Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Po Bioshocku 2 wiesz, czego się spodziewać (bo pewnie w jedynkę grałeś, skoro chcesz się brać za 2), Mirror's Edge to bardzo świeże podejście do gatunku, potraktuj to bardziej jako platformówkę FPP, a Bulletstorm to czysta rozpierducha, bez przerw na zastanowienie - tak naprawdę jedyne, co te gry mają ze sobą wspólnego, to ujęcie kamery. W zależności od oczekiwań, masz wybór.

 

Co do dema Bulletstorma - też mnie nie zachwyciło, ale jak usiadłem do pełnej, to bawiłem się świetnie - brakuje teraz takich tytułów na rynku - czysta adrenalina przez cały czas.

Odnośnik do komentarza

W ME trzeba zagrać, tylko są dwa sposoby na zaliczenie tej gry:

1) przechodzisz główny wątek i odkrywasz niesamowity design niektórych miejscówek (połączenie bieli i mocnych kolorów) + muzykę, dynamikę gry; po grze, wspomnienia zostają.

2) przechodzisz główny wątek i zabierasz się za time triale oraz speedruny, czekają godziny powtórek, powtórek i jeszcze raz powtórek po setkach błędów; jak się uda satysfakcja jest ogromna.

 

Gra jedyna w swoim rodzaju.

Edytowane przez Wampis
Odnośnik do komentarza

Też miałem pisać o Skyrimie, ale po przeczytaniu jakiej fabuły poszukujesz od razu przyszedł mi na myśl drugi wiesiek.

Z F3 mam podobną sytuację jak Qvstra. Pograłem swego czasu kilka godzin i nie wciągnęło mnie, nie ten klimat. Lecz możliwe, że Tobie Sosnaa podpsuje idealnie, bo gra sama w sobie na pewno zła nie jest.

Długa, wciągająca i dobra fabuła jest również w Lost Odyssey oraz L.A. Noire. Przeglądając Twój profil nie znalazłem byś grał w te gry.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Odzyskałem posta:

Fallout 3 nie jest grą dobrą, jest grą rewelacyjną. Po pierwsze klimat - z jednej strony spod gruzów wyziera świat nieco futurystyczny, z drugiej zalatujący stylem lat 50'-60', wszystko oczywiście zapełnione zmutowanymi stworami i starającymi się żyć normalnie ludźmi. Co jest w tej grze takiego fajnego? Echa przeszłości - liczne terminale gdzie zapisały się ostatnie dni przed zagładą, odkrywanie tajemnic, wojskowych badań, nieetycznych eksperymentów, ludzkich dramatów... Ten świat jest bardzo absorbujący.

Inna świetna rzecz to fajne dialogi, często z możliwością wyboru. To nie jest tylko bierne czytanie (co mnie wkurza w Skyrim), tutaj często można wyjść z opresji, narobić sobie wrogów, zyskać przyjaciół, przedmioty, zadecydować o czyimś losie przez samą rozmowę. Nic tylko rozwijać skill speech i czerpać profity.

No i fajne jest też połączenie sympatycznego Vault Boya z brutalnością gry. Oglądasz w kółko zabawne rysunki z udziałem tego rysunkowego kolesia (jako ikony perków np.) przy korzystaniu z Pip-Boya (menu), podczas gdy w grze leje się krew i odpadają głowy, a w domach w łóżkach leżą szkielety. To jest rozbrajająco ironiczne.

 

Wątek główny czy jest taki mega? Nie jest, aczkolwiek przynajmniej jeden z jego questów to prawdziwa perła (zapadające w pamięci Tranquility Lane). Natomiast świetne są questy poboczne, to nie dziesiątki nudnych questów w stylu idź do X, zabij wszystkich, przynieś Y, odbierz Z. To mniej liczne, ale porządne, przynajmniej godzinne przygody opowiadające różne historie, coś jakby opowiadania ze świata Fallouta.

 

Bierz wersję GOTY z dodatkami, nie licząc MZ są naprawdę godne zagrania, a Point Lookout to jeden z lepszych DLC ever.

 

Ja po F3 czekałem niecierpliwie na F: NV, a teraz liczę na kolejną grę z serii. To niezapomniane gry.

Edytowane przez Wampis
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Są jakieś średniaki warte zagrania? Wszystkie gry >80% na gamerankings, które chcialem ograć, ograłem, więc teraz rozglądam się w czymś poniżej tego progu. Są jakieś pozycje warte ogrania, wyróżniające się czymś? Jak np. pierwszy call of juarez, który ma średnią 7/10, ale imo jest lepszy niż sequel i w dobie dzisiejszych fpsów wyjątkowy. Hm?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...