Skocz do zawartości

Co bym sobie zjadl


Plugawy

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo podróżujesz, albo dla picu tak pisałeś, że niby taki światowiec.

To się zdecyduj. Taki mały tips: żyjemy w wolnym kraju i kapitalizmie a na wakacjach to chyba nie byli tylko ludzie cięzko skrzywdzeni przez los. A że ja mam 32 lata i jakoś pokrzywdzony się nie czuję, to 2 + 2 = 4.

 

ps. Kocham ten kraj, tyle zawiści! Ogień. Wystarczy zrobić coś minimalnie inaczej niż wszyscy i od razu jest jazda. Aż zaczynam rozumieć trolli - to musi być nawet zabawne. Chyba kiedyś tego spróbuję!

Edytowane przez konsolopececiarz
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Bym sobie zjadł domowego burgera. Macie w zakładkach jakieś przepisy?

Wiadomo, lepiej samemu zrobić kotleta z mięsa mielonego (sól, pieprz, jajko?), a czy są gdzieś jakieś dobre, sprawdzone, gotowe kotlety z wysoką zawartością mięcha?

Ja tam wolę zrobić od zera, ale laska coś nalega (w sumie byłoby szybciej), ale jak pamiętam takiego hamburgera z budki w Międzyzdrojach, to miałem po nim jakąś kac kupę. Za rok to samo, więc nie najlepiej wspominam.

Odnośnik do komentarza

Ja robie od zera. Miesa nie przyprawiam. Najlepsza krowa, zagniesc i uformowac placki wieksz niz bula bo i tak sie zejda przy smazeniu. Do tego warzywa, ser czedar i sos Pana Michala®.


 

Poprosze przepis na sos do hamburgera. Moze byc w stylu tego z big maca jak ktos zna (w sensie zrobil sam a nie zlinkuje z yt).


Ja robie taki czasem. Na lyzke majonezu lyzeczka musztardy plus curry, sol, pieprz. Bardzo fajny sos wychodzi.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Bym sobie zjadł domowego burgera. Macie w zakładkach jakieś przepisy?

Wiadomo, lepiej samemu zrobić kotleta z mięsa mielonego (sól, pieprz, jajko?), a czy są gdzieś jakieś dobre, sprawdzone, gotowe kotlety z wysoką zawartością mięcha?

Ja tam wolę zrobić od zera, ale laska coś nalega (w sumie byłoby szybciej), ale jak pamiętam takiego hamburgera z budki w Międzyzdrojach, to miałem po nim jakąś kac kupę. Za rok to samo, więc nie najlepiej wspominam.

poczytaj temat fast food, ja i wile innych osób pisało wiele razy jak zrobić burgera domowego

 

powiem ci tylko że kupowanie gotowych kotletów to spore ryzyko (oczywiście wszelakie dziadostwa z mielonego drobiu to syf, ale raz kupiłem mrożone kotlety wołowe z lidla które miały napis 98% mięsa i okazały się dziwnie suche i tekturowate, dlatego nie polecam), a jak kupisz mięso mielone poprostu paczkowane (oczywiście wołowine) to tak naprawde zrobienie z tego kotletów trwa 2 minuty więc nie jest to żaden kłopot

ja wrzucam mięso do miski dorzucam sól i pieprz (bez jajka) troche mieszam/ugniatam, potem formuje kulki (z pół kilo mięsa wychodzą 4 porządne kulki, ale można zrobić z 5-6 mniejszych), i poprostu zgniatam w rękach kulki na kształt kotleta tak żeby mniejwięcej pasowały do bułki (troche większe bo sie i tak skurczy na patelni) , cała procedura z mięsem serio trwa 2 minuty, dłużej mi zajmuje pokrojenie pozostałych składników i nagrzanie patelni, a i tak pierwszy burger jest gotowy do jedzenia w 10-15 min

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Tez mozna. Pamietam typa od kocham gotowac jak robil chyba cheesburgera to stawial jakis tam sloik z woda na blaszke, ktora wygladzala burgera. Jednak z mojego doswiadczenia to wiecej z tym yebania niz pozytku. Dlatego robie wiekszego burgera i nawet jak sie zbiegnie i wybrzuszy to mi tam ryba, nie musi byc idealny. Krowa wygina sie bardziej niz swnia (z wieprza robilem ostatnio).

Odnośnik do komentarza
Gość Beka Wnusiu

Bym sobie zjadł domowego burgera. Macie w zakładkach jakieś przepisy?

Wiadomo, lepiej samemu zrobić kotleta z mięsa mielonego (sól, pieprz, jajko?), a czy są gdzieś jakieś dobre, sprawdzone, gotowe kotlety z wysoką zawartością mięcha?

Ja tam wolę zrobić od zera, ale laska coś nalega (w sumie byłoby szybciej), ale jak pamiętam takiego hamburgera z budki w Międzyzdrojach, to miałem po nim jakąś kac kupę. Za rok to samo, więc nie najlepiej wspominam.

 

hamburger_wolowy_45_810g_b.png

bardzo przyzwoite, latem często robiłem na grillu

Odnośnik do komentarza

 

Poprosze przepis na sos do hamburgera. Moze byc w stylu tego z big maca jak ktos zna (w sensie zrobil sam a nie zlinkuje z yt).

Ja robie taki czasem. Na lyzke majonezu lyzeczka musztardy plus curry, sol, pieprz. Bardzo fajny sos wychodzi.

 

Michał szybko, pomocy! Bo robie burgery z tego przepisu

http://ooomnomnomnom.blogspot.com/2014/02/pyszne-domowe-burgery-hamburgery-czyli.html

I tam już do mięcha się dodaje musztardy, faktycznie mają taki posmak musztardy, a tu sos również musztardowy mi wyszedł (chyba jakaś mocna ta musztarda). Dodałem więcej majonezu, trochę śmietany i nie wiem... czosnek dowalić? Pasuje?

---

Pasuje:), dobra, sorry za zaśmiecanie.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Buły (pipi)owe, dobry przepis ktos wrzucal tutaj na nie, walduś chyba.

 

edit: znalazłem w zakładkach, moze komuś sie przyda

 

 

bulki ktos robi sam? chetnie jakis przepis sprawdzony przygarne

DSC09505.JPG

 

Składniki na 8 dużych bułek:

1/3 szklanki mleka w proszku

3/4 szklanki letniej wody

2 łyżki roztopionego masła

1,5 łyżki cukru

3/4 łyżeczki soli

8 g świeżych drożdży

1 jajko

2,5- 3 szklanki maki pszennej

 

Dodatkowo:

1 żółtko

1 łyżka mleka

sezam do posypania

 

 

Wykonanie:

W misce mieszamy wodę, mleko, masło i cukier. Dodajemy pokruszone drożdże i odstawiamy na 10 minut. Następnie dodajemy jajko, sól i 2,5 szklanki mąki. Zagniatamy gładkie i elastyczne ciasto, dosypując więcej mąki jeśli zajdzie taka potrzeba. Ja zużyłam 3 szklanki. Ciasto przykrywamy i odstawiamy na 1 godzinę do wyrośnięcia.

Po tym czasie ciasto wykładamy na posypany mąką blat, dzielimy na osiem części i formujemy bułeczki. Układamy je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Każda bułeczkę mocno spłaszczamy dłonią.. Odstawiamy do wyrośnięcia na 45-60 minut.

Piekarnik nagrzewamy do 200 stopni, bułeczki smarujemy żółtkiem wymieszanym z mlekiem i posypujemy sezamem. Pieczemy około 15 minut.

 

to co pogrubiłem to olewam, bo nie lubię tak mocno przypieczonych bułek.

 

DSC09486.JPG

 

edit

jeszcze z tego korzystałem:

http://chabrowa-kuchnia.blogspot.com/2013/10/buki-do-hamburgerow.html

 

WAŻNE - kup mąkę 650 do obu przepisów, z 500 nie wyjdą, chyba, że masz maszynę do chleba (ale i tak lepiej mieć min 650)

 

Edytowane przez Guernica
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chyba korzystając z dostępu do elektrycznego grilla, spróbuję zrobić burgera. Trochę nie wiem jak się do tego zabrać, jak najlepiej przyprawić mięso, ani jakie uda mi się kupić jeszcze w sklepie. Na youtubie nie chcę szukać przepisu, bo jest ich za dużo, ma ktoś sprawdzone? Raczej zdecyduję się na te paczkowane bułki na hamburgery, chyba że jest jakiś godny zamiennik. 

Odnośnik do komentarza

Kup mieso mielone z krowy (paczkowane albo w miesnym), zagniec je w misce, podziel na porcje, uformuj plaskiego, okraglego kotleta, je.bnij na grila, buly przekroj i podpiecz sobie na tym grilu (powinno byc miejsce a jak nie to na patelni zwykle albo w piekarnkuj), wrzuc mieso do srodka bulki, dodaj keczupu i musztardy. Smacznego. A jak masz ochote to dodaj sobie jakies warzywa, ser (chedar), jakis sos.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...