Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

Zajarałem się strasznie pomysłem kupna monitora LCD. Obowiązkowo chciałbym Tuner TV. Poza złączami D-Sub, HDMI, DVI, chciałbym mieć wejście na scarta (czyli euro), ewentualnie na chinche, co by można odpalać starą PsOne. Monitor zarówno do kompa, jak i tv.

 

Jako że do tv, to pomyślałem, czy by nie zaszaleć z 27 calami i trochę poczytałem o Samsung SyncMaster P2770HD. Posiada wszystko, co potrzebuję (może tylko USB by się przydało). Cena na skąpcu od 1300 do 1600. Ewentualnie jest jeszcze Samsung SyncMaster SM2333HD 23 cale, ceny od 600 do 1200, ludzie też polecają. Pytanie, czy mam szukać dalej, innych firm, czy w tych cenach można dostać coś lepszego? Ewentualnie jakieś przeciwwskazania do marki Samsung

 

zdjęcie 27-demki.

2770front.jpg

 

a to złącza:

2770back.jpg

 

co to za złącze 2 od lewej, obok DVI?

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 744
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Tez ostatnio szukalem monitora 27 cali i bralem pod uwage tylko dwa modele Benq M2700HD i wlasnie tego Samsunga o ktorego pytasz. Poczytalem troche testow, porownan i wybralem Benq. Zdecydowala o tym wieksza plamka (wyrazniejsze i wieksze czcionki) niz w samsungu oraz lepsze glosniki. Cenowo stoja bardzo podobnie, Samsung nawet tanszy jezeli wziac pod uwage to ze ma tuner TV (ktory nie jest mi potrzebny wiec nie bralem go pod uwage). Widzialem tego Samsunga na zywca i wyglada oblednie, prostota i elegancja, obraz z kompa byl bardzo dobry, wiadomo ze matryca TN i filmy/TV beda wygladaly troche gorzej niz na "prawdziwym" TV ale jak nie masz takowego pod reka zeby porownywac to plakac nie bedziesz. W tej cenie lepszej alternatywy nie znajdziesz. Te zlacze o ktore pytasz to wejscie dzwieku z kompa, w przypadku podlaczenia kablem DVi nie bedziesz mial dzwieku ktory podlaczasz wlasnie takim kabelkiem dodawanym do monitora.

Odnośnik do komentarza

Tez ostatnio szukalem monitora 27 cali i bralem pod uwage tylko dwa modele Benq M2700HD i wlasnie tego Samsunga o ktorego pytasz. Poczytalem troche testow, porownan i wybralem Benq. Zdecydowala o tym wieksza plamka (wyrazniejsze i wieksze czcionki) niz w samsungu oraz lepsze glosniki. Cenowo stoja bardzo podobnie, Samsung nawet tanszy jezeli wziac pod uwage to ze ma tuner TV (ktory nie jest mi potrzebny wiec nie bralem go pod uwage). Widzialem tego Samsunga na zywca i wyglada oblednie, prostota i elegancja, obraz z kompa byl bardzo dobry, wiadomo ze matryca TN i filmy/TV beda wygladaly troche gorzej niz na "prawdziwym" TV ale jak nie masz takowego pod reka zeby porownywac to plakac nie bedziesz. W tej cenie lepszej alternatywy nie znajdziesz. Te zlacze o ktore pytasz to wejscie dzwieku z kompa, w przypadku podlaczenia kablem DVi nie bedziesz mial dzwieku ktory podlaczasz wlasnie takim kabelkiem dodawanym do monitora.

 

 

dzięki za info :)

 

myślę jeszcze nad LG Flatron M2362D, lub wersja 27 cali Flatron M2762D, sporo dobrego o nim piszą.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Potrzebuję jakiegoś monitora >20" do gier, filmów w HD i takich tam. Najlepiej jakby był Full HD i z tą matrycą, co kolory dobrze wyglądają niezależnie od kąta widzenia (zapomniałem jak się nazywa ;)).

 

Na razie mam ten na oku - http://allegro.pl/samsung-2333t-pva-full-hd-dvi-50000-1-satysfakcja-i1362806412.html Warto?

 

EDIT: Cena tak do 800 złociszy

Edytowane przez Ruther
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Witam, mam pytanie do "znawców tematu" chce kupic sobie monitor do xbox-a , pc-ta i tv satelitarnej ( w tej kolejnosci ) , ostatnio na rynku pojawily sie modele 3D ready ACER GN245HQ 24 i Asus VG236H 3D

Moje pytanie, czy kanaly 3D z satelity beda dzialaly mi na tym monitorku ? Na obecnym mam ekran podzielony na 2 czesci ( w przypadkui kanalu 3D). Moj tuner Dremabox 800HD Se.

Kolejne pytanie, czy gry na Xboxa i PC ( czy w przyszlosci nextgeny) ktore beda wykorzystywaly ta tech. tez bede mogl wyswietlac na tych monitorkach?

Czy wogole olac temat i kupic sobie TV, chociaz chcialbym zeby monitor/Tv mial max 27 cali.

Poradzicie cos ? :)

 

Pozdr.

Edytowane przez JuanMag
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Za tyle to mozna mieć full hd LG na IPS z przesyłką, albo dołożyć 30zł i mieć della 2209wa, wiele lepszy interes niż przepłacanie za tn, tuner tv i dwa pierdzace głośniczki wbudowane w monitor ;)

 

Swoją drogą Della 2209wa polecam, jeżeli ktoś zastanawia się nad kupnem, to nie ma się nad czym zastanawiać tylko brać.

Odnośnik do komentarza

Mój obecny crt (17) umiera więc mam zamiar kupić wreszcie jakiś fajny monitor lcd. Myśle, że 23-24 cale mi wystarczą. Dużo czasu spędzam na sieci, oglądam filmy i gram w gierki więc nie musi być to niesamowity sprzęt dla grafików :) z resztą mam tylko 700 stów więc domyślam się, że nic porywającego i tak nie dostanę za tą sumę ;p nie za bardzo się orientuję więc jeśli ktoś obeznany mógłby mi doradzić jakiś model, byłbym bardzo wdzięczny :)

 

btw. warto za tą kase kupić jakiś moniter led czy jednak trzymać się lcd ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.