Skocz do zawartości

Procedura serwisowa X360


Rekomendowane odpowiedzi

X mi padł i mam kilka pytan, bo widze ze sie pozmienialo od ostatnich dwoch lat.

1. Konsole mozna zarejstrowac na stronie. Moja byla kupiona w grudniu 2007, padla na RODA czyli mam jeszcze gware, ale z tego co czytam przez strone jej nie zarejstruje, bo bede mial prawdopodobnie wygasla gwarancje tak?

2. Czy mail ktorym sie rejestruje w live ID musi byc taki sam jak mail ktory podam przy rejestracji naprawy?

3. Gwarancja dziala od momentu zakupu czy daty produkcji? paragon mam.

4. Ile trwa mniej wiecej cala procedura od zgloszenia do odebrania sprzetu naprawionego? Pytam bo chcialbym sie zmiescic w 2-3 tygodniach, bo mam slub a potem wyjezdzam. Czy lepiej na wrzesien to przelozyc?

5. Naprawiaja czy wymieniaja konsole? Jak jest potem z gwarancja? Jaki sprzet dostane? Teraz mam tego pierwszego Arcade co wyszedl(druga generacja po tych konsolach co padaly po miechu ;]). Chyba jasper to byl.

6.Jak dzwonic na ten numer z komorki: 00800 441 17 96?

Odnośnik do komentarza

1.Możesz zarejestrować na stronie, ale może być faktycznie problem że już wygasła. Lepiej zadzwoń.

 

2.Nie musi być.

 

3.Gwarancja jest liczona od daty zakupu, ale dopóki nie pokażesz rachunku to jest liczona od daty produkcji. Możesz zrobić taki myk że załatwisz sobie rachunek od innej konsoli (byle by pisało że to jest arcade) i będziesz miał dłuższą gwarancje.

 

4. Spokojnie w ciągu 2 tygodni zrobią, nawet szybciej.

 

5. Pewnie dostaniesz wymienioną konsole (taki sam model tylko już wcześniej naprawiana).

 

6. Chyba tak, możesz spróbować bez zer.

Odnośnik do komentarza

Nie ma problemu, tylko chce wiedziec JAK tam zadzwonic. Pierwszy raz taki numer na oczy widze. Co to za dwa zera na poczatku? To jest +49 jak sie dzwoni do niemiec a nie dwa zera. Nie mam stacjonarnego i nie mam do niego dostepu, to co mam zrobic? Probowalem z jednym zerem, z dwoma, bez zer i ciagle albo nie ma takiego numeru.

Nie mam jak spraedzic przez net, ale na pewno jest tak ze jak mam juz 3 rok gwarancji to nie przejdzie mi przez strone jak zglosze roda?

Odnośnik do komentarza

ze stacjonarnego wykręcasz tak jak wcześniej podane nic nie dodajac ani nic nie ujmując, z komórki nie wiem, moze masz zablokowane tego typu numery....

 

PS.

2 dni temu slalem konsole na gwarancji standardowej, przez strone nic nie mozna bylo zrobic, przy rejestracji konsoli czy zgloszeniu usterki wywalalo zeby skontaktowac sie z infolinia...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

dostales w takiej technologii jak wysylales, masz tak samo awaryjna lub bardziej jak miales, nic sie nie zmienilo, lepszych czesci nei masz, raczej gorsze niz nowe bo zapewne plyta po reballingu i niestety ale awaryjnosc jej jest wieksza niz fabrycznej bo laminat juz jest bardziej eleastyczny po grzaniu niz przed, a stosują zawsze bezołowiowe kulki wiec zmian na lepsze nie ma ...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Fiu! Mam jeszcze gwarancję na RRoD'a. Konsola pracowała bez zastrzeżeń przez prawie 3 lata, a otarłem się o niecałe dwa miechy. Kolo udzielił mi kilku informacji i przyśle kuriera po weekendzie. Nie martwię się o to czy konsola znów mi padnie bo i tak chcę za rok (Gears of War 3) zakupić nową, ale miło by było gdyby wytrzymała z 2 lata. To troszkę farsa, że muszę wypisywać takie rzeczy o sprzęcie za ponad 1100 zł :confused:.

Odnośnik do komentarza

Xbox360 arcade - data produkcji - 27 07 2009 . Kupiona w grudniu .

 

Na początku jakieś 2 tygodnie temu miałem dwa razy w pół godziny RODa . Jak sprawdzić co się stało dowiedziałem się dopiero później więc nie znam jaki to błąd a szkoda :)

Teraz za to konsola dość często się zawiesza a ostatnio grając w Forzę 3 na ekranie pojawiły się dziwne artefakty na niebie i asfalcie . Laser cykał jak szalony :) Po wyłączeniu konsoli wszystko wróciło do normy .

Zgłaszać czy grać aż padnie ?

 

Jeżeli zgłoszę awarię to moje 2000 pkt GS mi przepadnie bo mi to wyczyszczą ? Dodam że do netu podłączyłem go tylko na tydzień i założyłem drugie konto aby sprawdzić co to za atrakcja :) bo ogólnie leję na granie przez sieć . Ale czy jakbym zarejestrował to konto to mógłbym je po sformatowaniu konsoli przez serwis je jakoś odzyskać ?

Odnośnik do komentarza

a co ma konto do konsoli?

konto masz jako plik

jak masz arcade i nie masz hdd, to wez jakiegos pena

w konsoli zobacz jakiego masz dasha jak starego to zrob update do 9199 i bedzie mozliwosc stworzenia z tego pena memorki, wtedy cala zawartosc z wewnetrznej memorki konsoli skopiujesz na tego pena i juz

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Mam pytanie. Posiadam konsolę X360 i paragon do konsoli. (konsoli w październiku 2010 mijają 2 lata) Czy bez karty gwarancyjnej EMPIK przyjmie mi konsolę na gwarancję? (konsola kupiona w sieci EMPIK).

 

+ jeszcze jedno pytanie. Gdzie można sprawdzić czy konsola jest zarejestrowana? (nie znalazłem odpowiedzi w topicu FAQ)

Edytowane przez Toshirou
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Może komuś to pomoże i rozjaśni nieco procedurę serwisu Microsoftu, która czasem się zmienia.:teehee:

Pierwszy raz korzystałem z ich serwisu.Dzwoniłem bo "nie podobała" mi się gałka w padzie, niby działała ale jakoś koślawo (pad był w zestawie z konsolką).Gość nawijał, wszystko sprawnie, rejestruje konsole, i prosi o numer seryjny konsoli i nie wiem czy to coś dziwnego ale żaden dowód zakupu nie był mi potrzebny bo pracownik MS już wiedział kiedy ją(konsole z padem) KUPIŁEM.:excl: Znał datę mojego zakupu i produkcji konsolki. Dodam, że kupiłem w polskim markecie ale i tak to dla mnie dziwne. Więc rachunek nie zawsze jest potrzebny. Aha wiem, że kiedyś się wyłudzało od nich pady bo przysyłali zaraz po zgłoszeniu rzekomej usterki :lol: i nie trzeba było im wysyłać swojego a teraz trzeba.Na powrót z serwisu czeka się do 15 dni. Ale odesłali nówkę z Niemiec więc jest OK:D Więc polecam i tak spróbować dzwonić jeśli paragon zniknął a data produkcji nie wystarcza na objęcie gwarancją. MS widzi wszystko.:blink:

Edytowane przez coper
Odnośnik do komentarza

Witam.....

Razem z kolegą wczoraj kupiliśmy Xbox 360 S w Sklepie dal Idiotów.Po podłączeniu konsoli zauważyliśmy że na padzie(tak samo na konsoli)ze nie świecą się wszystkie diody.Chodzi mi o te co powinny się świecić na zielono(jest ich 4),a świećą się jedynie po jednej tak jak na konsoli jak i na padzie.Stąd nasze pytanie czy jest coś nie tak i jak temu zaradzić?Z góry dzięki za odpowiedz:)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...