Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Ostatnio wyszło na jaw, że robią już Persona 5 przynajmniej na PS3, na jakiejś stronie japońskiej był podany kierownik ostatnich produkcji i przy jego profilu była właśnie ta sama funkcja przy Persona 5 wpisana.

Odnośnik do komentarza

Też mam nadzieję, że nie oleją wydania na UMD bo nic by nie zyskali, a tylko stracili potencjalnych klientów...

Co się tyczy następnych części to chętnie bym zobaczył Personę 2 na PSP, kto wie może jak 1 i 3 się dobrze sprzedadzą to Atlus zdecyduje się na jej wydanie. Jeśli zaś chodzi o P5 to o mnie by mogła wyjść na poczciwą PS2 bo grafika to dla mnie tylko dodatek jeśli chodzi o gry rpg, liczy się ciekawa i rozbudowana fabuła. A o tym aspekcie tego typu gier często dzisiejsi twórcy zapominają... Choć jednocześnie muszę przyznać, że oprawa graficzna w P4 bardzo mi się podobała, zarówno menu, postaci i otoczenie miało swój urok.

Ale z drugiej strony już raz Atlus wspominał, że mają zamiar wydać następną część na innym sprzęcie niż PS2 więc teraz pozostaje tylko kwestia czy będzie to handheld, czy też może konsola stacjonarna. Może na zbliżającym się Tokio Game Show dowiemy się jakichś nowości na temat następnej odsłony.

Edytowane przez Paliodor
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Potwierdzone, gra wyjdzie na UMD. Będzie 5 poziomów trudności i zostaną wprowadzone zmiany z Persona 4, czyli teleportowanie się po lokacjach i możliwość kontrolowania całej ekipy, w przypadku męskiego MC to fabularnie będzie chyba ta sama gra, większe zmiany będą w przypadku żeńskiego MC z uwagi na social linki. Mam nadzieję, że piąty poziom trudności to będzie prawdziwy hardcore :-)

 

Filmiki z gry, nagrane kamerą :-)

 

http://www.famitsu.com/blog/p3p/1226724_2045.html

 

Nawet na tak słabej jakości widać, że gra będzie kosa, fajne usprawnienia w poruszaniu przeskakujesz między drzwiami i wchodzisz, w ogóle jak ta gra zapiernicza na tym GO.

 

O i grę będzie można normalnie zainstalować na karcie pamięci :)

Edytowane przez szczurek
Odnośnik do komentarza

WTF Zero eksploracji po swiecie, fajny patent sam w sobie, ale troche szkoda gdyby to byla jedyna mozliwosc - wolalbym miec wybor :/ (spodziewalem sie ze adaptacja bedzie bardziej podobna do klasycznych Person z PS2, a tu tymczasem jest wiecej uproszczen i zmian niz sie spodziewalem :/).

Generalnie szkoda lubilem chodzic po szkole (mimo ze czasem to bylo naprawde nuzace) zwlaszcza tej z P3.

 

Qrde muzyka daje rade po prostu inspirowane P3, wiec jest dobrze, OST obowiazkowe !

 

Teraz mysle czy nie zaczac od grania laska, ale ci "faceci" mnie ciut odstraszaja (rozowy kolor przezwycieze, ale meska Elizabeth !?).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Ale może jest wybór, facet tak szybko się przełącza między opcjami, że nie wiadomo czy nie użył jakiejś opcji, ale nawet jak nie będzie łażenia to jakoś to przeżyję, najważniejsze, że prezentuje się kozacko :)

 

Edit: Aaaaa, faktycznie nie ma chodzenia już, ale może to i lepiej, gra nabierze nowego dynamizmu i nie będzie tak bardzo podobna do pierwowzoru.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Ale bezkitu ten nowy desing mnie dobija troszke, za scianami (hitboxy XD) mamy kolorowe tlo jak w starszych Personach, nowe umiejscowienie kamery, i przede wszystkim nowe modele, cholera naprawde liczylem na taki bardziej port :<.

Bo teraz ta Persona minimalnie bardziej idzie w kierunku "pie.rdola" (minimalnie podkreslam), no ale de facto to chyba pasuje do kieszonsolki.

Tylko ze ja nad tym siedzeniem godzinami przed PS2 sie mecze ;(.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Wydaje mi się, że styl bardziej pasuje do handhelda, podobają mi się te zmiany bo przy Persona 3 spędziłem ok 300h, a może nawet więcej więc miło zobaczyć to z trochę innej perspektywy.

 

Napaliłem się strasznie, nie wiem jak wytrzymam do premiery w EU.

 

 

Jeszcze takie pytanko, można podpiąć PSP pod TV i grać na TV ??

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Jasne ze mozna ;) (o ile masz Slim'ke).

Potrzebujesz tylko odpowiedniego kabelka i jezeli bedziesz to odpalac na CRT to najlepiej wymus na nim PAL60 by uniknac prawdopodobienstwa ze gra bedzie miala problem z klatkami (roznica fps'ow).

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Hmm, miłe zaskoczenie, gdyż spodziewałem się zwykłego portu z gorszą grafiką. Prerenderowane tła i sprite'y mi jak najbardziej odpowiadają, a sterowanie kursorem zamiast właściwą postacią wcale nie jest takim głupim pomysłem, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę to całe łażenie było zwykłą formalnością. Ktoś powie, że miało swój klimat lub nadawało grze *cough*realizmu*cough*, ale ja uważam, iż dzięki temu gra pozwoli zaoszczędzić kilka dobrych godzin monotonnego łażenia. Czekam na więcej screenów i filmy w lepszej jakości, oraz przede wszystkim oświadczenie Atlus USA o lokalizacji ;>.

Odnośnik do komentarza

Dlatego ja uważam że mogli dać imo wybór - to byłby najlepszy i bezkonfliktowy sposób ;).

Cholera ta protagnositka jest całkiem hot :).

 

Prerenderowane tła i sprite'y

Na moje oko to nie sprite'y tylko czyste 3D.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Dobrze, że można grę normalnie zainstalować na karcie pamięci, jak będzie tak zapierniczać z karty jak na GO to masakra, praktycznie zero loadingów.

 

Wszystkim nigdy nie dogodzą, jak pojawiła się Persona na PSP to czytałem masę komentarzy, że bleee, że to zwykły port, teraz na innych serwisach czytam bleee bo wprowadzono zmiany, mnie się podoba tak jak jest, przynajmniej nie będę czuł jakbym znowu grał w identyczną grę.

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie must have, chyba nawet Go kupię dla tego cuda i tyle xD chociaż będzie to chore przegięcie....w P3 mam około 300h przegranych, i zmiany mi pasują, wiem że duży odsetek czasu traciło się na bezsensowne bieganie tu i tam >.>

 

Nie pokazali velvet room, proszę tylko o zmianę muzyki w trakcie fuzji, kolejnych 100h w pokoju nie przeżyje z utworem z P3, pamiętam jak raz 6h non stop robiłem fuzję na Elizabeth, aż mnie rodzice chcieli pociąć od tej muzyki na maksa xD

Odnośnik do komentarza

Aktualnie nie mam przy sobie tego artbooka z P3 ale jakoś nie przypominam sobie aby tam były jakieś prace z żeńskim odpowiednikiem głównego bohatera. Na jednej grafice była co prawda żeńska postać obok głównego bohatera ale przypominała Yukari. No ale mogę się mylić bo dawno do niego nie zaglądałem...

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Jakoś to mało podobne do Thanatosa :P

 

Zresztą w trakcie tworzenia gier, tak samo jak i filmów twórcy mają masę pomysłów, których w finalnej wersji nigdy nie ma, więc bardzo prawdopodobne, że koncept żeńskiej bohaterki i trochę odmiennej linii fabularnej powstał już przy produkcji Persona 3 na PS2.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Pod Meska wersja Elizabeth powinno pisac - "Fajne ciacho, szkoda ze juz ma chlopaka ..." XD.

 

Ciekawi mnie jak rozwiaza questy meskiego pomocnika Igora, np te w ktorych trzeba go oprowadzic po lokacjach ... (juz widze jak wyciaga torebke z zylionem jenow ;)).

No i jak bedzie tez z filmikami, czy tworcy naprawde odrysuja/zmodyfikuja je od nowa ?

Odnośnik do komentarza

Szczerze to ja juz nie pilem do Elki (w ogole jaki jest meski odpowiednik Elizabeth ? nie mowcie ze Ezlo :P) a do protagonistki.

No bo nawet patrzac na nia nie wyglada na takiego halucyjnego-emo jak niebieskowlosy (a tamten to caly czas jakby byl w swoim swiecie ;)),

wiec to byloby dziwne gdyby przedstawili ja jak jakiegos maniaka co dopiero z kompa zlazl.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...