Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Ogralem demko FFXV przez weekend na Pro, troche potestowalem. Ponad 2h zajelo, dlugie demko, od strony wizualnej czuc lekko ze miejscami gra zostala w poprzedniej generacji, za dlugo ja robia, ale ogolnie dla oka przyjemnie ok. Sa dwa ustawienia 30fps + detale i odblokowane do 60fps, gra rozni sie troche ale nie sa to mega roznice, wiec szybko wybralem 60fps co mozna porownac do plywajacego fps w BF1 na PS4. Ale mimo wszystko jest dobrze, w niektorych miejscach ultra plynnie.

Sam system walki myslalem, ze to bedzie slasher typu god of war, ale jest bardzo spoko, mozna tez walke na chwile zatrzymac uleczyc sie, przelaczyc miedzy postaciami, sa jakies specjale na broniach, strzelby, miecze. Wiele nie rozkminielm bo napisy po japonsku, fabuly tez nic nie zczailem.

Filmiki sa CGI robia miazge!!! momentami mialem ciary; mieszane z cut scenkami na silniku i dalej z CGI, fajnie to wyglada. Audio tez mile dla ucha, swiat olbrzymi, caly czas poruszamy sie z buta i jakies 60% to bieganie po mapie w tym demku.

Sam jeszcze nie wiem czy bede bral na premiere czyli koniec miesiaca, gra mi sie niby podoba ale nie wiem czy nie jestem za stary na FF :) obejrze jeszcze film bo jest mocno powiazany z gra, w filmikach sa wstawki z filmu nawet i zobacze czy mi sie spodoba

Ogolnie polecam sprawdzic demko jak ktos interesuje sie tym tytulem, zalozenie konta na japan to 5min - tutorial na YT - dzieki Ficuś

Edytowane przez Fanek
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Pany no to bardzo dziwne bo na jednym trybie to działało płynniej ( w moich oczach), ręki bym sobie nie dał uciąć bo może i bym ją stracił, ale kurde po samym horyzoncie obraz sie lewa-prawa płynniej przewijał. MOże na high quality zdarzają sie jakieś spadki i stąd te wrażenie

 

To kurde jak to mają w grudniu dodać to w ogóle będzie bajka!

Edytowane przez Fanek
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza

Mi się system walki bardzo podoba. Co do trudności - wiecie, że ludzie w JP narzekają na trudność tego dema? Dema ustawionego na easy dodajmy. W większości niedawnych zapowiedziach, ludzie byli zdziwieni poziomem trudności gry (wszystkie preview były odpalane na normal)

Zresztą imo szykuje się najbardziej wymagający SP od czasu V (nie licząc niektórych spin-offów)


P.S 

Co do trzymania "kółka" - no może przejdzie się tak grę na najniższym poziomie/ albo ostro grindując. Skille, wykorzystanie magii i poszczególnych ciosów (zależnych od timingu) będzie raczej wymagane, nie mówiąc już o huntach, czy (pewnie) post/end gamie.

Edytowane przez Hendrix
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
i jeszcze widział 60 fpsów tam gdzie ich nie ma xD

 

'efekt pro'

 

Pany jak tam system walki sie ma do tego co bylo w Episode Duscae? Ten w ED calkiem mi sie podobal, zaszly jakies diametralne zmiany w systemie oprocz okienka na kontre zwiekszonego tak ze nawet slowpoke by zdazyl?

 

W ED przy walce z takim behemothem miales ulamek sekundy na reakcje: https://youtu.be/LkFwlebfm1Q?t=14m3s [konczy sie blysk i juz po kontrze jak nie wcisnales kwadratu - piekne zwienczenie ponad 20 minutowej walki mialem]. Jestem w stanie przezyc takie ulatwienie, ale ciekaw jestem jak tam reszta systemu.

Odnośnik do komentarza

Ja gram w demo i odnoszę wrażenie, że jest w cholerę za pusto. Nie chodzi mi o grafikę, ale o przeciwników. Jest ich bardzo mało, jak się jakiego znajdzie to minuta i już go nie ma. Tereny są wielkie, przez co większość czasu spędzam na bieganiu... Nawet w nocy jest słabo :( W Episode Duscae co rusz przylatywały oddziały androidów, bydło i psiaki hasały po polach, a w nocy było pełno goblinów i całe stada czerwonych psów. Dodatkowi przeciwnicy potrafili się pojawiać w czasie walki z innymi stworami, przez co czasami nie było chwili wytchnienia. A tutaj, nuda! Może z 3 potyczki na 1km kwadratowy i nic więcej. Co gorsza, moby się nie odradzają. Jestem lekko rozczarowany.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...