Skocz do zawartości

Przeczytałem i polecam!


epl

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio przeczytałem Blogera Tomasza "Kominka" Tkaczyka. Książka lekka i przyjemna, a przede wszystkim nie tylko dla osób, które mają bloga, czy chcą go założyć. Jeżeli kogoś nie interesują takie tematy to może śmiało opuścić jeden rozdział - zero strat z lektury. Jedyne co mnie irytowało to styl wypowiedzi Kominka, który momentami ociera się o straszny patos, a za chwilę razi zbytnią pewnością siebie, ale jeżeli ktoś śledzi jego blog, to powinien się tego spodziewać. Ogólnie polecam i czekam na kolejną książkę Kominka, a ma się ona ukazać już niedługo.

Tomczyka. Paweł Tkaczyk, to ktoś zupełnie inny, ale za jego książki też możesz się wziąć, bo są o marketingu, który cię kręci.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem jednego dnia. Dobrze napisana, ale jeśli jesteś fanem to się niczego nowego nie dowiesz. Jeśli nie jesteś, to się dowiesz tego samego, czego w Wikipedii. Nic mi w pamięci nie zapadło. Niedoścignionym wzorem biografii wciąż jest Ozzy. Brakowało mi jakichś ciekawostek, wyjątkowych opisów, wspomnień z tras, narkotyków, groupies i rock'n'rolla. Nie ma tego. Jakbyś czytał opowiadania historii jego zespołów. Ja rozumiem, że Grohl to rock'n'rollowiec dla nastolatków, ale nie wierzę, że przez tyle lat nie działo się nic kontrowersyjnego, ani zabawnego. Nic takiego tam nie ma, oprócz kilku razy palenia trawki i picia alkoholu. W dodatku autor jak wspomina o jakimś zespole, to potem na 5 stronach pisze całą jego historię, nawet jeśli nie ma to zupełnie związku z Grohlem. Takich dygresji, opisów innych kapel jest masa i mimowolnie pomijasz je wzrokiem. Pierwsze 150 stron książki to też totalna nuda opisująca jego początkowe bandy, ale też opisujące bardziej scenę muzyczną i zespoły same w sobie, które wtedy grały, niż Grohla. O samym Grohlu w tej książce jest chyba mniej, niż o dziesiątkach zespołów, które poznajesz, bo miał z nimi jakiś tam kontakt. No i ostatnie 5 lat, Wasting Light, czy nawet QotSA, TCV to ostatnie kilkadziesiąt stron książki, mimo że to okres jego największej świetności.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

jestem w momencie jak

 

 

raul uciekl z tej platformy do rzeki i teraz udaja sie dalej

 

 

czyli ponad polowa.

 

zaje.biscie mi sie podoba, na chwile obecna bardziej niz hyperion i upadek. wizja przyszlosci opanej przez neokatoli jest pyszna.

 

ku.rwa gdybym wiedzial, ze po przecietnym hyperionie ta historia sie tak rozkreci to bym tutaj nie stekal tylko czytal.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Druzyna Pierscienia Tolkiena. POLECAM! Fajny klimat, gosc nawet jezyk specjalnie pod ksiazke stworzyl, czasem nudne opisy, no ale (pipi)a bez sensu ida z tym pierscieniem i go nie donoszą na miejsce, nie wiem czemu autor zostawil zakonczenie w swerze domyslow.

xd

 

 

 

a tak serio.

W koncu zabralem sie za Hyperiona i jacie(pipi)ewdupe. Jak ja moglem tego nie przeczytac wczesniej? Nie wiem czemu narzekacie na niektore historie dla mnie kazda byla swietna i bdb oddawala klimat przyszlosci. Nawet przez chwile sie nie nudzilem. Mam roczne dziecko w domu i chodze spac o 22 a ksiazke przeczytalem w 2 dni, a to wystarczy za rekomendacje ;) Pozamiatała mnie opowieść Konsula. Z motywem Siri zobaczylbym chetnie romansidlo w klimatach SF. Dziwie sie ze jeszcze nikt nie wpadl na pomysl paradoksu blizniakow w filmie. A moze jednak?

Zabieram się za Upadek Hyperiona, jak piszecie ze potem jest jeszcze lepiej to ja nie wiem :(:(

Cos wiadomo, o tym filme Hyperion? Prawie zadnych newsow, kadrow, a z jakis starych wiadomosci wynika ze premiera niby w 2013. Skasowali ten projek? zaczeli to krecic?

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

kasowali za każdym razem, po sadze hyperion każdy czytelnik stwierdzi że tak bogaty świat jest nie do zekranizowania, po endymionie ja nawet nie myśle o  tym bo i  tak skończy się to porażką.

 

Ciekawe jak tak olszesky, pewnie specjalnie mnie w(pipi)ia i nie recenzuje.

 

Tak poza tym jego następna seria Ilion /Olimp niszczy system całkowicie, polecam odpoczac po H/E i zabrać sie i  za nią.

Edytowane przez _Milan_
Odnośnik do komentarza

Spowiedź praktykującego alkoholika autorstwa Marka Koprowskiego - Całkiem trzeźwe jak na alkoholika spojrzenie na nałóg, niepozbawione humoru, dystansu a przede wszystkim ciekawej analizy. Zbiór felietonów ukazujących się niegdyś w "Angorze", pisany niennaganną polszczyzną, okraszony nietuzinkowymi zdaniami ("Żeby mieć jakieś swoje pieniądze, które zawsze są przecież potrzebne i choć szczęścia nie dają, ale doskonale pozwalają się bez niego obejść, trzeba pracować", "W przypadku takiego pragnienia milion sprajtów nie ma szans"). Niestety późniejsze "odcinki" nie są już tak błyskotliwe. Mimo wszystko polecam. Tu przeczytałem (niekompletny) zbiór tych felietonów. Jak wrócę do polszy to na pewno zamówię tą książkę.

Odnośnik do komentarza

W dzisiejszych czasam ludzie czytają coraz mniej książek. Wolą serfować po Internecie,w poszukiwaniu ciekawostek, ale z pewnością nie dotyczących książek. Lubię czytać kryminały, przygodowe, biograficzne. W tej chwili czytam wspomnienia Danuty Grechuta o swoim mężu Marku Grechuta,a w kolejce czeka książka "Anna Dymna" i "Gustaw Holoubek". Książki tego typu zawsze mnie interesowały. Polecam każdemu,kto lubi tego rodzaju książki.

Odnośnik do komentarza

I jedna i druga forma jest poprawna, można pisać Danuta Grechuta jak i  Danuty Grechutowej. Więc to jak napisałam napisałam poprawnie. A wracając do książek, bardzo często wracam do szkolnych lektur typu "Slady rysich pazurów" Wandy Zółkiewskiej, "Chłopi"- Reymonta, czy choćby "Medaliony" Zofii Nałkowskiej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...