Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Sry, ale jeśli FFXIII ma być lepsze od wydanego w tym samym okresie Resonance of Fate to nie mam pytań. Rozumiem, że marka, hype na FF itd ale bez przesady.

A co się tyczy XII to nie przepadam za grami w stylu mmo i takimi, w których fabuła jest strasznie słabiutka, a same postacie ( nie licząc Basha i Balthiera) i relacje między nimi nijakie. Dobrze, że FFXII kupiłem za stosunkowo niską cenę w wydaniu platinum bo gdybym dał za niego więcej niż 100zł to bym się załamał.Zresztą i tak jest to jak dla mnie najgorszy zakup growy zaraz po Killzone 3. Ale chociaż KZ3 skończyłem bo na XII nie miałem sił i ochoty. Od czasu wydania FFX cała seria pikuje coraz bardziej w dół. No ale jak kto woli.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Tetsuya Nomura, w artykule poświęconym Kingdom Hearts 3D, który ukazał się na łamach popularnego Famitsu, postanowił podzielić się kilkoma nowymi informacjami dotyczącymi, wydawało by się, od wieków powstającego już Final Fantasy Versus XIII. Niestety, nie jest to data premiery...

"Przeszedłem" się po całym świecie
Versus XIII
, sprawdziłem też podziemia oraz obrzeża miast. Byłem naprawdę zaskoczony jak bardzo wszystko było obszerne i pięknie zrobione.
FINAL FANTASY Versus XIII tylko częściowo korzysta z silnika Luminous Studio
(next-genowy silnik Square-Enix), szczególnie z bajecznego oświetlenia, które oferuje. Gra
wykorzystuje również odrębny silnik poświęcony wszelkim akcjom związanym z walką. Versus XIII będzie zdecydowanie najlepszą odsłoną serii!

ps3site

 

 

 

Cieszę się, że tylko częściowo używa silnika FFXIII.

Odnośnik do komentarza

Nie mam bladego pojęcia skąd PS3Site wzięło ten cytat z Nomury. : P Nigdzie nie było zachwytów nad rozległością terenów, tylko stwierdzenie, że odległości między lokacjami trzeba było zmniejszyć, bo były one zdecydowanie za duże. Druga kwestia to ten najlepszy Final. Nomura to akurat skromny gość wbrew temu co się lubi pitolić w internetach, więc nigdy w życiu by czegoś takiego nie powiedział. Chodziło mu o to, że Versus będzie inny niż pozostałe gry serii, a nie lepszy od nich..

 

Sprostowane, dziękuję za uwagę. : P

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Dla tych co nie wchodzą na PPE:

http://www.ppe.pl/news-13166-Postep_prac_nad_FFv_XIII__nie_do_uwierzenia_.html

 

Zrobiłem skrót najnowszego wywiadu z Testuyą Nomurą, w którym mówi trochę o Versusie. Swoimi wypowiedziami zrobił mi jednak nieco na złość, jeśli spojrzeć na poprzedni post. : P Wychodzę wszak z założenia, że skoro on tak mówi to ma ku temu powody.

 

Po tych wypowiedziach prawdopodobieństwo przechrzczenia gry na FFXV wydaje mi się większe. Po pierwsze, ilość pre-renderowanych wstawek będzie chyba dość wysoka, a to kosztuje sporo pieniędzy. Po drugie, w przeciwieństwie do ostatniego wywiadu, z którego dało się wyczytać, że chcą znów promować grę na pełnych obrotach, tutaj z powrotem sprawiają wrażenie jakby się zadekowali.

 

Innymi słowy, w obliczu wzrastającego czasu produkcji i tym samym rosnącego budżetu, pozostanie spin-offem ma chyba coraz mniejszy sens. Zwłaszcza, że FFXIII-2 sprzedawało się poniżej oczekiwań i rzymska "trzynastka" w tytule jest pewnym obciążeniem. Nieobecność Versusa na Jump Feście na razie utwierdza mnie w przekonaniu, że SE przyjęło postawę wyczekującą.

 

Aha, no i zmiana tytułu miałaby sens także dlatego, że 'prawdziwe' XV pewnie powstaje już od jakiegoś czasu, więc po przechrzczeniu Versusa mieliby w stosunkowo niedługiej perspektywie dwie duże gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

pojawiło się info, że Versus to już nie Versus a pełnoprawna nowa część czyli FFXV czyli plotka z początku roku jest prawdopodobnie prawdą. Ta informacja ma tłumaczyć fakt takiej ciszy w temacie Versusa. Dodatkowo PS3 nie byłby już jedyną platformą docelową, gra ukazaćby się miała równolegle na Wii U.

 

http://www.cinemablend.com/games/Final-Fantasy-Versus-XIII-Renamed-Final-Fantasy-XV-Coming-Wii-U-PS3-43041.html

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Mogę tylko spekulować. Z FF Dimensions akurat wtopiłem i nie będzie to jednak zachodnie Bravely Default. ; ( W każdym razie Nomura powiedział, że SE nie pokazuje teraz Versusa z przyczyn niezależnych od samej gry. Tak więc jeśli zmieniono tytuł na FFXV to najpierw na PS3 musi wyjść FFXIV, bo będzie to dziwnie wyglądało, a że XIV potrzebuje dobrej promocji to już inna bajka.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mi się wydaje, że wyjdzie też na Wii U i stąd od dłuższego czasu była cisza w temacie. TGS powinno wreszcie wyjaśnić tą kwestię.

 

Choć Twoja teoria też może byc prawdziwa - tym bardziej, że na tą generację zmierza FFX HD i wszystko na to wskazuje,że jeszcze FFXIII-3

Co? Skąd takie informacje? Nie jestem w temacie chyba.

 

A co do Versusa... Czekam na niego od zapowiedzi i wątpie, żeby TGS wyjaśniło kwestie tej gry. SE sobie po prostu leci w ch.. tak, że szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza

No niestety lecą w kuli, ale skłaniam się do teorii zarzuconej przez Enkidou, że nie pokazanie światu Versusa, to nie wina Nomury tylko właśnie samego zarządu SE. A to nasówa jawne skojarzenia, że albo z grą jest tak żle, że nie chcą jej pokazywać, albo zmierza na next-geny i będzie to FFXV. Tylko, że po w topie z PC'tową wersją FFXIV, może się okazać, że jeszcze sobie na ten tytuł trochę poczekamy, a SE na nadchodzącym TGS skupi się na XIII-3 i XIV. I co najwyżej przebąknie coś o kolejnej odsłonie lub zaprezentuje logo i platformę/platformy docelowe.

Ale jeśli mają zamiar tak tworzyć swoje gry, to jakoś specjalnie nie widzi mi sie ich nowy silnik, i tworzenie przez nich gier na nadchodzące nexyt-gen'y (aż boje sie pomysleć ile będziemy czekać na FF'y w przypadku wspomnianego silnika)...

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że po prostu w dziale reklamy SE siedzą szarlatani. ; ) Nomura już mówił, że grę można pokazać, ale z jakichś powodów ktoś nie chce jeszcze tego robić. W tej chwili obstawiam, że skupią się promując FFXIV 2.0, Versusa przechrzczą na FFXV i ew. wydadzą też na Wii U, bo w innym przypadku taka tajemniczość nie ma sensu. Wcześniej rzucono przynajmniej jakimś trailerem/teaserem od święta, teraz od półtora roku panuje cisza.

Odnośnik do komentarza

No ostatnio Square ma nadzwyczaj dobre relacje z Nintendo (co pokazuje tylko line-up najlepszych ich serii i nowych IP na platformy Ninny). Tym bardziej iż ostatnio Nintendo podpisało umowę ze Square że to Ninny wyda w Europie Kingdom Hearts 3D (kiedyś tak zrobili m.in. z DQIX w US) co tym bardziej S-E może być zadowolone bo Ninny wie jak stworzyć dobrą i sensowną reklamę.

Dlatego osobiście też uważam że całkiem prawdopodobne jest iż Versus pojawi się na Wii U (co by było niesamowitym killerem moim zdaniem xd).

Co do tego w jakiej fazie produkcji jest gra to zrobili ten błąd jaki zrobiło Ninny rok temu zapowiadając nowego Super Smasha na Wii U i 3DS'a jeszcze zanim w ogóle pierwsze pomysły i szkice zostały stworzone (nie dziwota że Ninny poszło teraz o pomoc do Namco Bandai w kwestii developingu).

Możliwe też iż Versus znacząco zmienił swoje oblicze i będą chcieli go pokazać na nowo albo najbardziej prawd. wersją jest obawa przed utratą klienteli w przypadku XIV-tki gdy mają wydać tą wersje 2.0 (a na pewno Square chce odzyskać zaufanie wśród fanów i odzyskać straconą kasę) czy też pokażą coś po tym jak wydadzą aktualnie swoje największe Japońskie pozycje jak np. Bravely Default całkowicie nowe IP choć mające już teraz spore zainteresowanie i wychodzące na handhelda tak wiadomo że każde nowe IP jest często w cieniu starej znanej marki.

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Wszytko fajnie tylko gdzie oni tego Versusa wcisną?

Załóżmy taki scenariusz:

TGS: zapowiedź XIV na PS3 na styczeń/luty; zapowiedź XIII-3 na maj/czerwiec żeby zostawić jesień (i koniec generacji) dla Versusa i zapowiedzieć na początku roku. Tylko co jeżeli z tej gry faktycznie zrobią FFXV? Dziwne będzie żeby trzy numerowane FF wychodziły w przeciągu 12 miesięcy.

Inaczej: TGS XIV na Q1; XIII-3 na Q4 a na jakimś JFesta zapowiedź: XV (Versus) ląduje na WiiU w 2014 i ew na PS3 albo robią szybką konwersję na PS4.

Tak czy siak, nie wiem gdzie SE upchnie tego Versusa skoro i tak się boją cokolwiek pokazać żeby nie zaburzyć planu wydawniczego innych części. Bardzo osobliwa sytuacja z tą grą.

 

Może wyjdzie na Vite? W końcu to ponoć "małe PS3" ;]

 

E:

Versus pojawi się na Wii U (co by było niesamowitym killerem moim zdaniem xd)
IMO to byłaby bardzo rozsądna decyzja i wcale bym się nie zdziwił gdyby SE takie coś zrobiło. Edytowane przez _mike
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

One source tells Kotaku that Final Fantasy Versus XIII was officially cancelled within the last few weeks. The decision impacted morale at Square Enix and staff were reportedly saddened by the move.

 

Square Enix, this source added, has also decided to let Final Fantasy Versus XIII die quietly on the vine and fade away, instead of officially announcing its cancellation. This would likely be due to the fact a public acknowledgement of a Versus' cancellation could impact things like Square Enix's stock prices.

 

So, is Final Fantasy Versus XIII finally and officially dead? Without confirmation from Square Enix, we can't say for sure. While these reports certainly indicate the long-awaited game has been cancelled, Square's reluctance to acknowledge them means those desperately wanting to see more of the project still have a glimmer of hope to hold onto.

 

But if the game fails to make an appearance at either the upcoming Final Fantasy celebrations or the 2012 Tokyo Game Show? Then yeah, given what we've heard (particularly of Square's reported desire to kill the game quietly), you'd be a lot safer assuming Versus XIII is kaput and start looking forward to the next big FF game.

 

 

Myreactiontojerseyshorecancellation.gif

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...