Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

ziomki strasznie krucho ze mną u mnie wytrzymałością. Ćwiczę 30-45min jem powiedzmy 4 kanapeczki z szynka a za godzinke pustka w żołądku i siła leci na pysk. Czyżbym musiał jadać co godzinę by działać na najwyższych obrotach? Pojawia się u mnie problem hipotonii podczas lekturki w pozycji leżącej nie wiadomo kiedy zasypiam jak 80letni starzec :cray: Do tego dochodzi jeszcze wysoka potliwość ciała gdzie nawet podczas niedawnych 20stopniowych mrozów pociłem się jak świniak.

Odnośnik do komentarza

ziomki strasznie krucho ze mną u mnie wytrzymałością. Ćwiczę 30-45min jem powiedzmy 4 kanapeczki z szynka a za godzinke pustka w żołądku i siła leci na pysk. Czyżbym musiał jadać co godzinę by działać na najwyższych obrotach? Pojawia się u mnie problem hipotonii podczas lekturki w pozycji leżącej nie wiadomo kiedy zasypiam jak 80letni starzec :cray: Do tego dochodzi jeszcze wysoka potliwość ciała gdzie nawet podczas niedawnych 20stopniowych mrozów pociłem się jak świniak.

No jeżeli jesz te kanapeczki z białego pieczywa to nic w tym dziwnego. Zainwestuj w ryże , kasze, makarony

Odnośnik do komentarza

no rzecz w tym, że jadam makarony. Wręcz masowo.

To jedz je przed treningiem. I nie godzine przed tylko tyle ile trzeba. Ja jem ok pół godziny przed treningiem. Gdybym jadł godzine przed umarłbym z głodu jeszcze przed treningiem. To zalezy od człowieka. ucz sie metodą prób i błędów , każdy organizm jest inny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś szuka dobrej przedtreningówki polecam :

 

apsmesomorph550g.jpg

 

wszystkie te nitrobolony, nox pumpy(wszystkie rodzaje) czy inne badziewia na mnie kompletnie nie działały, a po tym była normalna masakra.

Kolega dał mi spróbować jedną miarkę i myślałem, że z siłowni tego dnia nie wyjde i nie tylko dlatego, że za(pipi)i,ście się ćwiczyło, ale też dlatego że chodziłem ciągle z kimś gadałem, zagadywałem do każdego czułem się jak po fecie i w ogóle świat wydawał się taki piękny, miałem szalone pomysły co do mojego życia. Mówie Wam świetna sprawa tylko wieczorem troche głowa bolała.

Właściciel siłowni też tego spróbował i chodził ciągle opowiadał jakieś kawały o psach nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że jest policjantem.

Kolega który zjadł całe opakowanie na każdym treningu czuł kopa, ale nie jadł tego co trening tylko gdy był zmęczony, więc organizm się tak nie przyzwyczajał. No i troche narzekał na ból głowy wieczorem, więc może lepiej brać pół miarki.

 

 

cena 120-130 zł

Edytowane przez Damian.
Odnośnik do komentarza

Czemu na odzywkach takich jak gainer albo bilalko, pisza, zeby rozpuszczac w wodzie, a nie w mleku?

 

Bo nie wszyscy trawią laktozę,która notabene jest gorsza od glukozy,no i mleko np. psuje aminogram białka,jak kupujesz izolat i mieszasz z mlekiem to wywalasz kasę w błoto.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Czemu na odzywkach takich jak gainer albo bilalko, pisza, zeby rozpuszczac w wodzie, a nie w mleku?

no i mleko np. psuje aminogram białka,jak kupujesz izolat i mieszasz z mlekiem to wywalasz kasę w błoto.

Możesz to rozwinąć, jak może psuć aminogram? Zamienia aminokwasy izolatu na inne czy ki (pipi)? xD

Odnośnik do komentarza

Czemu na odzywkach takich jak gainer albo bilalko, pisza, zeby rozpuszczac w wodzie, a nie w mleku?

no i mleko np. psuje aminogram białka,jak kupujesz izolat i mieszasz z mlekiem to wywalasz kasę w błoto.

Możesz to rozwinąć, jak może psuć aminogram? Zamienia aminokwasy izolatu na inne czy ki (pipi)? xD

 

Kupując izolat robisz to w celu szybkiego jego wchłaniania(np. po treningu),tłuszcz i kazeina(jedno z najwolniejszych białek)zawarta w mleku spowalnia ten czas znacząco,więc bez sensu jest kupować szybkie białko i spowalniać je mlekiem.

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Czemu na odzywkach takich jak gainer albo bilalko, pisza, zeby rozpuszczac w wodzie, a nie w mleku?

no i mleko np. psuje aminogram białka,jak kupujesz izolat i mieszasz z mlekiem to wywalasz kasę w błoto.

Możesz to rozwinąć, jak może psuć aminogram? Zamienia aminokwasy izolatu na inne czy ki (pipi)? xD

 

Kupując izolat robisz to w celu szybkiego jego wchłaniania(np. po treningu),tłuszcz i kazeina(jedno z najwolniejszych białek)zawarta w mleku spowalnia ten czas znacząco,więc bez sensu jest kupować szybkie białko i spowalniać je mlekiem.

a jeżeli izolat stanowi element diety np posiłek o 9.00 płatki mleko izolat jakiś owoc i ma wystarczyć na 4h, to można mieszać izolat z mlekiem?

Odnośnik do komentarza

Tylko że kulturyście nie używają w ogóle odżywek białkowych. :)

 

Na rzeźbie,bo przy masie nie wyobrażam sobie dostarczyć ok.300-350 gram białka tylko z diety.Do tego wysoko przetworzone białko z odżywki może podnieść insulinę,co przy redukcji nie jest wskazane.

 

Sci Tec coś mocno uderza na Polskę.Wypiłem dzisiaj 3 próbki"Protein Delite"truskawka-biała czekolada i 2 100% Whey biała czekolada i Vanilia bardzo jagodowa :P Delite mistrzostwo,smak nie jest super intensywny ani słodki,ale oddaje smak truskawek na mleku,kawałki owoców w tym pomagają. 100% Whey jagoda dobra,biała czekolada taka nijaka,ale w porównaniu do innych firm dobra.

 

Delite 9/10

100% jagoda 7,5/10

100% biała czekolada 6/10

Edytowane przez Litwin25
Odnośnik do komentarza

Na masie też nie piją, oczywiście mowa o prosach. Po pierwsze, na proszku nie zrobią takiej jakości mięśni, białko również się odkłada na brzuszku o czym pewnie mało kto wie i chyba najważniejsze, białko w proszku zastępowane jest naturalnym białkiem z jajek, które np. w Stanach kupowane jest w dużych kartonach, zupełnie jak soki. Oczywiście my możemy śmiało pić raz czy dwa razy odżywkę białkową dziennie. Ja ledwo co pochłaniam 200g białka z piersi kurczaka, więc trzeba się wspomagać białeczkiem czy innymi serkami wiejskimi.

Odnośnik do komentarza

Znam kilku zawodników startujących w Polsce i oni nie stronią od odzywek białkowych,nie wiem jak to jest w usa.Co do zatłuszczania się to ma tutaj efekt nadmiaru bcaa,czyli amin,które spożywane w dużych ilościach mogą zamienić się w glukozę.Jest to o tyle dziwne,że reakcja ta w druga stronę nie zajdzie,tzn. glukoza nie zamieni się ani w leucynę,izoleucynę czy walinę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...