Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, KrYcHu_89 napisał:

Nie grałem w FES, tylko Portable, tam EP Aigis nie było, ale skąd jest fama, że to było słabe? Jednak chyba nie aż tak, bo gracze wyprosili (niby nie mieli w planach tego robić w Reloaded).

 

Coś tam typ wspominał, że będą nowe dungeony i chce, żeby postacie był ze sobą bardziej zżyte itp., więc jest szansa na sporo dobrego i nowego contentu. 

Bo to jest tak, że ogólnie dodatek był dość kontrowersyjny, zarówno od strony fabuły, jak i gameplay'u, dlatego przyjęcie graczy było raczej mieszane. Mechanika była momentami frustrująca w oryginalnym systemie (ciężkie formacje wrogów, brak kontroli nad drużyną). Natomiast fabularnie było kilka dyskusyjnych scen, które były albo naciągane, albo zbyt mocno zmieniły zachowanie konkretnego bohatera względem tego, co pamiętamy z podstawki. Wiem, że uogólniam mocno, ale nie chcę póki co spoilerować.

 

I tak znajdziesz osoby, które za FES nie tęskniły, jak i którym się podobał, a i znajdziesz ludzi pokroju Pupcia, którzy będą narzekać dla zasady, jaki to Atlus jest zły, brzydki i paskudny, bo wydaje leniwy Remake bez części oryginalnej zawartości. I choćby ta zawartość była po prostu słaba, to dla zasady trzeba firmę skrytykować. Także za to, że wydaje to po fakcie jako DLC. ;)

 

Dlatego z mojego punktu widzenia, wiele będzie zależało od tego, na ile zmienią fabułę/dialogi. Gameplay już na pewno będzie lepszy ze względu na ogół zmian wprowadzonych w Reloaded, więc od tej strony powinno być jak najbardziej spoko.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem. Warto ograć, chociaż czuć że gra powstała przed P5, uczyli się jeszcze formuły przez co gra ma problemy z tempem/dodatkową zawartością. Tartarus fajny, muzyka zajebista. Social linki to masakra, pierdolenie o niczym. 

 

Sam główny wątek ciekawy, chociaż widziałbym żeby trochę rozwinęli historię KirijoGroup/Strega, chociaż z drugiej strony pewnie niedopowiedzenia/informacje z notatek mają swój urok. Zakończenie i powiązany z nim sam motyw przewodni gry czyli

Spoiler

radzenie sobie ze śmiercią

 bardzo dobrze poprowadzony. Fabularnie to chyba najlepsza persona. 


8/10

Edytowane przez tlas
Odnośnik do komentarza
W dniu 8.03.2024 o 23:51, tlas napisał:

Fabularnie to chyba najlepsza persona. 

Ja mam zupełnie na odwrót. Już wiem dlaczego zapomniałem co się w tej grze działo i dlaczego znowu szybko zapomnę xd

 

Tak czy inaczej czekam na nieunikniony remake mojej ulubionej 4. Może w 2026 coś usłyszymy.

Odnośnik do komentarza

Gracze: Dlaczego w remaku nie ma epizodu The Anwser? Lenie z Atlusa nawet nie chcą zrobić całej gry!

Atlus: Chcecie to macie epizod The Answer...

Gracze: Ale jak to, nie za darmo?!?!

 

 

No ale dobra, 35€ lekkie przegięcie. A nie chce mi się wierzyć, że oni wcale nie planowali wydawać tego DLC i robią to tylko ze względu na marudzenie fanów. :D Ściema jak nic, tak krótko po premierze.

 

I fakt, chujnia perfidna, że okrutnie drogi Digital Deluxe Edition nie miał żadnego Season Passa w cenie.

 

Tym bardziej sobie grzecznie poczekam na solidną obniżkę.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, MacLSkr napisał:

Czy na konsolach gra też dostała polskie napisy?

tak

 

P5 nie ma polskich napisów. 

 

Za to spinoff Persona 5 Tactica ma dostać w tym miesiącu, ale nie wiem dokładnie kiedy.

 

 

---

 

P5 Tactica już ma PL, musiały dropnąć ostatnio :)  @MacLSkr

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.03.2024 o 23:51, tlas napisał:

Skończyłem. Warto ograć, chociaż czuć że gra powstała przed P5, uczyli się jeszcze formuły przez co gra ma problemy z tempem/dodatkową zawartością. Tartarus fajny, muzyka zajebista. Social linki to masakra, pierdolenie o niczym. 

 

Sam główny wątek ciekawy, chociaż widziałbym żeby trochę rozwinęli historię KirijoGroup/Strega, chociaż z drugiej strony pewnie niedopowiedzenia/informacje z notatek mają swój urok. Zakończenie i powiązany z nim sam motyw przewodni gry czyli

  Pokaż ukrytą zawartość

radzenie sobie ze śmiercią

 bardzo dobrze poprowadzony. Fabularnie to chyba najlepsza persona. 


8/10

Miałem okazję trochę więcej pograć w P3 Reload ostatnio i muszę powiedzieć, że te zmiany w grafice, voice actingu, ale przede wszystkim w rozgrywce (nowe aktywności z zespołem są lepsze, niż "zwykłe" social linki) i samej walce z gry 8/10 (P3 Portable) robią grę  dla mnie spokojnie 9/10. 

 

Jeszcze dużo gry przede mną, tak mniej więcej jestem w połowie, natomiast te zmiany przede wszystkim Theurgie, czynią sam system walki w niektórych aspekach nawet lepszy od Persony 5 Royal, czego zupełnie się nie spodziewałem. 

 

Gdyby tylko zrobili normalne dungeony i lepsze social linki, ale na nową ultymatywną Personą trzeba poczekać do tej zielonej 6steczki :D. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Na Steam i Switcha w Japonii wydany zostanie Persona 3 Aigis: The First Mission - gierka z komórek, prequel.

 

1:04:30

 

Gówno z komórek, ale ogólnie tych gier jest więcej wydawanych na Steam, także megatenów. Niestety tylko po japońsku. Aczkolwiek może warto by było się zainteresować jakimś programikiem tłumaczącym tekst ekranu "na żywo".

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...