sobie jakis troszke bardziej ambitny film (polecam temat na tym forum o dystrykcie 9)

jesli ktos chce to znajdzie na sile mnostwo niescislosci i nielogicznosci, jednak jesli ktos jest przychylnie nastawiony to wszystko sobie wytlumaczy, dopowie

 

i tutaj juz na samym poczatku mamy to samo

 

czemu dziecko sie zgubilo w pare sekund?, czemu mimo zakazu opscilo sklep? czemu ojciec je zawolal gdy bylo po 2 stronie ruchliwej ulicy

 

teoretycznie nie jest to jakies sf i moglo sie zdarzyc, no ale...

 

dlatego radze nie obiecywac sobie zbyt wiele i przymknac oko na ewentualne niedociagniecia, bo nic nie jest doskonale

 

Tak jest ze wszystkim... :o

 

Jak ktos chce to sobie potrafi wytlumaczyc ze to dobrze ze ma hemoroidy i syfy na twarzy :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...