Skocz do zawartości

Czekolada


ojejcu

Rekomendowane odpowiedzi

Tej chyba jeszcze nie jadłem, ale dla mnie to idealne połączenie: herbatnik + czekolada.

f-balhsen-ciastka-herbatniki-w-czekoladz

To uwielbiam. Najlepiej takie prosto z lodówki, kiedy czekolada jest twarda i fajnie się chrupie.

A ostatnio to jadłem (tylko z gorzką czekoladą)

IMG_1956.JPG

I również polecam. Chyba pora samemu oblać czekoladą takiego herbatnika. O, albo kupić fontannę do czekolady:)

Odnośnik do komentarza

Nie znam badan, ale w wielu programach "zywieniowych" przestrzegaja. To samo przed syropem glukozowo-fruktozowym, ktory jest stosowany jako zamiennik cukru w tanszych (stad cena) produktach. Ogolnie chyba jak sie tego nie zre tonami to niewiele szkodzi. Problem jest taki, ze to go.wno wystepuje docyc czesto we wszelakich produktach i jego spozycie jest wysokie.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem w "wiem co jem" że ktoś złożył projekt ustawy by wzorem jakiegoś kraju ograniczyć czy tam wywalić w ogóle ten olej. No ale w ministerstwie zdrowia cisza. Występuje w bardzo wielu słodyczach i przekąskach. Dużo się o nim mówi i tak np w batonach go on zastąpili olej palmowy innym składnikiem.

 

A maltanki lubię bardzo. Czekolady sporadycznie, czasem kinder lub milka jogurtowo truskawkowa.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jakiś tydzień temu miałem ochotę zjeść czekoladę, wlazłem do jakiegoś sklepu, wybór mieli słaby, więc wziąłem czekoladę mleczną firmy Wawel. Zawiodłem się okrutnie, to już te nonejmy czekoladopodobne sprzed 15 lat były mniej niesmaczne. I w składzie oczywiście tłuszcz palmowy, w czekoladzie... No cóż, nauczka na przyszłość żeby nie ufać tej firmie.

 

Btw trochę mam ból dupy, bo przez bardzo długi czas ceny tabliczek Lindta można było dostać w Kauflandzie za 6,99-7,49zł, teraz ponad 9zł i jestem za bardzo biedakiem żeby je regularnie kupować bez łez w kącikach oczu ;(

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Jakiś sprawdzony przepis na gorącą czekoladę? Kilka czytałem w necie i każdy sprowadza się do zagotowania w garnuszku:

- mleka

- śmietanki 30%

- odrobiny cukru waniliowego

- czekolady gorzkiej

- cynamonu/przypraw

 

Tylko różnią się proporcje, raz prawie cała tabliczka na 200ml mleka, innym razem 50g czoko i 400ml mleka. Ma być gęste, ale pijalne.

Odnośnik do komentarza

200 g czekolady na 2 szklanki mleka. Do tego dodaję mix mleka w proszku i odrobiny skrobii, 3-4 łyżki cukru i trochę masła. Najlepiej podgotować mleko z cukrem, dodać mleko w proszku (2-3 łyżki) ze skrobią (1 łyżeczka na start, możesz dać więcej ale żeby budyń nie wyszedł), chwilę gotujesz, ściągasz z ognia i powoli czekoladę aż do rozpuszczenia, jak trzeba to na mały ogień, na koniec masło i sól i gotowe.

Odnośnik do komentarza

Bawilem sie kiedys w roztapianie gorzkiej czekolady plus dodatki, ale w koncu doszedlem do wniosku, ze to smakuje tak samo jak lyzka kakao plus dodatki xD po co roztapiac czekolade dla kakao jak mozna dodac po prostu kakao i smietane, imbir, cynamon?

 

To jak z przepisem na domowa czekolade. Roztop gorzka czekolade, dodaj odrobine cukru, zalej foremki,odstaw zeby wystyglo i gotowe!

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...