Skocz do zawartości

Przeczytałem i polecam!


epl

Rekomendowane odpowiedzi

Nie gwarantuje, że Ci się spodoba - podsuwałem dwóm osobom i akurat niezbyt trafił w ich gusta. No ale skoro czujesz te klimaty, to może u Ciebie będzie inaczej :) Polecam na start mimo wszystko "Rzeźnie", ja łyknąłem ją dwa razy i najlepiej ją wspominam z jego książek - ma ciekawą historię, świetnie opowiedzianą i odpowiednio pokomplikowaną :) Daj znać jak Ci podeszła lektura!

Odnośnik do komentarza

A ja jeszcze od siebie dodam "Tabakiere z Bagombo" - czyli swietny zbiór, bodajże 20 opowiadań jakie K.V pisał w latach 50. i 60. do amerykańskich czasopism. Niektóre przeciętne - to fakt, ale jeste też kilka naprawde mocnych perełek. Ale to już polecam na wyższym stopniu zaawansowania w czytaniu jego utworów, ponieważ pokazują nieco inną stronę jego twórczości. Dla mnie mistrz.

Odnośnik do komentarza

Metro 2034 jest spoko, ale porównując z Metrem 2033 i Piterem wypada naprawdę blado. Czytał już ktoś nowy tytuł z tego Uniwersum, 'Do Światła' Andrieja Diakowa? Ja na pewno się skuszę w niedługim czasie, dodatkowym plusem jest to, że dodają 'Ewangelię według Artema', nieznane zakończenie Metra 2033 autorstwa Glukhovsky'ego ;)

 

Ja niedawno przeczytałem 'Kobiety' i 'Fragmenty winem poplamionego notatnika' Bukowskiego i oczywiście polecam tego skur.wysyna :D Najlepszy pisarz jakiego znam, po obadaniu jego książek ciężko mi się czyta innych autorów :D

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem znacznie lepszy niż 2034 i tylko nieco gorszy niż 2033 ;) Podzielony jest na trzy akty, pierwszy jest dość nudny ale następne dwa są wyborne, mamy akcje podobne do pierwszego Metra czyli jakieś poje.bane stacje zamieszkane przez różnych dziwaków, dużo się dzieje, jest plejada świetnych postaci, książka jest bardzo dobrze napisana, no i w pewnym momencie Piter wypłaca tak srogi fabularny cios, że trudno się pozbierać :D Naprawdę warto przeczytać, jeśli lubisz uniwersum Metra.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Alkaloid - Aleksander Głowacki

alkaloid_aleksander-glowacki-99903751074_978-83-61187-46-2_600.jpg

 

 

Niedawno skończyłem, praktycznie na raz, dawno mnie nic tak nie wciagneło. Niby alternatywa do historii z lalki prusa, ale poza imieniem i nazwiskiem głównego bohatera nie ma za wiele wspólnego. Genialna, zakręcona historia w steampunkowym świecie, mnóstwo akcji, nawiązań do nauki i historii. Polecam, Fanom ogólnie pojętej fantastyki i sf powinno spasować idealnie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Przeczytałem ostatnio "Pijani Bogiem" Maxa Cegielskiego. Książka opisuje jego wyprawy na wschód - Pakistan, Indie, Afganistan, tamtejszą kulturę (głównie muzułmańską), ludzi, zwyczaje, obrzędy itp. Ciekawe historyjki o sufich urzadzających sobie imprezki w grobowcach świętych, tak ostre że po weekendzie wynoszą ciała biedaków którzy przedawkowali tanie jak barszcz narkotyki :sorcerer: Cegielski ładnie pokazał różnorodność religijną, z boku islam wydaje się zwarty ale od środka to sekta na sekcie i mało to ma wspólnego ze spójnością. Polecam, dobra książka.

 

Cegielski nagrał nawet trailer, pokazujący co opisuje książka na kilkudziesięciu pierwszych stronach

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Wciągneła mnie " Droga " (The Road), której autorem jest Cormac McCarthy

 

Przepiękna, choć zarazem bardzo smutna i przerażająca opowieść, epatująca brutalnością, zezwierzęceniem, przemocą. Gdzie człowiek staje się drapieżnikiem i często też kanibalem. Nagonka i polowanie na ludzi, rozczłonkowywanie ciał, gotowanie noworodka, wszechobecne szkielety obdarte ze skóry - ten obraz bestialstwa początkowo szokuje, jednak szybko wtapia się w rytm świata wydarzeń, ot stały, nieporuszony element. Na tym tle mały chłopiec - niesamowicie wrażliwy, głodny, słaby, jednakowo silny wewnętrznie by sprzeciwiać się postapokaliptycznemu porządkowi, nie zgadza się na odczłowieczanie ludzi i mimo upiornego losu, chce wszystkim nieść pomoc.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nie, boję się :P

 

A tak poważnie, jeśli chodzi o podobną tematykę czytałam dawno temu

 

"Życie po życiu" - Raymond Moody

Opisane przypadki ludzi, którzy doświadczyli śmierci klinicznej i powrócili do życia. Relacje tych, którzy byli po "drugiej stronie"- są świadectwem istnienia życia po śmierci fizycznej. Cóż... Te opowieści są niezwykle podobne w szczegółach.

 

oraz "Życie po śmierci" - Neville Randall

Autor fascynująco opisuje życie pozagrobowe i w niezwykły sposób oddramatyzowuje pojęcie śmierci.

 

Interesuje mnie ten kierunek ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

widze, ze na forumie co jakis czas przewijaja sie dwie ksiazki cormaca mccarthy'ego ale w sumie tylko krwawy poludnik i droga.

 

no ja mam za soba wszystko co wyszlo po polsku i mysle, ze smialo moge powiedziec, ze mccarthy na dobre zadomowil sie w moim prywatnym top 3 (wskoczyl tam po przeczytaniu krwawego poludnika). ostatnio nadrobilem dwie:

 

W ciemność - nie mylic z filmem agnieszki holland ani z nowym star trekiem. w ch.uj mroczna (jak wszystkie) historia o kazirodczym zwiazku rodzenstwa zyjacego w skrajnej biedzie w otoczeniu amerykanskiego pogranicza. dziewczyna rodzi dziecko, ktore brat wynosi i chowa w lesie. stamtad zabiera je pewien obwozny sprzedawca. oboje wyruszaja w podroz - ona szuka syna, on szuka jej (w duzym uproszczeniu). jak zwykle u mccarthego opisy otoczenia sa doskonale, do tego momentami jest dosc ostro. no i swietne zakonczenie.

 

Dziecię boże - niby jedna z bardziej znanych, ale jakos zawsze wybieralem cos innego. bardzo krotka (w sumie to na raz), ale zaje.biscie mocna i ostra ksiazka o typie, ktory zyjac na uboczu zaczyna popadac w totalne zatracenie. robi przy tym sporo ochydnych rzeczy (takich naprawde OCHYDNYCH). wypas.

 

wszystkie ogolnie mowiac mi sie podobaly. moze troche 'racze konie' mniej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...