Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

Sam sobie odpowiedz na pytanie, czy jesteś gotów na taką mieszankę, zresztą pierwsza próba rozwieje wątpliwości. Bo pod względem działania, to raczej nie ma przeciwwskazań.

Jak dla mnie to z samych względów smakowych lepiej osobno. Poza tym nawet jakby carbo i białko miało ten sam smak, to i tak są zupełnie różne rodzaje "koktajli", to jak mieszanie oranżady z kakao (upraszczając).

Odnośnik do komentarza

Przestałem zwiększać masę. Robiłem wszystko, żeby przybyło mi kilogramów, a jednak dalej stałem z wagą. (59kg > 64kg). Zaszły zmiany optyczne proporcji ciała, jednak chcę dalej "rosnąć".

Miałem teraz tydzień przerwy (prócz domowych treningów - różne formy pompek), dieta w ogóle nie trzymana przez ten okres. Wracam z 'wakacji' i zaczynam znowu ogarniać michę.

Dwa miesiące treningu zaowocowały zwiększoną siłą (bez żadnych wątpliwości) i przybyło centymetrów tu i ówdzie. Miałem niestety przygodę z przyczepem naramiennego i trójgłowego (stąd ponad tydzień wakacji). Byłem na prowizorycznej siłowni, bo inaczej tej rudery nazwać się nie da. Zauważyłem, że przestało boleć. Nie wspierałem się żadnymi preparatami. Yaczes, jak sprawa wygląda u Ciebie?

Obrałem sobie za cel by ważyć co najmniej 67kg do 1 lipca, a 68kg byłoby super.

Teraz liczę na Waszą pomoc.

Co dokupić sobie do białka (UNS WPC Econo), żeby uzupełniać braki w diecie? Pracuję, jak również uczęszczam na uczelnie, dlatego zdecydowałem się na suplementacje. Mam dość długą drogę z siłowni do domu, weźcie to pod uwagę.

Warto zainteresować się Carbo?

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Pytania mam:

 

1) Na razie celuje w mase. Czy robić serie tak jak do tej pory (4 serie po 12,10,20 i 8 powtórzeń) czy może zmienić na 3 serie, np. po 12,10,8? Czy jakieś inne kombinacje powtórzeń?

 

2) Na siłownie chodzę co dwa dni i zawsze tam ćwiczę brzuch (tylko na siłowni, w domu już nie). Czy jeśli np. robie ćwiczenie na mięśnie skośne brzucha w poniedziałek to w środę równiez mogę je robić czy dać odpocząć tym partiom, tak jak w przupadku innych ćwiczeń?

Odnośnik do komentarza

przy masie przedział powtórzeń w serii jest optymalny miedzy 8 a 12, nie wiem po wciskasz na trzecią serie 20 (?). jak staż nie większy jak pół roku, to leć z FBW (full body workout) np. 3 x wyciskanie na klate, 3 x wiosłowanie sztangą w opadzie, 3 x podciąganie sztangi do klatki/szyi , 3 x wznoszenia hantli bokiem. masz 12 serii na jednej sesji treningowej - wystarczy. trening 3 , max 4 razy w tygodniu. liczbe serii w każdym ćwiczeniu ustaw sobie tak, żebyś nie przekraczał 14 serii na jednym treningu. dropy w seriach (np. 12, 10 , 8 ...) rób tylko w ćwiczeniach wielostawowych z dokładaniem ciężaru po każdej serii w danym cwiczeniu. w ćwiczeniach izolowanych używaj stałego ciężaru przy 12 lub 10 powt. na serie (ciężar dobierz tak, żebyś zachował poprawną technike do ostatniego powt.). generalnie 3, max 4 (przy wypasionej diecie i lajtowej robocie) sesje treningowe w tygodniu. brzuch możesz co drugi dzień, ale jak z obciążeniem to 2 razy w tyg. wystarczy

 

Fisiu - jedz dużo, bo mało cie chłopaku

Odnośnik do komentarza

Fisiu - jedz dużo, bo mało cie chłopaku

Staram się, jak mogę. Jestem niski, krótki jest też mój staż, stąd też dość niska waga. Po powrocie do domu odnawiam zapasy żarcia, zamawiam 2-4kg białka, 2kg carbo i ognia. Motywacja jest :)

Mam pytanie dodatkowe, ale to już w temacie 'Odżywianie'.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Ręka wygląda na to że zdrowa, bez żadnych wspomagaczy. Czuję przypływ siły po odpoczynku. Zakupy zrobione, dieta jest, 5kg białka i 3kg carbo przyjechało dziś kurierem, można ćwiczyć :)

Zobaczymy co to będzie.

Sven, przeszukaj atlas ćwiczeń (np. KFD) i wybierz coś dobrego dla siebie.

Odnośnik do komentarza

jakich rękawiczek na siłowni używacie i jakie byście polecali? Bo na allegro jest masa typów (skórzane, materiałowe, z pełnymi palcami, bez palcy, usztywniane, itp itd) i w sumie nie wiem które byłyby najlepsze. Czekam na jakąś opinie

Po co Ci rękawiczki?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...