Skocz do zawartości

Co bym sobie zjadl


Plugawy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

mąka, jajko i bułka tarta i przyprawy

 

ale to jest typowa panierka do schabowego :P

 

tak naprawde może być i też do serka, ale w necie masz też mase przepisów na bardziej mokre panierki, a nie takie 3 częsciowe jak do schabowego, tylko wymieszaną pulpe troche tez z mlekiem itp, takie coś jak pół-panierka - pół-naleśnik , to też moze byc do sera

 

ogolnie to do sera sie gorzej przyczepia panierka niż do schabowego więc trzeba uważać, zwłaszcza że jak sie ma pecha to przez dziury może wypłynąć ser na patelnie

Odnośnik do komentarza

Te camemberty w panierce z żurawiną, to po prostu jajko + bułka tarta + ew. przyprawy? Noobowskie pytanie, wiem.

W lidlu masz 2 rodzaje takich serów w panierce do smazenia z sosami żurawina albo ostry zależy jaki ser. Bardzo dobre kiedyś zajadalem srogo.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

jako najwiekszy fan camambertów w panierce oswiadczam iz po latach badań wszelakich marek, czy to lidl, piotr i paweł, biedronki  i inne, oznajmiam ze najlepszym camembertem który nigdy nie zawiedzie jest Turek naturalny.

Inne szybko zaczynaja smierdziec jak poleza, albo sa po porstu niesmaczne.

Turek ma swietną konsystencje, odpowiednio dobrane E idealnie oddziela ser od talerza, dodatkowo tez trzeba byc atleta by go przebic podczas smazenia.

O technice smazenia "na boku" opowiem kiedy indziej,

 

Na koneic napisze: wystrzegajcie sie smazenia camembertów z pieprzem, po otwarciu takiego mozna trafic do szpitala.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Te camemberty w panierce z żurawiną, to po prostu jajko + bułka tarta + ew. przyprawy? Noobowskie pytanie, wiem.

W lidlu masz 2 rodzaje takich serów w panierce do smazenia z sosami żurawina albo ostry zależy jaki ser. Bardzo dobre kiedyś zajadalem srogo.

 

 

tylko że te serki w panierce kupowane już gotowe zwykle mają małe porcje i są 40 razy droższe niż kupienie zwykłego sera odpowiedniego gatunku i dodanie mu panierki

dla leniwych może ok, ale serio ze 4 malutkie serki kosztują ok 16-20 zł, gdy normalnie za tą cene kupi sie 5-6 dużych serów + własną panierkę

Odnośnik do komentarza

 

 

Te camemberty w panierce z żurawiną, to po prostu jajko + bułka tarta + ew. przyprawy? Noobowskie pytanie, wiem.

W lidlu masz 2 rodzaje takich serów w panierce do smazenia z sosami żurawina albo ostry zależy jaki ser. Bardzo dobre kiedyś zajadalem srogo.

 

 

tylko że te serki w panierce kupowane już gotowe zwykle mają małe porcje i są 40 razy droższe niż kupienie zwykłego sera odpowiedniego gatunku i dodanie mu panierki

dla leniwych może ok, ale serio ze 4 malutkie serki kosztują ok 16-20 zł, gdy normalnie za tą cene kupi sie 5-6 dużych serów + własną panierkę

 

 

W lidlu 9 z hakiem, do tego kasza kuskus i jesteś nawpyerdalany.

Odnośnik do komentarza

ale to jakies vege sery?

 

wege są, wegan już nie i dlatego pisze, że kiedyś wpyerdalałem opór.

 

 

W lidlu 9 z hakiem

 

tylko za jaką porcje?

akurat patrzyłem w tesco wczoraj, cena ok 12zł za paczke chyba 4 mikro serków, prawie 70zł za kilogram przelicznik był

 

ogolnie dla leniwych spoko, ale dla sprytnych to bardziej sie opyla samemu zrobić

 

 

4 takie krązki którymi idzie spoko sie najeść (plus sałatka i frytki to mi dwa starczały), ale no wiadomo, że zawsze bardziej opyla się samemu coś zrobić, ale jak się komuś nie chce babrać z tym i fazować, że panierka odpadnie imo bardzo fajna opcja.

Odnośnik do komentarza

Zjadlbym sobie jakis obiadek w Loving Hut.

 

Bylem tam raz i zamowilem sobie seitana z ryzem i surowka - byla to najlepsza rzecz jaka w zyciu jadlem. Ten seitan wyglada jak mieso, a smakuje od niego o wiele lepiej (bardzo dobrze przyprawione i przyrzadzone mieso pewnie by mu dorownalo, ja jednak nigdy nie jadlem az tak dobrego).

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Zjadlbym sobie jakis obiadek w Loving Hut.

 

Bylem tam raz i zamowilem sobie seitana z ryzem i surowka - byla to najlepsza rzecz jaka w zyciu jadlem. Ten seitan wyglada jak mieso, a smakuje od niego o wiele lepiej (bardzo dobrze przyprawione i przyrzadzone mieso pewnie by mu dorownalo, ja jednak nigdy nie jadlem az tak dobrego).

 

Otworzyli nową miejscówke, drugą już w Warszawie. Heh a jak mówilem jano, że zaje'biste to sie ze mnie smiał, że to mąka z wodą. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...