Skocz do zawartości

Mass Effect


Wafrzo

Rekomendowane odpowiedzi

Przed 20 minutami pierwszy raz zaliczyłem Mass Effect, grałem na poziomie trudności Weteran (Hardcore). Ani razu, nawet na początku gry w Eden Prime, nie grzebałem w opcjach. Pomimo tego je***y achievement

Distinguished Combat Medal - Complete 1 Mass Effect playthrough on the Hardcore difficulty setting,

nie wyskoczył. Po przeczekaniu napisów końcowych wczytałem jeszcze raz ostatni zapis gry i powtórzyłem przejście zakończenia. Niestety cholera na nic się to nie zdało.

 

Ktoś może wie co jest powodem nie odblokowania się wyżej wymienionego osiągniecia, albo miał podobny problem??

Ręce opadają dosłownie... namęczysz się stawiając sobie wyżej poprzeczkę, a z wynagrodzenia gó**o... Sorry za wylewność, ale jestem lekko wkurzony :censored2:

Odnośnik do komentarza
Przed 20 minutami pierwszy raz zaliczyłem Mass Effect, grałem na poziomie trudności Weteran (Hardcore). Ani razu, nawet na początku gry w Eden Prime, nie grzebałem w opcjach. Pomimo tego je***y achievement

Distinguished Combat Medal - Complete 1 Mass Effect playthrough on the Hardcore difficulty setting,

nie wyskoczył. Po przeczekaniu napisów końcowych wczytałem jeszcze raz ostatni zapis gry i powtórzyłem przejście zakończenia. Niestety cholera na nic się to nie zdało.

 

Ktoś może wie co jest powodem nie odblokowania się wyżej wymienionego osiągniecia, albo miał podobny problem??

Ręce opadają dosłownie... namęczysz się stawiając sobie wyżej poprzeczkę, a z wynagrodzenia gó**o... Sorry za wylewność, ale jestem lekko wkurzony :censored2:

Chłopie weteran to nie hardcore :( Teraz dopiero masz odblokowany ten tryb. Zobacz samemu w opcjach. Te dwa tryby za które sa achievementy można odblokować (nie ma ich w opcjach do wyboru przy pierwszym podejściu). W przypadku hardcore grę mogłeś przejśc na easy i tak by się odblokował ale aby skorzystać z insane muszisz grę przejśc na hardcorze.

 

BTW jutro powinna przyjść paczka z ME. Kilkanaście tygodni temu grę sprzedałem a teraz kupiłem znowu i spróbuję zrobić calaka. Został jedynie tryb insane oraz DLC który na pewno kupię.

Edytowane przez Gooralesko
Odnośnik do komentarza

Cholera, rzeczywiscie... Poszukalem chwile informacji o wszystkich poziomach trudnosci dostepnych w grze i jest ich aż 5, mianowicie:

1) Easy

2) Normal

3) Veteran

4) Hardcore (dostepny po pierwszym przejsciu gry)

5) Insanity (dostepny po drugim przejsciu gry)

http://guides.gamepressure.com/masseffect/guide.asp?ID=4171

 

Naciąłem sie na tego Veterana, dlatego ze jak pewnie wiekszosc polakow przechodzilem gre w ojczystym jezyku i zakładajac, ze sa 3 podstawowe poziomy trudnosci + jeden dodatkowy (odblokowujacy sie po pierwszym zaliczeniu przygody) wyszło mi ze Hardcore w angielskim jezyku zostało w polskim przetlumaczone jako Weteran. Pewnie nie jedna osoba popełnila ten blad :(

Odnośnik do komentarza

Ściągnąłem dodatek wczoraj w nocy i dzisiaj sobie pograłem. Nie spodziewałem się jakiś cudów na kiju, bo to tylko 400 MSP, ale to jest lekka przesada co dostaliśmy. Przy jednym posiedzeniu przeszedłem cały w troszkę ponad godzinkę. Łącznie są 3 misje, w tym jedna poboczna, która praktycznie wpada przy zaliczeniu głównego wątku. Żadnych nowych przedmiotów również nie uświadczymy. Asteroida po której przemieszczamy się w Mako też się niczym nie różni od tych w grze właściwej. W układzie planetarnym jest możliwość tylko i wyłącznie wylądowania na wspomnianej asteroidzie, żadnej z planet (bodajże trzech) nie można nawet zbadać. Jedyną nowością jest nowa rasa przeciwników. Podsumowując, nic specjalnego i kupić warto chyba tylko dla calaka 1050 GS.

Odnośnik do komentarza

Dodatek jest zwyczajnie sredni, jak dla mnie stanowczo za krotki. Nie zaskakuje niczym nowym, dostajemy zadania w stylu ktory juz zdazylismy poznac w samym Mass Effect. Koncowka glownej misji jest dosyc energiczna, ale szczegolow nie bede zdradzal co by nie spoilowac.

Fani i Ci ktorym gra bardzo przypadla do gustu powinni sie zapoznac z tym DLC. Tymbardziej ze paczka kosztuje tylko 400 msp. Pozostali moga sie powstrzymac.

Polecam przechodzenie dodatku conajmniej na poziomie trudnosci Hardcore (PL: Zabójca), to troszke wydluzy czas rozgrywki poniewaz batarainie sa rasa posiadajaca umiejetnosci lączace walkę i technikę. Przynajmniej kiedy sam gralem czesciej niz w calej grze przegrzewali mi bron :nonie:

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Gram dopiero od 1,5 godziny i gra mi się naprawdę świetnie. Mam tylko jedno noobowe pytanie:

 

Czy umiejętność dobrego posługiwania się bronią przychodzi z czasem czy trzeba udać się na jakiś trening/ulepszać jakiś atrybut? Na razie mam tylko opanowany ten "pistolecik" i strzelbę.

Odnośnik do komentarza

Wraz ze wzrostem doświadczenie dostajesz odpowiednią ilość "kreseczek" do rozdysponowania. Teraaz zależy od ciebie, co chcesz masterować. Jak chcesz doskonaliś władanie gunem, tam dodajesz na skali "kreseczkę". <_<

 

Sprawa ulepszeń to inna historia. Każda broń, pancerz ma max. 3 pola na dodanie różnych ulepszeń. Są oczywiście pewne ograniczenia z tym związane. Wszystko to masz dokładnie opisane w panelu gry.

Edytowane przez DaBig
Odnośnik do komentarza
Ja mam pytanko do achivów związanych z uzyciem 75 razy tych wszystkich bajerów. Jak je zalicza? To muszę robić swoja postacią czy może być ktoś z mojej paczki?

Musisz swoją postacią. Część da się zrobić nawet na ścianie sprawdź xbox360achievements.org

Czy po przejściu wątku głównego można dalej kontynuować zabawę (robienie subquestów)? Czy jednak po napisach końcowych będzie po wszystkim?

Z tego co pamiętam to się nie da

Edytowane przez Hlipo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...