Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Dema nie mam jak ograć niestety, więc tylko gwałcę trailery i boże jak się jaram :D Te sceny jak chłopaki zbijają sobie piątki, pchają wspólnie zepsuty samochód, grają na automatach albo w karty, siedzą przy ognisku... mega klimat :D Road trip pełną gębą. Jak postacie nie zawiodą i będzie dużo luźnych dialogów, to będzie się można przez to 50h nieźle wkręcić w ich podróż. Cholernie podoba mi się konwencja tej gry, w przeciwieństwie do max randomowej trzynastki.
No i ten soundtrack... masakracja.

W ogóle jak Sakaguchi wyszedł na scenę i mówił, źe gadał z Tabatą o przywróceniu FF do dawnej świetności i o tym jak czasami rodzic musi obserwować jak jego dziecko zbacza na złe ścieżki :D Da się odczuć, że SE robi wszystko, aby rzucić sowitego phoenix downa poprawionego megalixirem na tę markę. Oby się udało.

Odnośnik do komentarza

Systemu walki nie czuję kompletnie - ataki sprawiają wrażenie, jakby cała akcja rozgrywała się w stanie nieważkości, bez żadnej reakcji ze strony atakującego i atakowanego. Ot dwa balony latają sobie po mapie i udają, że się okładają. Fatalnie to wypada. 

 

No po demie też mam największe zastrzeżenia do systemu walki - w skrócie jest mało satysfakcjonujący, mało się go czuje.

Wiadomo, że w pełnej będzie więcej opcji bajerów - ale na ten moment brakuje mi trochę feelingu walki. Niby wielkie cięcie mieczem czy coś a w ogóle nie czuć pier*olnięcia.

Reszta jest genialna na ten moment.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Większość psioczyła, bo sam film jest na deczko żenującym poziomie fabularnym - wykonie oczywiście jest rewelacyjne.
Przy okazji film przyczynił się do dymisji (własnoręcznie złożonej) Sakaguchiego i wielkich kłopotów finansowych Squaresoftu.

Teraz nie ma takich obaw, nie ten budżet, nie ta sytuacja finansowa - obecnie firma ma odpowiedni kapitał i rekordowe zyski (bez wypuszczenia dużych gier) dzięki oddziałowi mobile oraz stałemu strumieniowi opłat za FF XIV.

Odnośnik do komentarza

To mniej więcej tyle ile Fallout 4, który ostatecznie to mocno przekroczył. Gier wychodzi mniej, są droższe to i oczekiwania większe. Poza tym mowa o sukcesie, nie zwróceniu kosztów. Nie mogło być mniej skoro najsłabsza XIII poszła w okolicach 7 mln.

Wraz z pewną wersją na PC (może i NX), mają szansę jeśli chodzi o sprzedaż Ltd. - warunkiem jest naturalnie wysoki poziom gry.
Na szczęście sama firma notuje rekordowe zyski, więc nawet 2/3 z tej liczby pewnie zadowoli S-E (znaczy na tyle, aby dalej ciągnąć wózek z napisem Final Fantasy)

Odnośnik do komentarza

technicznie jest totalnie srednio, nie jest brzydko, jest czasem na czym oko zawiesic ale ma to sie nijak do materialow, ktorymi karmili przez tyle lat

 

jak jeszcze jakis czas temu sie dziwilem czemu tak gloryfikowany przez nich engine napedzajacy ffxv czyli przygotowywany od lat luminous engine nie napedza rekame ff7 czy kh3 to po ograniu demka juz nie mam watpliwosci - oni go nie potrafia zoptymalizowac, stad decyzja by te dwie wspomniane gierki robic pod UE4 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie widzicie "średnie technikalia" - jedyne co jest w nich jest średnie to IQ, które psuje odbiór, co widać po całkowicie z hiperbolizowanych opiniach na ten temat.  Ilość pchanych polygonów na scenę, wszelkie efekty fx,  oświetlenie i animacja to absolutna czołówka. Z rpgów tylko zapowiedziany Horizon lepiej wypada (ciągle mowa o konsolach naturalnie)

Frameratem się nie martwię, optymalizacja gry to zwykle ostatnie miesiące produkcji.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Bawi mnie jak wszyscy porównują "Tech demo" sklecone w całość aby pokazać co po niektóre efekty graficzne i gameplay z pełną wersją gry. Jakbym miał się Zaxa czy kogokolwiek z obecnych w PE słuchać to w zyciu nie ruszyłbym kilkudziesięciu pozycji które w rzeczywistości są znacznie lepsze niż opisują. Ale no właśnie mowa o człowieku któremu by F4 wystarczył do końca życia choć narzeka na niego co swój miałki artykuł w szmatławcu. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...