Skocz do zawartości

Pomoc


papi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Chcę schudnąć. Brzuch i uda. Dietę mam pseudo-redukcyjną bo białka dużo, węglowodany ograniczam. Ruch poza siłownią znikomy. Na siłowni spędzam 1.5-2h nawet do 5 dni w tygodniu. Ćwiczę na masę, mocny trening, wiele ćwiczeń i powtórzeń dopóki braknie siły. Nogi jedynie robię po 20 powtórzeń małymi ciężarami. Żeby schudnąć wystarczy, żebym dołożył aeroby, czy koniecznie muszę też zmienić trening na "rzeźbę"?

Odnośnik do komentarza

Chcę schudnąć. Brzuch i uda. Dietę mam pseudo-redukcyjną bo białka dużo, węglowodany ograniczam. Ruch poza siłownią znikomy. Na siłowni spędzam 1.5-2h nawet do 5 dni w tygodniu. Ćwiczę na masę, mocny trening, wiele ćwiczeń i powtórzeń dopóki braknie siły. Nogi jedynie robię po 20 powtórzeń małymi ciężarami. Żeby schudnąć wystarczy, żebym dołożył aeroby, czy koniecznie muszę też zmienić trening na "rzeźbę"?

 

 

Jak chcesz schudnąć to ciśnij po prostu z deficytem kalorycznym. A nie pomyliły Ci sie treningi? Na masę to właśnie jak najmniej powtórzeń z jak największym obciążeniem, a nie dużo ćwiczeń i dużo powtórzeń. Ale to juz naczelne Spartakusy zweryfikują.

Najważniejszy deficyt kaloryczny, bez tego nic nie zdziałasz.

Odnośnik do komentarza

 

Na masę to właśnie jak najmniej powtórzeń z jak największym obciążeniem,

 

 

Ja bym powiedzial ze to glownie sila.

 

 

Chcę schudnąć. Brzuch i uda. Dietę mam pseudo-redukcyjną bo białka dużo, węglowodany ograniczam. Ruch poza siłownią znikomy. Na siłowni spędzam 1.5-2h nawet do 5 dni w tygodniu. Ćwiczę na masę, mocny trening, wiele ćwiczeń i powtórzeń dopóki braknie siły. Nogi jedynie robię po 20 powtórzeń małymi ciężarami. Żeby schudnąć wystarczy, żebym dołożył aeroby, czy koniecznie muszę też zmienić trening na "rzeźbę"?

Jezeli masz juz mase miesniowa (zaznaczam) i chcesz redukowac to zrob to rozwaznie.

Powtorzenia, 12-16 ale rob tez na wiekszych ciezarach cwiczenia w zakresie 6-12 np jakies wielostawowe. Bo jezeli wszystkie zaczniesz robic po 20 powtorzen to moze i stracisz masy (bynajmniej nie przez takie wykonywanie cwiczen, a przez bilans kaloryczny, cardio jesli takowe robisz a o diete dbasz) ale stracisz tez sile i sama sucha mase. Miej w programie 1 zlozone ciezkie cwiczenie na powiedzmy 3 izolowane lzejszym ciezarem. Nie przesadzaj z powtorzeniami, rzezbe tak na prawde zrobisz robiac cardio oraz majac dobra diete. Na tym etapie powinna być uboga w tłuszcze i cukry proste. Dobrzej jest wyeliminować z niej takie produkty jak mleko, jogurty, tłuste i półtłuste sery, słodkie owoce, słodycze oraz sam cukier. Spożywać należy węglowodany złożone (ryż, kasze, płatki owsiane) i produkty z dużą zawartością białka, takie jak piersi z kurczaka lub indyka czy też jajka.

Generalnie redukcja jest dosc trudna i trzeba obserwowac swoje cialo, by nie dopuscic do duzych spadkow suchej masy i sily, ktora wypracowales przed.

Odnośnik do komentarza

A żeby zgubić z ud, to dobry pomysł z moimi ćwiczeniami nóg? Robię raz w tygodniu, 3 ćwiczenia + jedno na łydki, bardzo małe ciężary, ale powtórzeń 15-20. Serii w jednym ćwiczeniu z 6. 45 minut gdzieś wychodzi trening. Może lepszym rozwiązaniem będzie powiedzmy 10 minut/1,5km bieg po zakończonym treningu siłowym codziennie? 

Odnośnik do komentarza

 

rower, ścieżka w parku pod górke - szybki marsz.

fixed

 

 

A żeby zgubić z ud, to dobry pomysł z moimi ćwiczeniami nóg?

w twoim przypadku raczej zły. do aktywności fizycznej cie nie ciągnie, na diete masz pewnie wyebane, to od samych ćwiczeń w najgorszym razie urośnie ci ich obwód bez nadania im jakiegoś wyraźnego kształtu i bedziesz smutny. a nie czekaj, przy 3 seriach tygodniowo żadna masa ci nie grozi

 

jak chcesz zrzucić z samego brzucha to liposukcja (wygogluj), a jak wystarczy ci sam efekt optyczny bez odsłaniania z pod ubrania to jakiś solidny gorset , albo folia stretchowa

Edytowane przez Kazub
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...