Skocz do zawartości

Ostatnio widziałem/widziałam...


aux

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio na tvp kultura widziałem końcówkę filmu w którym trzech facetów

strzela do siebie wzajemnie i na końcu wszyscy umierają

po czym wyskakóją creditsy a tam directed by Quentin Tarantino.Fuck, żebym wiedział to bym szybko przełączył a tak...

Ktoś wie co to za film (Tarantino widziałem tylko Kill Bille i Pulp Fiction) ???

Odnośnik do komentarza

Samowolka - no (pipi)a ;]. Bez ściemniania prędzej nie słyszałem o nim ani nie widziałem tego filmu dopiero niedawno znajomy mi go polecił. A, że wczoraj leciał w tv to sobie go zarzuciłem.

Film prosty jak budowa cepa ale za to jaki przyjemny ;]. Taka Symetria w wojsku z genialnymi wrzutami haha micha mi się cieszyła przez cały film a i nawet Siwy z Symetrii zagrał. Zresztą kto tam nie grał (btw jakie jeszcze szczurki co poniektórzy). Kolejny, piękny polski film lat 90 czemu już się takich u nas nie kręci ;/. Bez oceny.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Unthinkable - no i to nazywam dobrym filmem. Mocny, dosadny obraz poruszający dylematy, przed którymi nikt z nas nie stanie w dzisiejszych czasach. Nie chcę za dużo zdradzać fabuły, ale są 3 bomby nuklearne rozmieszczone w największych skupiskach ludzi przez amerykańskiego muzułmanina. Ale nie ma bezsensownego ganiania za przestępcami i szukania bomb. Wręcz przeciwnie - jest jedno pomieszczeni,a w nim Samuel L. Jackson w świetnej roli, Michael Sheen po drugiej stronie, w tak samo dobrej roli i Trinity (Carrie Ann Moss ;) ) pośrodku, a na koniec mocny finał.

Generalnie jest to film o ludziach, o ludzkości, o bardzo cienkiej granicy między dobrem a złem i nie jest to film na pierwszą randkę.

Jeśli miałbym się czegoś czepiać to momentami mocno naciąganego scenariusza, ale wada ta niknie wobec klimatu, ciężaru sprawy i aktorstwa.

Odnośnik do komentarza

Lista Schindlera - Świetny film. Jeden z lepszych jakie widziałem. Klasyka. Co tu więcej pisać

na końcu nawet wzruszający

10/10

 

Ninja Assassin - Jeżeli ktoś lubi rozpierduchę i litry krwi na ekranie to będzie film dla niego. Dawno takiego gówna nie widziałem. Przewidywalny do bólu... 4/10

Edytowane przez lukas1988
Odnośnik do komentarza
Ojciec Chrzestny, ktorego nie widzialem (szejm), to tylko jedynka, czy inne tez ogladac?

Ja czytałem książkę, więc już nie chciało mi się oglądać tego co już znam. Ale słyszałem, że filmiki spoczko.

 

 

Descent - ja pieprzę, jakie śmieszne gówno... to już nawet utrzymana w podobnym klimacie Jaskinia bardziej mi się podobała. 5+/20

Dwójka też taka kijowa?

Edytowane przez Kazuo
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie książka jest świetna, trudno stawiać obok siebie wrażenia z filmu i powieści, ale w swojej kategorii i jedno i drugie jest na bardzo wysokim poziomie.

 

Ostatnio widziałem :

 

The Man Who Stare At Goats : dobra obsada, ciekawa historia. Trochę humoru, choć dużo śmiechu to tu nie ma. Porównałbym ten film do Burn After Reading. Obydwa szybko wciągają, są nieco absurdalne. Można obejrzeć, ale nie ma co oczekiwać cudów.

 

Repo Man : typowy film, który pojawił się bez echa i przejdzie bez echa. Akcyjniak sci-fi, w sumie zainteresował mnie (po trailerze) przez tematykę : mamy przyszłość, gdzie zastępniki narządów ludzkich można kupić jak części zamienne, tyle, że ceny oscylują w setkach tysięcy dolarów. Komornicy przychodzą do delikwenta, który nie spłacił raty za narząd, i wyjmują mu go bezpośrednio z ciała. Cała historia ma sporo nielogiczności, i to poważnych, ale zakładając, że film nie aspirował na miano wybitnego, to można przymknąć na to oko. Na plus całe te realia, sceny akcji (rating R), aktorzy (lubię Lawa, Whitaker też ok, dupa Sucre z PB się pojawia), soundtrack całkiem niezły. Jest kilka momentów, dla których warto obejrzeć film, zresztą historia ma swoje lepsze chwile. W sumie polecam, chyba, że ktoś autentycznie nie wytrzymuje pewnych uproszczeń scenariusza.

Following : jeden z pierwszych filmów Nolana, jeśli się nie mylę. Seans nie ma nic wspólnego z zajawką na Incepcję.

Ogólnie rzecz biorąc : dosyć mocny materiał. Akcja jest powolna, atmosfera "duszna", bohaterów niewielu. W skrócie, w filmie obserwujemy działania kolesia, którego zajawką staje się śledzenie przypadkowych ludzi. W końcu z jednym z nich nawiązuje kontakt i zaczyna okradać mieszkania, choć nie skupiają się na celach zarobkowych. Później się to wszystko rozwija i miesza. Wydarzenia poznajemy nie chronologicznie, jakaś tam zapowiedź Memento w tym aspekcie. Specyficzny, dosyć krótki film. Styl może nie każdemu przypasować, klimat to ma nietypowy. Nie jest to wybitne, ale obejrzeć warto.

Odnośnik do komentarza

Dość dziwne. Dla mnie "Ojciec Chrzestny" to jeden z nielicznych przykładów, gdy świetny film powstaje na podstawie słabej książki.

 

Śmieszny post.

 

Poważny człowiek - czyli American Beauty po żydowsku. Coenowie w świetnej formie. Kilka motywów aż przedow(nene)kowanych jak dla nich, ale poza tym świetna forma. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w obsadzie brak znanych twarzy.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzieliście ten film, któremu Walkiewicz wlepił 10 w ostatnim PE? filmidło nosi tytół "wewnątrz" (czasem źle tłumaczony jako "najście") i jest....mocne.

 

Czym jest opowieść od popapranych francuzów, których filmowcy rozkochali się w cięzkich przekazach? Połowa filmu to dobry horror. Ciężka , "dziwna" atmosfera, niepokojące kadry, dweuznaczna mimika aktorów.

 

Druga zas to gore. Hardkorowe. Np z nozyczkami przy brzuchu kobiety w 4 miesiacu ciąży. Ale nie takie zwyczajne, tanie gore...Francuzi serwują je ze smakiem, podawane z niesamowita atmosferą czegos strasznego wiszacego w powietrzu.

 

Nie oceniam ale warto zobaczyć...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...