Skocz do zawartości

Final Fantasy XV


Pawel_S5

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie firmy, które wydają takie gigantyczne poprawki. Powinny mieć odgórny nakaz, aby po roku od premiery, wydać kompletną edycje z wszystkimi poprawkami. Choć przy dzisiejszym partactwie developerów pewno po włożeniu takiego krążka z kompletną wersja też na dzień dobry byłoby jakieś poprawkowe (pipi) do pobrania. Tak czy siak. Ciśnienia na nowego finala nie mam w ogóle, bo tak po prawdzie zachwyca mnie tylko ścieżka dźwiękowa, którą odsłucham na tubie. A wiec wydadzą kompletną wersje - tak jak mówię, to dopiero kupie. Jak nie. To niech się pałują z tymi niedopracowanymi babolami.

ps; Xenoblade Chronicles nie był bombardowany patchami, a to równie wielka gra co final 15.

Jednak standardy Nintendo, to standardy Nintendo :)

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Partactwo i lenistwo developerów to jedne z najśmieszniejszych zarzutów w stosunku do gier  -  w branży gdzie tydzień pracy to często 70 godzin+  (przy crunchowaniu jeszcze więcej), a poziom skomplikowania kodu gry, animacji i assetów daleko wykracza poza stare czasy, zawsze przykro się czyta takie rzeczy.

Tabata zapowiadał, że na premierę do gry będą chcieli włączyć sceny z Kingsglaive - pewnie dużą część patcha to po prostu filmiki. 
Praca nad grami kończy się daleko po premierze, takie są fakty.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

ale fakty tez sa takie ze tabata klanial sie w pol i przepraszal za przesuniecie tlumaczac sie ze chca uniknac day one patchy w trosce o tych co nie maja neta w konsoli i chca zapewnic pelne doswiadczenie juz na plycie, a tu na dzien dobry jak widac 7gb do sciagniecia z neta

 

co do embarga dzien przed premiera - roznie to mozna interpretowac, i tak square sie nie wstydzi swojego dziecka, tyle prezentacji grywalnych i 3 dema - nie bylo na tej generacji chyba takiego przypadku

Odnośnik do komentarza

Embarga przy RPGach są zwykle po to aby uniknąć nadmiaru spoilerów. 

@Ficuś

No, ale trzeba rozgraniczyć PR a faktyczną pracę jaką się wykonuje przy produkcji - gra działa normalnie bez one day patcha, a patche są i będą zawsze - poprawki nad grą to syzyfowa praca.

@SlimShady

Konsument powinien jednak rozgraniczyć słowo developer i wydawca - terminy ustala ten drugi podmiot. Poza tym nikt nie każe rozgrzeszać nikogo, każdy decyduje sam o kupnie danego produktu - jednak jechanie po  developerach od zawsze uznaję za bardzo przykrą rzecz i głupią. Krytykować można efekt nie wysiłek, proste.

Nie będę zresztą wchodził dalej w specyfikę pracy nad softwarem, kto ma znajomych, rodzinę, bądź sam się tym zajmuje wie, że czasami mimo tysięcy godzin spędzonych nad produktem i tak potrzebną są dalsze poprawki, mimo premiery

Odnośnik do komentarza

No nie jest to temat na to i nie, nie jest prawdą, że poziom skomplikowania nie urósł - zresztą obecnie dużo więcej się wymaga - produkcja gier wydłużyła się nieprzypadkowo przecież (standard w poprzedniej to ok 2-3 lata, obecnie 3-4).

Sama wielkość assetów ma największy wpływ na wielkość patchy przecież, "waga" fixów w kodzie gry jest mała. Nierzadko trzeba nadpisać istniejące pliki, takimi samymi, ale poprawionymi/zoptymalizowanymi pod dane poprawki. Stąd wielkość niektórych patchy (vide Wiedźmin 3).

Odnośnik do komentarza

Nie tylko przez to, zapewne wiele innych czynników, między innymi o czym Hendrix wyżej

 

Obejrzałem wczoraj połowe Kingsglaive, dziś dokończe i hype na gre mega skoczył. Zetta chciałem Cie właśnie zapytać o pare rzeczy odnośnie filmu, ale może odezwe sie na imprezie.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Nie chce zasmiecac tematu, ale ustosunkuje się do twojej wypowiedzi Hendrix.

 

No wlasnie to robi gracz jako koncowy odbiorca, ocenia jakosc produktu, ktory jest mu dostarczany w danym okresie i jeśli ktoś jest graczem, a nie PR-owcem to średnio go powinno obchodzić czy tworca siedział nad kodem cala dobe pod kroplowka plus rozpadlo mu się malzenstwo, bo nie to jest w tym wszystkim  najważniejsze.

Ogolnie powinno się pietnowac wszelkie zachowanie w branzy typu "gra jako tako działa, a później jakos to będzie", bo w tej robaczywej generacji dochodzimy do momentu, gdzie ktoś kto będzie chcial powiedzmy za 20 lat odpalić sobie takie DriveCluba na PS4, a Sony czysto hipotetycznie zamknie serwery luz zwinie interes to jedyne, co będzie mogl zrobić to spuscic taki krazek w kiblu.

 

I pewnie, ze można tworcow nazwac leniwymi jeśli np w grze takiej jak DMC4 przez pierwsza polowe gry idziesz w jedna strona, a druga polowe gry wracasz  z powrotem i napotykasz tych samych bossow.

Można to nazwac brakiem funduszy, wina zlego wydawcy, ale jeszcze raz powtorze, co gracza ma to obchodzić?, ocenia się to, co jest podane na talerzu.

Odnośnik do komentarza

Partactwo i lenistwo developerów to jedne z najśmieszniejszych zarzutów w stosunku do gier  -  w branży gdzie tydzień pracy to często 70 godzin+  (przy crunchowaniu jeszcze więcej), a poziom skomplikowania kodu gry, animacji i assetów daleko wykracza poza stare czasy, zawsze przykro się czyta takie rzeczy.

 

Tabata zapowiadał, że na premierę do gry będą chcieli włączyć sceny z Kingsglaive - pewnie dużą część patcha to po prostu filmiki. 

Praca nad grami kończy się daleko po premierze, takie są fakty.

 

Co nie zmienia faktu ze chinczyk gadal ze przesuwaja bo chca upchac patche juz na plyte poniewaz niektorzy nie maja dostepu do internetu lub tak dobrego internetu zeby kilka GB pobierac, a tu sie okazuje ze i tak 7gb na dzien dobry nas czeka :dunno:

 

Dla mnie to nie problem bo tyle to sie w 20 minut pobierze, ale gadali co innego.

 

 

 

"Originally I was thinking it would be OK and we could put all of the extra updates into a day one patch," Tabata says. "But at that point I learned there are maybe a lot of people out there who play in an offline environment and don't have internet. When I found that out, thinking about it again, I'm glad I didn't make that decision."
Odnośnik do komentarza

Grubymi nićmi to wszystko szyte. SE ściemnia okropnie, najpierw przesunięta niby już betonowa data premiery a teraz ten patch. Jeszcze jakieś 100 mb bym zrozumiał, ale kuźwa 7giga. Na PC to cały Shadow warrior 2 tyle zajmował. 

 

Oby się nie okazało, że czeka nas zbagowany tytuł na poziomie unity. Mam nadzieje, że nie co demo teoretycznie mi pokazało.

 

No i będą zaraz latać spoilery na necie bo już w dziwnych krajach kupują XV bez problemu.

Odnośnik do komentarza

@Bansai & Xantu

No zwykle przy opóźnieniach nie mówi się: no, musieliśmy przesunąć, bo nie wszystkie rzeczy nam stykają ciągle, ale dwa miesiące i będzie cacy! Żaden team na świecie nie chce też dużych patchy - ale czasami się nie da i już.  Dyskusja w sumie nie potrzebna, każdy raczej pozostanie przy swoim zdaniu, nie poradzę też że brak wyrozumiałości mnie denerwuje wszędzie, nie tylko w branży i takich w sytuacjach.

Bardziej na temat FFXV, ale pozostając trochę w wątku.  FFXV będzie miało mnóstwu bugów, nie da się tego uniknąć. W zasadzie każdy open/semi-open world ma. Wiedźmin 3 mimo ponad 20 gb łatek, nadal jest zabugowany, o czasach premiery nawet nie wspominając (łącznie z bugami krytycznymi, ja np. musiałem po 40 godzinach zaczynać grę od nowa).

Dużo możliwych akcji i interakcji świat/gracz zawsze to powoduje - choćby samo Q&A trwało drugie tyle ile produkcja gry.

Odnośnik do komentarza

Zgadzam sie z Hendrixem. Obecnie robienie gier to nie to samo co 10-15 lat temu. Pracowalem w QA i czego ja nie widzialem, czasami przez miesiac gralismy w gre, ktora sie wylaczala lub nie po menu glownym. 

 

Akurat Wiedzmina 3 tez testowalem i przez baaaardzo dlugi czas gra dzialala wybiorczo.

Deweloperzy pracowali dlugo (przez co my tez) a i tak musieli wypusic jak gra miala jeszcze calkiem sporo do poprawy.

 

Z drugiej strony Tabata powiedzial, ze po to przenosza premiere zeby nie bylo latki a jest... Rownie dobrez mogliby nie przekladac.

Odnośnik do komentarza

@Bansai & Xantu

 

No zwykle przy opóźnieniach nie mówi się: no, musieliśmy przesunąć, bo nie wszystkie rzeczy nam stykają ciągle, ale dwa miesiące i będzie cacy! Żaden team na świecie nie chce też dużych patchy - ale czasami się nie da i już.  Dyskusja w sumie nie potrzebna, każdy raczej pozostanie przy swoim zdaniu, nie poradzę też że brak wyrozumiałości mnie denerwuje wszędzie, nie tylko w branży i takich w sytuacjach.

 

Ja jestem bardzo wyrozumialy, ale pod warunkiem ze ktos nie probuje ze mnie debila zrobic. Nie brakowalo juz opoznien gdzie powodem bylo po prostu "musimy dopracowac troche te gre, no sory, zdarza sie" albo niemalze 'clichowe' juz "chcemy zeby grac byla jak najlepsza" i ludzie jakos z tym zyli. Osobiscie nie lubie jak ktos mi sciemnia tak bezposrednio, w tym przypadku ze jedynym powodem przesuwy jest upewnienie sie ze osoby bez internetu nie beda w czarnej (pipi)e a potem sie okazuje ze jednak 7gb i tak trzeba pobierac.

Odnośnik do komentarza

sciemnianie z przesunieciem premiery by uniknac patcha to jedno ale bycie tolerancyjnym "bo devepolerka w dziesiejszych czasach to sporo pracy" wobec gry ktora (pipi)aa powstaje 11 (słownie JEDENAŚCIE) lat to wg mnie juz przegiecie

 

ja wiem, ze zaraz pewnie bedzie bronienie, ze niby 11 lat ale pewnie w pewnym momencie zaczeli od zera itp itd ale wg mnie sa pewne granice

 

zaczekam na osad jak wyjdzie full ale od pierwszych pozakow twierdze, ze ten zapatrzony w zachod open world to bylo ostatnie co ta seria potrzebowala by znowu wrocic w blysku i chwale

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...