Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

Podchodzę drugi raz do gierki. Staram się zrobić wszystkie poboczne questy. Z jednym mam problem.

Skanowanie opiekunów - zeskanowałem już wszystkich, oprócz jednego, przy którym stoi ta wirtualna sucz i mnie ciągle uświadamia, bym nie przeszkadzał w pracy opiekunom :P Jest jakiś sposób?

Jest inny opiekun ;) Tego wcale nie musisz skanować by dokończyć zadanie.

Odnośnik do komentarza

Dzięki. Z opiekunami dałem radę :D Ale gra mnie coraz bardziej zaskakuje!!!

Jak wcześniej napisałem robię drugie podejście - żołnierzem. Podlatuje sobie do Cytadeli, telepie się na mostek i...??? BACZNOŚĆ!!! Jakiś admirał mnie zaczyna opierdzielać, włazi mi buciorami do statku, robi inspekcję, przypierdziela się do wszystkiego po kolei. A to że zły projekt statku, że załogo wielorasowa, że tyle poszło w ten okręt pieniędzy podatników itp, itd. A ja, robiąc achiva "renegat" i mając "zastraszanie" na wysokim poziomie, nie przebierałem w słowach :) W rezultacie złożył na mnie negatywny raport w Radzie. Zobaczymy, czy w przyszłości będzie to miało jakieś skutki :P W końcu jestem Widmo :P

Odnośnik do komentarza
Gość tekA

nie wiem czy zwróciliście uwage podczas creditsów, ale głos joker'a podkłada seth green - amerykański komik, znany szerszej publiczności z roli syna dr. zło w austinie powersie czy chris'a z "family guy" :D. btw zaje.bisty jest kawałek na napisach.

 

pierwsze podejście na pałe - 16h, tym razem dałem upust swoim skrzywieniom i niuchając każdy kąt zabawy starczyło na 42h. średni wynik zwłaszcza, że subquesty po chu.ju.

Odnośnik do komentarza
Dzięki. Z opiekunami dałem radę :P Ale gra mnie coraz bardziej zaskakuje!!!

Jak wcześniej napisałem robię drugie podejście - żołnierzem. Podlatuje sobie do Cytadeli, telepie się na mostek i...??? BACZNOŚĆ!!! Jakiś admirał mnie zaczyna opierdzielać, włazi mi buciorami do statku, robi inspekcję, przypierdziela się do wszystkiego po kolei. A to że zły projekt statku, że załogo wielorasowa, że tyle poszło w ten okręt pieniędzy podatników itp, itd. A ja, robiąc achiva "renegat" i mając "zastraszanie" na wysokim poziomie, nie przebierałem w słowach :D W rezultacie złożył na mnie negatywny raport w Radzie. Zobaczymy, czy w przyszłości będzie to miało jakieś skutki ;) W końcu jestem Widmo ;)

 

Ehh.. Gierke dwa razy przeszedlem jako dobry i zly i jedna rzecz mnie tu mimo wszystko wkurza. Serio, nie czytaj dalej jesli nie ukonczyles gry

Kosekwencje Twoich czynow sa naprawde mierne. Grajac po raz pierwszy gralem jako dobry, a to glownie dlatego ze balem sie, ze zabijajac jakas postac (np. tego bossa gangsterow w Norze) strace szanse na jakas ciekawa misje w kolejnych rozdzialach. I co? I nic.. Zadnych skutkow. Zadnej extra misji, wzmianek w kolejnych rozdzialach albo cos.. (te komunikaty w windach cytadeli pomijam, bo to nic wielkiego).

 

Potem gralem jako zly. I choc bycie takim zlym madafaka bylo cholernie satysfakcjonujace (czasem az przerazajace - egzekucja asari po pokonaniu Toriana troche mna wstrzasnela) to znowu w grze nie zobaczylem długofalowych konsekwencji swoich dzialan (no moze oprocz zkillowania Rady na zakonczeniu, ale to za malo!). I wydaje mi sie ze tego tej grze brakuje. Liczniejszych skutkow twoich dzialan. I to nie takich, jak na Feros, ze zabiles wszystkich kolonistow i asari i teraz biedacy nie maja jak zyc (buhuhu jakie to smutne :twisted: ). Tylko konkretnych ktore wplywaja na to jak Cie postrzegaja ludzie w dalszych etapach gry.

 

Jedyne chlubne wyjatki jakie w tej chwili jestem w stanie wymienic, to 1. akcja z wyborem jednego kompana na Virmirze no i romansik poniekad z tym zwiazany 2. Akcja z rozlaczaniem sie z konferencji z Rada po kazdej misji. Usmialem sie gdy za ktoryms razem zwrocili mi uwage czy znowu lacze sie z nimi tylko po to zeby sie rozlaczyc? ;) (byla nawet znowu opcja "rozlacz" ale nie skorzystalem zeby zobaczyc co z tego wyjdzie ;)

 

Mam nadzieje ze w drugiej czesci gry autorzy poloza na to wiekszy nacisk. Ta gra jest naprawde dobra, ale kurcze.. moglaby byc o tyle lepsza.. :P

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość tekA

moja przygoda z "mass effect" jak narazie się skończyła. kiedyś jeszcze sobie to skombinuje, jak będe dysponował dyskiem i niepotrzebnymi 400ms co by dobić do tych 1050gs :) (narazie 700, zostały mi głównie same czasochłonne typy krogan ally).

 

na kontuancje czekam jak na mało co. pomimo paru niedociągnięć to jeden z lepszych erpegów w jakie było mi dane grać na platformach ms. przedewszystkim brawa należą się bioware za wykreowane tym raze od zupełnych podstaw uniwersum, które daje szanse na rozwinięcie już i tak świetnej historii. po drugiej części spodziewam się jednak dłuższego wątku głównego, ciekawszych sub-questów (priorytet to podrasowanie eksploracji planet, usprawnione sekwencje w mako, bardziej skomplikowane zadania wymagające podróże po różnych światach i wpływające w znaczący sposób na środowisko itp) no i jakichś wyrażniejszych bad-assów (saren niczego sobie, ale benezja niemrawa jakaś, może jakiś człowiek? wątek z ludzkościa dążąca do przejęcia władzy w galaktyce otwiera ciekawe możliwości).

Odnośnik do komentarza

Cholercia, mam pewien problem z subquestem "Cerberus". Jestem już przy wylocie na Ilnos, a w dzienniku ciągle mam nieskończoną misje z organizacją Cerberus, i że wciąż we Wszechświecie istnieje ostatni ich posterunek. Widocznie musiałem w trakcie gry pominąć jakiś posterunek... No ale teraz na chybił trafił latać i lądować na wszystkich planetach? Może ktoś pamięta, na których planetach znajdują się ich posterunki?

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że znalazłeś ciało Kahoku (quest "Cerberus" właśnie, gromada Voyager -> Yangcy -> Binthu)? To odblokowuje questa "Psy Hadesu", musisz polecieć na Nepheron w systemie Columbia w gromadzie Voyager. Zabijasz wszystkich, hakujesz kompa, potem na Normandii drynda do ciebie Handlarz Cienie i tyle.

 

A jak wylądujesz na Ilos to mogiła, pozostanie ci ino skończyć grę, latanie po galaktyce zostanie zablokowane.

Odnośnik do komentarza

Rzeczywiście, nie zauważyłem tych zwłok :D Teraz jest wszystko oki. 50 level przekroczony i lece skopać tyłek Sarenowi :D A czy wraz ze wzrostem poziomu, wzrasta też ilość zdobywanych punktów exp. za poszczególne questy? Np. na niższym poziomie za dany quest dostaniemy 500, ale już na insane, za ten sam quest dostaniemy 1000. Czy tak jest?

 

EDIT: Już wiem. Doczytałem w poradniku Sasoriego, że jednak XP zdobywa się po tyle samo na każdym poziomie trudności :)

Edytowane przez DaBig
Odnośnik do komentarza

Pare pytanek dotyczacych gry:

Czy jak w druzynie mam powiedzmy Kroganina i za pierwszym podejsciem zrobie z nim misje biorac go w do powiedzmy 25% questow to w drugim podejsciu musze miec z nim te 50% zeby mi zaliczylo go do achiva czy musze w jednym podejsciu miec z nim 75% gry??Pytam sie bo zauwazlylem ze np achiv za kille (ghetow i organic wpadl mi w drugim podejsciu)

Odnośnik do komentarza

Niestety, musisz mieć 75% wykonanych misji z danym członkiem drużyny za jednym razem. Jak zrobisz pół z Kroganinem, a pół z Asari, to achivy nie wpadną.

 

No, a ja już mam drugie podejście za sobą. Niestety, się zgapiłem, bo myślałem, że poziom trudności "żołnierz" odpowiada z achiva "hardcore", a tu lipa :( Więc do calaka będę musiał zrobic jeszcze kolejna dwa podejścia.

 

Jak importować postać, by zrobić 60 level? Za jednym razem udało mi się dobić do 53, ale to max.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.