Skocz do zawartości

Trening


Nsp

Rekomendowane odpowiedzi

No ale nie ma treningu wieczorem bo zaznaczył przeciez. Dobra juz nic nie mówie. Operowałem tym mniej więcej co wymienił w swoich posiłkach. Napisałem że jada za mało białka z mięsa. Masz tutaj przykładowa diete na której sam sie opieram

 

1. Płatki owsiane

2. jajecznica

3. makaron durum/ryż + filet/ryba +warzywa

trening

4. carbo

5.makaron durum/ryż + filet/ryba

6.to samo

7.jaja gotowane

8.twaróg plus oliwa

 

Przepraszam za swoje rady które zamiast pomagac szkodzą. Poprawcie jak coś znowu źle doradziłem .

Po treningu carbo+białko koniecznie, reszta wg uznania. Ja bym się za bardzo zalał na czymś takim + za mało białka z mięsa ale może dla ektomorfika może być.

Odnośnik do komentarza

No ale nie ma treningu wieczorem bo zaznaczył przeciez. Dobra juz nic nie mówie. Operowałem tym mniej więcej co wymienił w swoich posiłkach. Napisałem że jada za mało białka z mięsa. Masz tutaj przykładowa diete na której sam sie opieram

 

1. Płatki owsiane

2. jajecznica

3. makaron durum/ryż + filet/ryba +warzywa

trening

4. carbo

5.makaron durum/ryż + filet/ryba

6.to samo

7.jaja gotowane

8.twaróg plus oliwa

 

Przepraszam za swoje rady które zamiast pomagac szkodzą. Poprawcie jak coś znowu źle doradziłem .

Sprostuje. Mam co dwa tygodnie w środę trening wieczorem (około 20)

Btw. Co za różnica czy zjem pierw jajecznice czy płatki? Jajecznicy nie przygotuję sobie na uczelni. Dlatego jem ją razem z płatkami na śniadanie.

Jak 6 posiłek może być ok? Bez żadnego źródła białka?

Od tego mam białko w prochu.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

chodzi o to że nie bardzo widzi sie łączenie dużej ilości węgli z tłuszczem ale sie nie znam

Mógłbyś rozwinąć?

 

Największy problem mam z drugim śniadaniem i z potrawą przed kolacją*, nie do końca wiem co wtedy jeść.

Dlatego podczas drugiego śniadania chwytam się chleba, bananów i białka.

 

 

*Chyba, że mam trening, to wiem.

 

@Down

Mam już białeczko :)

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

chodzi o to że nie bardzo widzi sie łączenie dużej ilości węgli z tłuszczem ale sie nie znam

Mógłbyś rozwinąć?

 

Największy problem mam z drugim śniadaniem i z potrawą przed kolacją*, nie do końca wiem co wtedy jeść.

Dlatego podczas drugiego śniadania chwytam się chleba, bananów i białka.

 

 

*Chyba, że mam trening, to wiem.

 

To kup sobie gainera jakiegoś, chyba że boisz sie o kalorie to jakieś białko

Odnośnik do komentarza

chodzi o to że nie bardzo widzi sie łączenie dużej ilości węgli z tłuszczem ale sie nie znam

Mógłbyś rozwinąć?

 

Największy problem mam z drugim śniadaniem i z potrawą przed kolacją*, nie do końca wiem co wtedy jeść.

Dlatego podczas drugiego śniadania chwytam się chleba, bananów i białka.

 

 

*Chyba, że mam trening, to wiem.

 

@Down

Mam już białeczko :)

Chodzi o to że nie nalezy łączyć węglowodanów prostych z tluszczami ponieważ tłuszcze spowalniają trawienie co skutkuje tym że odłoży ci sie to jako sadło. Ale jak ma być to owsianka to nie ma powodow do wilekich zmartwień tymbardziej że robisz mase, gorzej jakyś to połączył z tymi twoimi kluskami.Według mnie.

 

Co do tego posiłku to ciemny chleb z jakąś polędwicą z kurczaka plus bialko spokojnie wystarczy. Według mnie.

Odnośnik do komentarza

chodzi o to że nie bardzo widzi sie łączenie dużej ilości węgli z tłuszczem ale sie nie znam

Mógłbyś rozwinąć?

 

Największy problem mam z drugim śniadaniem i z potrawą przed kolacją*, nie do końca wiem co wtedy jeść.

Dlatego podczas drugiego śniadania chwytam się chleba, bananów i białka.

 

 

*Chyba, że mam trening, to wiem.

 

@Down

Mam już białeczko :)

Chodzi o to że nie nalezy łączyć węglowodanów prostych z tluszczami ponieważ tłuszcze spowalniają trawienie co skutkuje tym że odłoży ci sie to jako sadło. Ale jak ma być to owsianka to nie ma powodow do wilekich zmartwień tymbardziej że robisz mase, gorzej jakyś to połączył z tymi twoimi kluskami.Według mnie.

 

Co do tego posiłku to ciemny chleb z jakąś polędwicą z kurczaka plus bialko spokojnie wystarczy. Według mnie.

Dzięki za wszystkie rady. Jeżeli będą odpowiednie zmiany to w lipcu zarzucę fotografię w odpowiednim temacie :)

Odnośnik do komentarza

Post pod postem, ale.

Zmieniłem odrobinę swoją dietę. Wyleciały płatki śniadaniowe (nie są podstawowym pokarmem na śniadanie prócz jajecznicy), zarówno te kukurydziane, jak i czekoladowe. Zastąpiłem je owsianką, której każdy kęs jest dla mnie katorgą (jestem niejadkiem). Dodaję do tego rodzynki. Dokupiłem również daktyle. Czy rodzynki i daktyle można spożywać bez innego posiłku? Jakiego rodzaju wartości odżywcze dostarcza?

Jajecznica powiększona z 3 jaj M do 4 jaj L.

Codzienne ląduje chociaż jeden cyc w obiedzie. Dziś były dwa obiady (dwukrotnie ryż 100g + kurak około 150g). Wciąłem też dziś kebaba (samo mięso z surówką, bez bułki). Zgrzeszyłem?

Spożywam więcej ryb, puszkowa makrela z sosem pomidorowym, tuńczyk. W ciągu dnia dwa razy spożywam odżywkę białkową (około południa oraz w porze potreningowej).

Chleb. Tu zdaje się na Waszą opinię, który lepszy?:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5b8065ae82cb1617.html

Czy

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f9bbf31d4afb2240.html

Jak duże są to różnice?

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panowie takie pytanie.

 

Robię 6 razy w tygodniu trening hantlami 6 serii po 12 powtórzeń. W dni parzyste ćwiczę barki, triceps i klatę 4 ćwiczeniami, w dni nieparzyste robię skośne, triceps, biceps i boczki brzucha.

 

Pytanie, czy jest to trening siłowy? Obciążenie mam 8 kg, trochę się przy tym męczę bo mi ciężko, ale daję radę kończyć te treningi, czyli nie jest to wyciskanie.

 

Dodatkowo też 6 razy w tygodniu robię takie ćwiczenia na brzuch o wysokiej intensywności (zajmują mi 5 min). Chciałbym do tego dorzucić tabatę (krokodylki albo wyczytałem o ćwiczeniu thruster, nie wiem co lepsze) codziennie i HIITy co drugi dzień. Mogę?

 

Wszędzie piszą, żeby HIITów i tabaty nie stosować w ten sam dzień co siłowego, wiec w sumie nie wiem. Z hantelków zrezygnować raczej nie mogę.

 

Btw: stosując się do waszych rad o zmianie diety (jeszcze zdarza mi się grzeszyć czasami ;] ) schudłem w marcu 5 kg ;) za(pipi)ista satysfakcja. Szkoda tylko, że nie mogę jeść więcej niż 3 posiłki dziennie, bo po prostu nie jestem głodny na tyle.

Edytowane przez estel
Odnośnik do komentarza

robisz dokładnie przeciwieństwo treningu siłowego.

 

podstawowe zasady treningu silowego:

- od 3 do 4 sesji treningowych w tygodniu

- martwe ciągi i siady to najważniejsze ćwiczenia przy budowaniu siły (plecy i nogi to najsilniejsze i największe grupy mięśni)

- koncentrujesz się na ćwiczeniach wielostawowych na wolnym ciężarze (sztangi, hantle), izolacje i maszyny mało istotne a nawet zbędne

- treningi o małej objętości

- duże ciężary, od 75% maksymalnego obciążenia wzwyż, powtórzeń w zakresie 4 - 8 (uogólniając)

- przy budowaniu siły na serio lepiej odrzucić splita i modyfikowane kulturystyczne treningi siłowe (pełno tego w necie), zainteresować się treningami trójboistów i strongmenów

- treningi siłowe to ciężka harówa, duże obciążenie fizyczne i psychiczne, warto suplementować magnez, duuuużo wypoczywać

- wypadało by ważyć przynajmniej te 80 kilo przy przeciętnym wzroście

- o ile nie jesteśmy wyczynowcami, to treningi po max 1,5 godziny

Odnośnik do komentarza

No to super za(pipi)iście. Czyli mogę sobie bez problemu wprowadzić to co chcę. Wiesz, ja teraz planuje zrzucić tłuszcz, a później będę myślał co dalej. Nie chcę pakować tylko ewentualnie lekko zwiększyć masę, co już się odbywa dzięki tym hantelkom, i to wyrzeźbić. Ale to dalsza perspektywa.

Odnośnik do komentarza

Co do wyglądu to powiem tak: 176 cm i 71 kilo.

Trenowałem i po przerwie dalej będę trenował na masę; trening 3 razy w tygodniu, przez 7-8 tygodni.

Metabolizm: szybka przemiana materii ale jest jedno ale, mam zespół jelita drażliwego i nie mogę jeść niektórych rzeczy: np. nie mogę brać białka w proszku (przez laktazę czy laktozę, cukier występujący w mleku, mam nadzieję, że carbo tego nie ma w składzie), jajek, śmietany etc.

 

Suplementy: brałem tylko kreatynę, kupiłem 1,5 białka, sprobowałem ale okazało się, że to nie dla mnie - laktoza.

Edytowane przez el-shabazz
Odnośnik do komentarza

No to jak tak sprawa wygląda, to carbo możesz brać. (bo z wymiarów i tego co mówisz wynika, że nie jesteś praktycznie wcale otłuszczony) A jak ci będzie szkodzić, to możesz zastąpić sokiem winogronowym, praktycznie sama glukoza także się nada. Skoro białko w proszku ci szkodzi, to nie używaj. Chyba, że te co Dave poleca ci podpasuje (ja sam nie jadłem go nigdy, więc nie wiem), ale z tego co przejrzałem, to wygląda całkiem ok. Natomiast, jeśli i ono by zawiodło, to możesz po treningu do carbo brać EEA. Tylko, że to już będą koszty większe.

 

A co do twojego problemu, to jak się on objawia ? I czy jeśli nie jesz rzeczy, które wiesz, że ci szkodą, to jest wszystko ok ?

Edytowane przez fazzeer
Odnośnik do komentarza

Skończyłem trening na masę, jak długa powinna być przerwa między cyklami?

 

Lamerskie pytanie: czy warto brać carbo i jakie polecacie.

 

Warto , po treningu. Ja polecam carbo Olimpu. A przerwa między cyklami zależy juz od twojego organizmu i szybkości regeneracji. Można tydzień rzucić żelastwo, a można np przez dwa tygodnie porobic trening regeneracyjny. Zależy od człowieka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...