Skocz do zawartości

Procedura serwisowa X360


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam, konsola mi sie pare razy zawiesiła, chciałem ją przerobić, ale polecono mi odesłać ją na gwarancje bo to może zwiastować rrod w przyszłości. Moje pytanie brzmi następująco - Czy jak sie wysyła konsole jest ona jakoś sprawdzana w MS(zwiechy nieregularne)? Mogą mi ją odesłać nienaprawioną?

Odnośnik do komentarza

Wysyłałem ostatnio konsole na serwis i pani spytała o rodzaj konsoli, odpowiedziałem, że Arcade. Ale mam dorabiany dysk i teraz się zastanawiam czy nie będzie potem jakiś problemów z działaniem dysku? Pani chyba zaznaczyła, że konsola jest bez dysku więc tak się chciałem zapytać czy to ma jakieś znaczenie po serwisie? I czy to prawda, że dodają zdrapkę na golda na miesiac?

Odnośnik do komentarza

Witacje, prawdopodobnie mój Xbox 360 rysuje płytki, nie ruszając go ani nic porysowal mi Soul Calibur 4, ma on teraz takie glebokie okrezne rysy. Co ciekawe gdy wlozylem filmy dvd albo inną gre to wszystko było cacy, ale jak mówie czystego Soula mi porysował, dlatego mam też pytania.

 

Czy mogę się zgłosić do microsoftu z prośbą o wymiane tej płyty, bądź jej regeneracje na ich koszt?

Czy jest sens i regenracja będzię skuteczna wobec tych dość głębokich rys na płycie?

Pozdro.

Odnośnik do komentarza

Witam, konsola mi sie co jakiś czas zawiesza, chciałem ją przerobić, ale polecono mi odesłać ją na gwarancje bo to może zwiastować rrod w przyszłości. Moje pytanie brzmi następująco - Czy jak sie wysyła konsole jest ona jakoś sprawdzana w MS(zwiechy nieregularne)? Mogą mi ją odesłać nienaprawioną lub wymienić na używaną po renowacji jakiejś? odpowiedzcie :X

 

UP

Odnośnik do komentarza

Witacje, prawdopodobnie mój Xbox 360 rysuje płytki, nie ruszając go ani nic porysowal mi Soul Calibur 4, ma on teraz takie glebokie okrezne rysy. Co ciekawe gdy wlozylem filmy dvd albo inną gre to wszystko było cacy, ale jak mówie czystego Soula mi porysował, dlatego mam też pytania.

 

Czy mogę się zgłosić do microsoftu z prośbą o wymiane tej płyty, bądź jej regeneracje na ich koszt?

Czy jest sens i regenracja będzię skuteczna wobec tych dość głębokich rys na płycie?

Pozdro.

 

jedynie co to MS może wymienić napęd w konsoli - poprostu zgłoś rysowanie płyt (najlepiej wielu)

 

MS nie wymieni ci ani nie zregeneruje płyty

regeneracja bedzie skuteczna - sam tak miałem z COD4

 

na przyszłość instaluj gry na dysku - wtedy zwiekszysz żywotność płyt

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

hehehe, Scorpion: akurat to mega awaryjnosc i do tego z bledem E74 to sie zaczela po wyjsciu NXE, konsole zaczely padac jak muchy i glownie z HDMI, wlasnie w tym okresie upadl wczesniej promowany mit ze Falcon mniej awaryjny...

 

tu masz obrazowe przedstawienie jak wzrastala awaryjnosc po wyjsciu NXE, oczywiscie na podstawie doswiadczen jedenej z firm

 

thee74chart.jpg

 

wiecej tu: http://www.joystiq.com/2009/03/19/joystiq-survey-xbox-360-e74-errors-on-the-rise-since-nxe/

 

po drugie to naped dostaje po du.pie od GPU, a nie na odwrót, wiec to ze akurat nie kreci plyta nie ma żadnego znaczenia

co do rozmieszczenia napedu to tylko chodzi o to ze uniemozliwia zamontowanie radiatora o wiekszym ożebrowaniu, tylko czy tak naprawde jest potrzebne? jak dla mnie nie jest, temp. pracy GPU jest podobna jaka mamy w kartach na piecu, tak samo jak i w PS3, jak i testy rozne i starania osob by poprawic chlodzenie dowiodly, ze jakby sie nie starali to awaria i tak moze wystapic, na allegro co jakis czas pojawiaja sie np. uszkodzone konsole na sprzedaz z chlodzeniem wodnym

po za tym MS robil experymenty przeciez z radiatorem heatpipe, wiec widac ze jakby potrzeba bylo wiecej zmienic by to przynioslo mneijsza awaryjnosc to by zrobili, czyli jeszcze bardziej rozbudowali radiator od GPU, w tej chwili nawet nowe konsole co wychodzą to zaczeli powracac do starych radiatorow na GPU czyli z aluminium

tak samo jak MS ma mozliwosc zmiany dasha tak by np. chlodzenie bylo wydajniejsze, czyli podkrecic wiatraki i obnizyc graniczne temp, przy ktorych zwieksza sie wydajnosc wiatrakow

 

w serwisie nic sie nie zmeinilo, jesli oddajesz uszkodzona plyte xenon i dostajesz taka sama plyte tylko ze nowa to o jak mozna mowic o jakichkolwiek zmianach awaryjnosci?

 

jakby kazda konsole wymeiniali na wersje Jasper to patrzac na mala, jak na razie, awaryjnosc tej plyty moznaby powiedziec z cala pewnoscia ze po serwisie mamy o wiele mniej awaryjna konsole, a tak jak teraz nie ma zmian...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

bo tak bylo, nawet na tym forum ile ludzi pisalo ze zainstalowalo NXE i zaraz mialo zejscie konsoli...ewidetnie cos musieli zrobic, czyli najwyrazniej NXE potrzebuje wiecej mocy konsoli

podobne zejscia, czyli nasilenie awaryjnosci, z tego co pamietam poczatkowo bylo po wydaniu gry DeadRising

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Serwis wymienił mi konsolkę na nowego premiuma z lipca 2009 (bez hdmi) :woot: i w związku z tym mam dwa pytania: ten "nowy" premium to jakaś ulepszona wersja (mniej awaryjna)?I drugie pytanko: zamiennik ma normalną gwarancję czy jednakowoż jest jej już pozbawiony?Dodam,że 3letnia gwarancja właśnie mi się kończy.

Edytowane przez severian
Odnośnik do komentarza

nie dali Ci nowej konsoli, a konsole poserwisowa, data z tylu zapewne jest data serwisowania (SERVICE DATA), a nie wyprodukowania bo tych konsol nie produkuja od dawna.

najczesciej sa to konsole po reballingu

wczesniej wymeiniali plyty ale i tak ich data produkcji byla inna niz tego co na obudowie bo na obudowie zawsze jest data calosci, a nie poszczegolnych czesci, wiec np. plyta jest z 2006r a naped moze byc z 2009r i finalnie pisza na obudowie 2009

 

a meritum tego jest takie ze nic ulepszonego nie masz, bez HDMI to XENON i masz takiego jak miales

mniejsza awaryjnosc od poprzednich wersji tylko wykazuje jasper, a to juz wersja z HDMI i mozesz ja dostac tylko kupujac cala nowa konsole

 

z gwarancja to tak jak napisal kolega wyzej...

 

PS.

tak wyglada data wyprodukowania konsoli jako calosci (nie poszczegolnych czesci):

Date_Back.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...