Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

 

Moze Przymierza wykorzysta technologie ze szczatkow Suwerena do wzmocnienia swojej floty. W ten sposób mogli by miec szanse przeciwko armii Żniwiarzy.

Drugim sposobem jest znalezienie przez Sheparda jakiegos czulego punktu ( gwiazda smierci anyone? ;)). Byc moze statek-matka po zniszczeniu ktorego reszta Żniwiarzy bedzie bezbronna.

 

Odnośnik do komentarza

Jestem po Eden Prime, gra zapowiada sie smakowicie. Grafika momentami robi wrazenie nawet teraz, szczegolnie dopracowane modele postaci. Universum wydaje sie byc dopracowane. Draznia troche doczytujace sie tekstury i lamiacy sie framerate w trakcie walki, choc nie uswiadczylem zadnych monstrualnych dropow, choc z tego co czytalem to pewnie wystapia. Wybralem klase zolnierza, zeby nie komplikowac sobie zabawy, ale w sumie niepotrzebnie, gdyz interface jest w miare intuicyjny.

Odnośnik do komentarza

Skonczylem dzisiaj i jestem pod wielkim wrazeniem. Ogolnie nie jestem w stanie zdzierzyc RPGow, ale wsrod tych ktore mi sie spodobaly do tej pory, ME ma zaszczytne pierwsze miejsce. Koncowka jest totalnie epicka, siedzialem z rozdziawiona geba, no i te wybory, ktorych konsekwencje maja znaczenie dla przebiegu nadchodzacego ME2. Cudo, mimo doczytujacych sie tekstur i nuzacych na dluzsza mete sidequestow. Uklony dla BioWare za wykreowanie tego universum, nie tej klasy co SW, ale napewno dojrzalszego.

 

Na koniec pytanie, jak zaczac gre od nowa postacia, ktora juz raz przeszedlem gre?

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że w 2ce miejscówki do questów będą bardziej różnorodne, bo wlasnie koncze gre 3ci raz zaliczajac przy tym questy (Ally achievements) i już powoli nie moge;p.

 

Co mnie jeszcze nieco rozczarowało w tej grze to bardzo krótki wątek fabularny, gdzie szczytem jest Cytadela -niby duża, niby tyle d roboty a można ją skończyć w 10 minut;].

Odnośnik do komentarza

Wystarczy na dysku zostawic dysk Profile, zeby podjete decyzje mialy efekt w ME2? Mam oprocz tego swojego save'a i autosave'a, moge je usunac?

 

Gooral, wydaje mi sie ze SW jest duzo bardziej dopracowane, bardziej rozlegle, ale nalezy tez wziazc pod uwage przez jaki czas te universum sie rozwijalo. Swiat ME jest duzo mlodszy.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Po 7h grania mogę powiedzieć tyle- przez pierwsze 3h musiałem zmuszać się do grania, ale teraz po poznaniu systemu nie mogę się oderwać od tej giery, wczoraj na kolacje wigilijna rodzinka musiała mnie odciągać od konsoli xD

Fabuła jak na razie wciągająca, gameplay ciekawy, tylko (pipi) płynność animacji woła o pomstę- totalna porażka :/

 

Po trzecim Falloucie jest to mój drugi RPG w życiu i chyba powoli się wkręcam w ten gatunek, jednak mimo to jRPG nie tknę chyba nigdy :P

 

Podsumowując, nie wiem dlaczego ta gra dopiero teraz trafiła w paszczę mojej konsoli, ale najważniejsze, że w końcu się to stało. Teraz, gdy ją skończę czekam na część drugą xD

Odnośnik do komentarza

Przemęczyłem te 3 h i jestem cholernie zaskoczony powoli wkręcając się w cały wir przygód.Realizacja filmowym stylu dokładając do tego dawkę emocji jakie ponoszą za sobą konsekwencje w podjętych decyzjach, wspominając tylko jeszcze o podkładzie muzycznym, który współgra rewelacyjnie z tym co dzieje się na ekranie. Od momentu spotkania po raz drugi z Radą i rzuceniu paru popisowych słówek swojej załodze gra po prostu mnie zachwyciła, potem wystarczyło znaleźć się na innej planecie i już moge zapomnieć o całym świecie tzn. Galaktyce :rolleyes:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Więc tak. Przeszedłem raz grę (42 lvl, 19 h 36 min), terazacząłem grać drugi raz i chcę zrobić achievementy Ally. Wybrałem Kaidena i Ashley, ale jest to dopiero sam początek gry i zastanawiam się, czy by jednej z postaci nie wymienić, bo jak wiadomo w późniejszej fazie gry trzeba wybrać kogo z nich uratować (ta akcja z bombą). Druga postać wtedy ginie i chyba nie ma możliwości zrobienia achievementa. Czy jednak do tego czasu powinien on wpaść?

Odnośnik do komentarza

Eee, jak dla mnie ten akurat wątek jest trochę naciągany. Ok... Rachni znajdują Mu, ale właściwie to nikt poza nimi o tym nie wie, bo niby skąd? Wątpię, że chwalili się tym na całą galaktykę albo, że ktoś widział przekaźnik w ich pobliżu, skoro nikt nawet nie zbliżył się do nich na tyle, żeby negocjować z ich królową, nie licząc Krogan, którzy wybili Rachni, a "pierdoły" typu przekaźników mają raczej w głębokim poważaniu. Ale idąc dalej... po 2k lat BH odnajduje ocalałem jajko i Seren od razu wysyła Benezje na Szczyt 15, żeby wyciągnęła kordy położenia Mu od wyklutego Rachni <_< . Więc albo ja nie ogarniam i zapomniałem o jakiś szczególe albo to nie zostało do końca przemyślane :sweat: .

Odnośnik do komentarza

Saren miał udziały w Binary Helix i wiedział o badaniach, odkryciach tego koncernu. Stąd dowiedział się, że odkryli jajo. Chciał stworzyć armię Raknii na swój użytek. Ale oprócz tego, badania królowej roju zaowocowały odkryciem jej genetycznej pamięci (Wiedzy poprzednich pokoleń matek), z której wyciągnięto info o położeniu przekaźnika MU (Dlatego wysłał tam Benezję). Proste i czytelne. Nadal nie wiem czego nie rozumiesz.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Od czasów MGS3 nie doświadczyłem podobnych doznań, zaznaczam przy końcowym aspekcie.Wciągającą epopeja na miare :starwars: .Choć przyrównanie bardziej ziemskie jednak kieruję w strone "Star trek" i jej odkrycia miedzy planetarne.Nastawienie z mojej strony nie było aż tak przychylne, a szczególnie gdy miałem rozkręcić tę cała rpg-ową machinę, przebrnąłem z początkiem meczące tabelki, jak później się okazało bardzo wciągające "cholerstwo". Mając doświadczenie już z KOTOR tym razem AS wypadający z rękawa z dwuletnim opóźnieniem jak dla mnie okazał się o wiele mocniejszy, a już za rogiem czai się kolejny. Sequel których tak bardzo nie znoszę, ale tym razem zrobię jednak dla Bioware, wyjątek :hi:

Namieszał nieźle mi w głowie ten cały galaktyczny wytwór wyobraźni i wywołał dosłownie - Masowy Efekt, taki indywidualny i mega pozytywny 9/10

Edytowane przez Bushisan
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...