Skocz do zawartości

Najlepsze ksiązki Stephena Kinga


Gość maciek88

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jako że zacząłem swoją przygodę z Kingiem(ba, właściwie, to zacząłem przygodę z książkami, zaczynając właśnie od niego) chciałbym się was, drodzy forumkowicze, spytać - co czytać? Na start wziąłem byle co - Gra Geralda. Poszło gładko, ale książka trochę słabawa fabularnie. Autor robi wielkie halo z przeszłości głównej bohaterki budując napięcie, tylko po to, żeby rozczarować jakąś bzdurą. A końcówka w ogóle ma się jak pięść do nosa do reszty książki.

Na drugi ogień wziąłem Podpalaczkę i choć dopiero 50 stron za mną, to jestem zachwycony.

Nie chcę marnować czasu na jakieś słabsze książki, dopóki te lepsze wciąż są na horyzoncie. Także które są "must read'ami"? Wiem, że Mroczna Wieża, Lśnienie, To, Miasteczko Salem...co jeszcze?

Odnośnik do komentarza

Moi faworyci:

1. To

2. Christine

3. Cmętarz Zwieżąt

4. Wielki Marsz

 

Jak już przeczytasz trochę książek Kinga, to polecam zabrać się za Mroczną Wieżę - cykl składa się z 7 tomów, które połyka się w tempie ekspresowym, ale by w pełni ją docenić, należy być zapoznanym z twórczością tego autora. W przeciwnym razie ucieknie Ci wiele smaczków.

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

ale z Kingiem tak jest że u niego zawsze srodek książki jest ciekawszy niż koniec :) za to świetnie buduję atmosferę i lekko piszę

 

- Bastion

- Miasteczko Salem

- TO

- Bezsenność

 

ale powiem szczerze nie było jeszcze książki Kinga na której się zawiodłem :) więc w sumie można łyknąć w ciemno wszystko :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość mate5

Skończyłem niedawno Mroczną Wieżę i

 

jestem zadowolony z zakończenia. Obawiałem się, że będzie albo otwarte albo kiczowato szczęśliwe. To dobra powieść i szkoda, że bez ekranizacji. Jedyne co mi się nie podoba to tytuł.

 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Czytalem jakis czas temu. Standardzik SK. Miasteczko zostaje zamkniete pod tytulowa kopula, co sila rzeczy prowadzi do starc miedzy typowymi kingowskimi charakterami. Szybko sie czyta, nie nudzi, w zasadzie ciagle sie cos dzieje. Jedna z lepszych ksiazek Kinga, jedynie zakonczenie troche mnie zawiodło, ale zauwazylem ze King ma czasem problem z konczeniem swoich powiesci.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Skończyłem niedawno Mroczną Wieżę i

 

jestem zadowolony z zakończenia. Obawiałem się, że będzie albo otwarte albo kiczowato szczęśliwe. To dobra powieść i szkoda, że bez ekranizacji. Jedyne co mi się nie podoba to tytuł.

 

zakończenie sprawiło, że zgubiłem szczękę na długie tygodnie... powieść totalna, nie brakuje tu niczego i niczego nie ma w nadmiarze; pamietam, że przy pierwszym podejściu do tego cyklu łyknąłem I tom w ciągu jednego dnia, a II szedł mi jak krew z nosa... myślałem, że jednak przereklamowane to mocno i po około 70% książki odłożyłem ją na półkę... po roku chyba wróciłem, pierwszy tom znów zrobiłem w jeden dzień (wsysa ten fragment historii), drugi męczyłem okrutnie, trzeci też nie do końca mi pasował, ale już było dużo lepiej; dziś najlepiej oceniam "wilki z calla" i "czarnoksiężnik i kryształ"; po prostu rewelacyjne historie; kilku osobom, które mówiły że nie lubią długich cykli ksiażkowych, nawet polecałem te 2 ksiażki do czytania niezależnie, bo te historie-retrospektywy są po prostu tak genialne, że spokojnie mogły posłużyć jako samodzielne dzieła i/lub podstawy zbudowania następnych cykli...

 

nie wiedziałem o 8 tomie... jaram się :)

 

(dodam tylko, że z pozostałych historii kinga jakoś nic mnie tak nie wkręciło jak MW... wyjątkiem jest bachmanowski "Wielki marsz")

Odnośnik do komentarza

Skończyłem niedawno Mroczną Wieżę i

 

jestem zadowolony z zakończenia. Obawiałem się, że będzie albo otwarte albo kiczowato szczęśliwe. To dobra powieść i szkoda, że bez ekranizacji. Jedyne co mi się nie podoba to tytuł.

 

zakończenie sprawiło, że zgubiłem szczękę na długie tygodnie... powieść totalna, nie brakuje tu niczego i niczego nie ma w nadmiarze; pamietam, że przy pierwszym podejściu do tego cyklu łyknąłem I tom w ciągu jednego dnia, a II szedł mi jak krew z nosa... myślałem, że jednak przereklamowane to mocno i po około 70% książki odłożyłem ją na półkę... po roku chyba wróciłem, pierwszy tom znów zrobiłem w jeden dzień (wsysa ten fragment historii), drugi męczyłem okrutnie, trzeci też nie do końca mi pasował, ale już było dużo lepiej; dziś najlepiej oceniam "wilki z calla" i "czarnoksiężnik i kryształ"; po prostu rewelacyjne historie; kilku osobom, które mówiły że nie lubią długich cykli ksiażkowych, nawet polecałem te 2 ksiażki do czytania niezależnie, bo te historie-retrospektywy są po prostu tak genialne, że spokojnie mogły posłużyć jako samodzielne dzieła i/lub podstawy zbudowania następnych cykli...

 

nie wiedziałem o 8 tomie... jaram się :)

 

(dodam tylko, że z pozostałych historii kinga jakoś nic mnie tak nie wkręciło jak MW... wyjątkiem jest bachmanowski "Wielki marsz")

 

Ja pierwszy tom przeczytałem podczas jesieni 2007 a ostatni w lipcu 2012. Bynajmniej nie dlatego, że nie chciało mi się czytać, tylko czekałem na odpowiednią chwilę, żeby potem na kilka dni całkowicie przenieść do świata pośredniego ;)

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

czy ktoś mógłby mi polecić najlepiej opowiadanie, ale może też być książka Kinga, którą bez oporów można zaliczyć nie do horroru, ale do kryminału? Bardzo liczę na Waszą pomoc :) osobiście myślałam nad 'Dobrym małżeństwem' z 'Czarnej bezgwiezdnej nocy', ale nie jestem pewna czy to dobry pomysł..

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...