Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w 4 grałem jako pierwszą i mało pamiętam z tej scooby-doo historyjki. Ale mogę być uprzedzony, bo miałem złe zakończenie i jak wszedłem na Google ustalić co i jak to naciąłem się na wiadomo jaki spoiler.

 

na ten moment 5>3>>>4, ale jeszcze pół trójki przede mną 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18.02.2024 o 20:32, tlas napisał:

Ale powiem wam że muzyka z trójki chyba najlepsza z puli 3/4/5. Piątka owszem miała swoje Rivers in The Desert, Last Suprise czy Life Will Change, ale tutaj to dosłownie co nowa piosenka wchodzi to nucę pod nosem.

 

 

 

Ragus, ale tego poniżej to już nikt nigdy nie pobije:

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Suavek napisał:

Nie no, ekipy P4 nic nie przebije. A jak kiedyś przebije, to będę miał nową ulubioną Personę.

 

No bo nie wiem, ile się zmieniło w Reload, ale w oryginale taki Ken czy Koro to praktycznie non-stop grzali ławę (choć wiem, że dodano Kouha i Eiha). O ile nowe cut-scenki mocno nie rozwinęły niektórych postaci, to ciężko mi powiedzieć, żebym np. taką Yukari darzył szczególną sympatią.

 

Problemem oryginalnej P3 było to, że postacie, choć fajne, nie były jakoś ze sobą związane. Zawsze powtarzałem, że to kompani, a nie przyjaciele. Fajno było, ale kolejne Persony lepiej te więzi przedstawiły.

 

A swoją drogą, jeśli ploty nt. remaku P4 okażą się prawdziwe i gra zostanie tak potraktowana, jak Reload, to... :banderas:

 

Nie piszesz o reload oczywiście bo w reload przecież Ken ma ogromne backstory i masę aktywności tak samo koro, spacery, questy, przesiadywanie z nim pod internatem i spotykanie ludzi z jego przeszłości.

Każda z postaci ma tego masę. 

U mnie podstawowy skład to koro, ken i robot. Ale używałem wszystkich bo jest system że ci na ławie doganiają bohatera levelami.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Suavek napisał:

Nie no, ekipy P4 nic nie przebije. A jak kiedyś przebije, to będę miał nową ulubioną Personę.

 

No bo nie wiem, ile się zmieniło w Reload, ale w oryginale taki Ken czy Koro to praktycznie non-stop grzali ławę (choć wiem, że dodano Kouha i Eiha). O ile nowe cut-scenki mocno nie rozwinęły niektórych postaci, to ciężko mi powiedzieć, żebym np. taką Yukari darzył szczególną sympatią.

 

Problemem oryginalnej P3 było to, że postacie, choć fajne, nie były jakoś ze sobą związane. Zawsze powtarzałem, że to kompani, a nie przyjaciele. Fajno było, ale kolejne Persony lepiej te więzi przedstawiły.

 

A swoją drogą, jeśli ploty nt. remaku P4 okażą się prawdziwe i gra zostanie tak potraktowana, jak Reload, to... :banderas:

 

No jedynie Aki z Shinjim, ale sytuacyjnie Ken z Shinjim i Aigis z Protagonista też.

 

Kompani z którymi nie mamy SL są rozwijani pobocznie - dzięki temu dostajemy szereg benefitow.

 

Nie widzę żeby ogólnie postacie z P3 odstawały od tych z P4 czy P5. Ale to kwestia subiektywna.

 

Natomiast widzę, że charaktery postaci między P3, P4 i P5 są podobne:

 

Mitsuru i Makoto

Junpei, Yosuke i Ryuji

Yukari i Ann

 

 

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Duży Zegarek. szkoda ze nie za często mi się pojawia.. 2razy tylko go miałem. 

Tak to różnice między ziąkami w timie(ha ha) są 2-3 poziomy. zmieniam drużyne przynajmniej raz jak jestem w tartarusie.

ken spoko,szkoda tylko ze ma słabośc na dork. swoją drogą shinjiro tez ma fajnego sidequesta

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, devilbot napisał:

Nie piszesz o reload oczywiście

No pisałem o oryginale. ;) Ale część tego, o czym mówisz było już w P3 Portable. Tj. spacery z Koromaru, S-Link z Kenem. Nie wiem, ile osób grało w Portable babką, ale już tam przez S-Linki z drużyną spora część postaci naprawdę wiele zyskała na osobowości. Wnioskuję, że część tego została w Reload przerobiona na innego typu interakcje, ale to dobrze.

 

Zobaczę kiedyś tam, jak zmieni się moja opinia, gdy już po Reload sięgnę, ale po P3 FES i P3P choć ekipę lubię, to wyżej stawiam czwórkę.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, tlas napisał:

Jestem wielkim fanem OST z 5, ale jednak z trójki lepszy.

 

i tak w SMTV jest najlepszy :banana:

 

 

*chociaż i tak u mnie na horyzoncie widać kolejnego kandydata:

 

 

Megateny czy spin-offy zawsze maja wypas ost. Ja ostatnio lubie puscic muze z smt 4

 

jak gitarka wjezdza to jest grunge po całości :xboss:

 

 

Hallelujah :gachigasm:

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

4 października, dzieje się 

 

Właśnie się dowiedziałem że

Spoiler

Aragaki zabił matkę młodego

 

No i Arakagi nie żyje :(((((((((((((


Został 1 shadow. Jezu ale to była mocna scena, aż się ciężko pozbierać.

Edytowane przez tlas
Odnośnik do komentarza

Grałem jedynie z opisem odpowiedzi do SLów i udało się będzie platyna :)

 

Została tylko finałowa walka ale to już formalność.

 

Jednak nieźle się zagrzałem jak nie byłem pewny czy zdążę wszystkie SL pyknac przed finałowa data... Udało się 2 dni przed :kaz::obama::obama::obama:

 

Niestety nie uda się sfuzjowac Orpheusa Telosa - bo nie dokończyłem scenek z Kenem (a Item od niego potrzebny jest do fuzji Michała, Michał zaś do Metratona, a Metraton do Telosa, ble ble ble) - trudno, za późno się zorientowałem, że postacie ważne bez SL zawsze po wykończeniu ich scenek (chyba 5 spotkań specjalnych, nie tylko spędzanie czasu) dają Item do specjalnej fuzji. Zorientowałem się dość późno jak Aki mi dał jeden do fuzji Horusa.

 

Jednak fajnie, że do platyny nie trzeba: 100% kompendium i wszystkich questów (walka z E.).

Dobrze, że zrobili możliwość zebrania platyny za 1 przejęciem i nie wrzucili tego na NG+.

 

Do walki z  E. raczej nie będę grindowal - za dużo zachodu. I tak już prawie 100h na budziku, więc jutro tylko finałowa walka i koniec. Na horyzoncie fajnal ;)

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Beelzeboss napisał:

Wkurza to, ze postacie na ławce nie dostają expa. Muszę się teraz pobawic w rng i otwierac skrzynie, zeby mi zrespiło duży zegar, zzz. Po co taki krok w tył w stosunku do 5?

 

Karaczan dobry pies. Kilkanascie pieter do 117 i prawie wszystko było słabe na dark.

lvl postaci nie ma większego znaczenia bo potem możesz każdego podciągnąć (bez zegara) do 99 w 30min dosłownie.

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

Masakra social linki w tej trójce. Dosłownie nic się w nich nie dzieje, wszystko jest perfidną zapchajdziurą. Po wiadomej akcji z 4 października mam teraz miesiąc przewijania dialogów o niczym. Tartarus zrobiony w jeden dzień i przeklikuj teraz pozostałe dni, ehh.

Edytowane przez tlas
Odnośnik do komentarza

Diamenty są tam do kupienia, za wiele osób pisze że są. Możliwości widzę kilka: albo to się zmienia regularnie (tak to wygląda, ale nie wiem do jakiego stopnia), albo się dodaje diament któregoś dnia, albo po zaliczeniu któregoś piętra (stawiam że na sam koniec w trakcie 255).

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ogqozo napisał:

Diamenty są tam do kupienia, za wiele osób pisze że są. Możliwości widzę kilka: albo to się zmienia regularnie (tak to wygląda, ale nie wiem do jakiego stopnia), albo się dodaje diament któregoś dnia, albo po zaliczeniu któregoś piętra (stawiam że na sam koniec w trakcie 255).

 

Jestem na 255, wiec to chyba nie o to chodzi. Możliwe, że się zmienia asortyment sklepu ale... Raczej już bym trafił na dzień w którym by wreszcie sprzedawali.

 

Już mi Ruby (podobno najrzadszy) częściej dropi niż ten zasrany Diament.

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza

 

 

12 godzin temu, tlas napisał:

Masakra social linki w tej trójce. Dosłownie nic się w nich nie dzieje, wszystko jest perfidną zapchajdziurą.

 

Spoiler

zrqzuxcutjxwjdxypxwdyakz36xnl42l_hq.jpg

 

i6axgu2viulyl3q4tp6ravvwyo5rtvpk_hq.jpg

 

iwblzfditlrdo3hptltqk3k2agbydbv2_hq.jpg

 

36d7tqii2dzbn2rfmbyd7krplcynxyje_hq.jpg

 

aqiuzdyyjta7uxcpt5v7wep3ndioc5g3_hq.jpg

 

Tak ok. 1/3 tych S-Linków w Portable u babki zmieniono na dużo lepsze. Niektórych wątków pewnie nie przenieśli mimo wszystko do Reload. Junpei np. wypadł bardzo fajnie u babki i obyło się bez romansu. Chłopak mocno zaplusował. No i jeden z bardziej "dorosłych" wątków u nowej postaci:

 

 

Nie sądzę, żeby zrobiono babkę w formie DLC, ale jednak się trochę łudzę. W tym przypadku bym nie miał nic przeciwko.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja musiałem zrobić trochę przerwy od gry na rzecz God of War, bo za dużo tutaj przegadania bywało, a tartarusa idzie szybko zrobić do blokady, gdzie trzeba to potem wszytko z social linków odblokować. A wrócić do tej gry trudno nie będzie, bo co tam za skomplikowanego w gameplayu jest? W sumie nic. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...