Skocz do zawartości

Najlepsze ksiązki Stephena Kinga


Gość maciek88

Rekomendowane odpowiedzi

Az tak ciezko bylo na poprzednia strone kliknac? ;[

 

Skończyłem parę dni temu. Całkiem niezła, przy czym cały wątek Kennedy'iego to tak naprawdę tło do opisu życia w USA na przełomie lat 50-60, a gdzieś tak od połowy King w sumie najbardziej koncentruje się na wątku miłosnym.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dziwi mnie niezmiernie, iż nikt nie wspomniał o tak wyśmienitym horrorze jak GRA GERALDA. Jeszcze żadna książka nie zbudowała we mnie takiego napięcia i nastroju grozy! Powieść bardzo szybko się rozkręca, a potem kręci i kręci, aż do samego finału. Czytanie szczególnie polecam w wieczory :-) Pozycja obowiązkowa dla fanów grozy .

Dla fanów fantastyki naukowej natomiast, gorrąco polecam POD KOPUŁĄ. Akcja książki uderza w czytelnika natychmiast i już nie opuszcza. Wielowątkowość wydarzen nie pozwala się nudzić, a główny wątek jakim jest "kopuła" do konca utrzymuje atmosferę tajemniczośći , po czym przychodzi zaskakujący finał. W moim prywatnym rankingu powieści Kinga, ta książka stoi na najwyższym podium.

Wczoraj ukonczyłem "PODPALACZKĘ", która też nie pojawiła się tutaj nie wiem z jakiego powodu, ale z całym przekonaniem polecam! Tytułowa podpalaczka, jest to dziewczynka obdarzona mocą pirokinezy, co jest wynikiem testów na jej rodzicach, narkotyku zwanego "lot 6" . Dziewczynka musi stawić czoło rzadowej agencji, która pragnie uchwycić ją do badan ów zdolności.

Omijając perełki, które padły w tym wątku już dziesiątki razy, takie jak TO czy LŚNIENIE, polecam jeszcze CARRIE, która również opowiada o wyjątkowej dziewczynce, dręczonej w szkole, przez długi czas, aż w kocu postanawia się zemścić na swoich oprawcach, a przy okazji połowie miasta :-)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Możesz zacząć od opowiadań, zawsze będziesz miał pogląd jak King pisze i w jakim stopniu miesza świat realny z wymysłami. A jego opowiadania to bardzo przyjemna lektura. Niemniej np. "To'" bardzo wciąga, więc też nie widzę problemu. "Pod kopułą" jest świetne, ale to może nie być do końca to, czego spodziewa się osoba zaczynająca przygodę z Kingiem, więc na początek bym nie brał.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Jezeli chodzi o Kinga to mam na polce i przeczytałem:

 

"Czarny Dom“

"Dallas 63”

“Szkieletowa Zaloga”

“Blaze”

“Cujo“

“Lsnienie”

“Worek kosci”

“Reka Mistrza”

“Cmetarz Zwieżąt”

“Wszystko jest wzgłędne”

 

Jedyne co moge powiedzieć to ze w zyciu nie spotkałem drugiego tak nierownego autora :) Tak czy siak za wyjatkiem Cujo i Cmętarza polecam wszystkie wymienione wyzej pozycje.

Odnośnik do komentarza

Od siebie polecam "Smętarz dla zwierzaków" oraz nowelę "Skazani na Shawshank", szczególnie pierwsza pozycja to typowy, jak dla prozy Kinga horror psychologiczny i zdecydowanie jedna z lepszych jego książek, z jakimi dotychczas miałem do czynienia. Po skończeniu "Czterech pór roku" mam zamiar zabrać się za "Martwą Strefę".

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Właśnie skończyłem czytać Miasteczko Salem i powiem tak: historia - nic szczególnego, bohaterowie - tacy sobie, klimat - MEGA. Można znaleźć sporo motywów wykorzystanych przez Remedy w Alanie Wake'u, widać i czuć że była to jedna z ich inspiracji. Pomimo tego że ta książka w zasadzie tylko i wyłącznie klimatem stoi, to warto ją przeczytać, szczególnie wieczorami/nocą przy jakiejś małej lampce.

 

edit: w poniedziałek odbieram Cujo i Nocną zmianę. Ktoś czytał i może coś o nich napisać? obie nówki po 10zł udało mi się upolować :)

Edytowane przez Ofsajd
Odnośnik do komentarza

Skoro je kupiłeś, to zamierzasz je z pewnością przeczytać, więc naprawdę chcesz, aby ktoś dał im złą reklamę? :whistling: Jeśli szukam książek do przeczytania, to zbieram opinie, ale jeśli już coś kupiłem, to wolę się nie nastawiać.

 

Sam brnę teraz przez "Mroczną Wieżę". Czytam obecnie szósty tom i jestem zachwycony.

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd

Skoro je kupiłeś, to zamierzasz je z pewnością przeczytać, więc naprawdę chcesz, aby ktoś dał im złą reklamę? :whistling: Jeśli szukam książek do przeczytania, to zbieram opinie, ale jeśli już coś kupiłem, to wolę się nie nastawiać.

 

Sam brnę teraz przez "Mroczną Wieżę". Czytam obecnie szósty tom i jestem zachwycony.

 

zawsze mógłbym anulować zakup ;)

Odnośnik do komentarza
Sam brnę teraz przez "Mroczną Wieżę". Czytam obecnie szósty tom i jestem zachwycony.

czasownik "brnać" implikuje, że nie jest to przyjemny proces więc nie wiem o co kaman. z innej beczki. czytał ktoś synalka stephena? pisuje zaje.biste komiksy (locke & key!!!) i mam zamiar zabrać się za horns, ale najpierw wolałbym usłyszeć jakieś opinie.

Edytowane przez tk___tk
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Sam brnę teraz przez "Mroczną Wieżę". Czytam obecnie szósty tom i jestem zachwycony.

czasownik "brnać" implikuje, że nie jest to przyjemny proces więc nie wiem o co kaman. z innej beczki. czytał ktoś synalka stephena? pisuje zaje.biste komiksy (locke & key!!!) i mam zamiar zabrać się za horns, ale najpierw wolałbym usłyszeć jakieś opinie.

 

Ja czytałem Pudełko w Kształcie Serca i niby spoko ale szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

"Wielki marsz", "Ręka mistrza", "Pod kopułą" to książki Stefana, które ostatnio kupiłem sobie, przeczytałem i jestem wręcz zachwycony. Gorąco polecam. Aktualnie chłonę "Bastion" (warto zakupić wersję oryginalną, mającą ponad tysiąc stron). Tak się złożyło, że przeczytałem niedawno "Głód" Mastertona i wzięło mnie na klimaty post apokaliptyczne. Zarówno "Głód", jak sam "Bastion" także warto mieć w swojej kolekcji.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...