Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Na brak kasy, absolutny brak kasy, już nie mogę ani 1zł więcej dać, także to jest tzw. złoty środek w mojej sytuacji. Po 17'' i tak będę się cieszył 18'' na lcd. Ma niby 2ms więc chyba cacy?

 

 

 

 

edit: bebechy tego monitora to po prostu jakiś tam LG, więc spoko loko, Gateway (takie fajne laptopy produkują na rynek USA, z tego co wiem) ma coś z tym e-machines wspólnego, w ogóle 36 miechów gwarancji więc jak się zj.ebie to się zje.bie, ważne by było coś na nim widać xD

 

 

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Nie no, spoko, nigdy po prostu nie słyszałem o tej firmie. Co do bebechów, fakt większość monitorów jedzie na matrycach kilku tylko producentów. A co do samego monitora, to nie znam się , nie interesuję się, zarobiony jestem ;)

Odnośnik do komentarza

No chyba będzie coś tam wyświetlał no nie? :D Przekonam się w poniedziałek chyba dopiero, bo wtedy ma mi wszystko przyjść. Ogólnie to takie pytanie mam jak jest np 5ms to co, ch.ujowo? Smugi są tak? Poważnie się pytam bo nie wiem o co chodzi z tym :D

Odnośnik do komentarza

Jak grasz w szybkie fps-y to pewnie jakieś smugi zauważysz, no i po nocnym maratonie oczy mogą boleć.

W innych zastosowaniach nie jesteś w stanie rozróżnić 2ms czy 5ms.

 

@down

Ten monitor Orana ma niby 2ms GTG, czyli rzeczywiście BTB będzie większe, ale wątpię ze aż 20, obstawiam że między 5-8.

 

A, i nie mieszajmy w to IPS, mówimy o monitorze za 400zł

Edytowane przez lmz
Odnośnik do komentarza
[co to za firma o.O ]
Acer

 

 

Ogólnie to takie pytanie mam jak jest np 5ms to co, ch.ujowo? Smugi są tak? Poważnie się pytam bo nie wiem o co chodzi z tym
5ms to gray-to-gray więc tak naprawdę monitor ma pewnie ok 20ms black-to-black; kolejna kwestia to sama jakość - dynamiczne 2ms na słabej matrycy smuży znacznie bardziej niż np 8ms na IPS
Odnośnik do komentarza
[co to za firma o.O ]
Acer

 

 

Ogólnie to takie pytanie mam jak jest np 5ms to co, ch.ujowo? Smugi są tak? Poważnie się pytam bo nie wiem o co chodzi z tym
5ms to gray-to-gray więc tak naprawdę monitor ma pewnie ok 20ms black-to-black; kolejna kwestia to sama jakość - dynamiczne 2ms na słabej matrycy smuży znacznie bardziej niż np 8ms na IPS

 

Taka uwaga - to czy bedzie smuzenie wynika nie tylko z danych jakie sa ogolnie podawane to jest GTG, WTW, iso itp, ale tez od czasow srednich, ktorych wiekszosc producentow nie podaje. Jak wiemy, producenci czesto podaja najnizszy czas przy okreslonym przejsciu, a te wybieraja po prostu tak by bylo to reprezentatywne.

 

Przy okazji cos o czym nie wiele osob wie : mierzy sie czas wg. 2 norm : iso oraz wlasnie GTG. W momencie, gdy mamy monitor, w ktorym podawany jest czas przejscia z np. szarego do szarego i tam jest 5ms, a monitor nie ma dopalacza - overdrive'a - to monitor, ktory nie ma w ogole tego, ale ma podawany czas wg. iso bedzie monitorem, ktory najprawdopodobniej bedzie mniej, lub w ogole nie bedzie smuzyc.

 

Na marginesie cos jeszcze : nie kazdy monitor smuzy tak samo nawet jak ma wylaczony dopalacz. Dam przyklad tych, ktorymi bawilem sie :

-BENQ FP 93 GP mial 8ms

-HP w2228h ma wg. specyfikacji 2ms z wlaczonym dopalaczem i bodajze 5 ms z wylaczonym. W nim overdrive mialem caly czas wylaczony.

 

Benq smuzyl niesamowicie, choc prawda jest, ze nie w kazdej grze. W Crysisie w sumie nie widac tego, ale odpalajac np. rFactora smugy byly wyrazne, obserowwalne, wyczuwalne. gdy auta mijaly nas - widac to bylo po zdezakach.

 

Co do IPSow, dzis chyba juz wiekszosc tych monitorow ma jakas forme dopalacza przez co i do gier te matryce nadaja sie, a i ceny raczej wrecz nakazuja by one go mialy.

Edytowane przez Firekage
Odnośnik do komentarza

Dopalacz to jakieś czarodziejskie coś, co teoretycznie zmniejsza jeszcze czas reakcji matrycy/zwiększa kontrast/ "sprawia że monitor niemal idealnie odzwierciedla kolory" itp bezedury :) W szajsungach np. to RTA od czasu reakcji i magic color od koloru.

Odnośnik do komentarza

Dopalacz to jakieś czarodziejskie coś, co teoretycznie zmniejsza jeszcze czas reakcji matrycy/zwiększa kontrast/ "sprawia że monitor niemal idealnie odzwierciedla kolory" itp bezedury :) W szajsungach np. to RTA od czasu reakcji i magic color od koloru.

Dopalacz nie polepsza kolorow, dopalacz - overdrive, to cos co powoduje, ze matryca - okreslone pixele - dostaja wiekszym napieciem przez co skraca sie ich czas reakcji ;)

 

Overdrive sterowany jest z poziomu menu monitora. W sumie u mnie mam non stop wylaczony bo smuzenia nawet nie widze w Tekkenie.

 

Tak na marginesie, dopalacz wlasnie pogarsza kolory ;) bo jesli jest zle wyregulowany to na ekranie mozesz zobaczyc swoista forme "artefaktow" ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Szukam monitora LCD do pracy biurowej dla ojca. Nie mam jakiś wysokich wymagań, chcę co najmniej DVI, żeby to była panorama i rozmiar co najmniej z 22". Nie będzie używany do gier, czy też filmów. Nie będą też obrabiane na nim zdjęcia. Ma nie męczyć oczu. Co polecisz przy takich wymaganiach forumku ?

Odnośnik do komentarza

A jakis monitor dla gracza w cenie do 650zl -LED/LCD okolo 22-24", najlepiej FULLHD z dvi/hdmi.

 

 

Jakiś, to każdy ;) W tej cenie nie oczekuj żadnych szaleństw.

 

Szukam monitora LCD do pracy biurowej dla ojca. Nie mam jakiś wysokich wymagań, chcę co najmniej DVI, żeby to była panorama i rozmiar co najmniej z 22". Nie będzie używany do gier, czy też filmów. Nie będą też obrabiane na nim zdjęcia. Ma nie męczyć oczu. Co polecisz przy takich wymaganiach forumku ?

 

 

Cokolwiek :) W końcu LCD imho oczu nie męczy.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Na dniach przymierzam się do zakupu MacBooka Pro 13" no i do niego chciałbym jakiś monitor dobrać. Wiadomo, laptop mnie dość mocno szarpnie po kieszeni, więc cena gra duże znaczenie. Chciałbym wydać maksymalnie 1000 zł, a lepiej jakby było taniej. Monitor nie będzie stosowany w żadnych rozwiązań graficznych, a jeżeli nagle bym odkrył w sobie duszę artysty, to też raczej amatorsko. Chodzi mi głównie o podpinanie laptopa po przyjściu do domu i przesiadkę na większy ekran. Jestem bałaganiarzem i ten trend uskuteczniam też na komputerze, gdzie zawsze mam otwarte masę okien i kart w przeglądarce + dużo programów w tle. Zależy mi na czytelności dlatego matryca w wersji matowej byłaby mile widziana, chociaż nie jest to decydujące kryterium.

 

Kilka pytań:

1. Czy bardziej rekomendujecie rozdzielczość 1920x1080 czy 1680x1050?

2. Czy opłaca się łączyć Maca z monitorem przez HDMI, czy normalnie DVI?

3. Gdybym chciał, żeby laptop robił mi za drugi pomocniczy monitor tzn. żebym np. mógł sobie na nim zostawić otwartego pdfa do przeczytania podczas gdy ja mam główne okna pootwierane na monitorze zewnętrznym etc. to nie będzie żadnych problemów?

 

Sam zrobiłem mały wywiad środowiskowy i zaintrygowały mnie następujące modele:

Iiyama ProLite E2407HDSD

Samsung SyncMaster P2350N

Odnośnik do komentarza

ja tam cały czas smigam sobie na swoim płaskim kineskopie który kiedys kosztował fortune, a jeśli LCD to owszem ale na ścianie i nie monitor tylko jakiś TV full hd 40 cali (który kosztuje śmieszne pieniądze w tej chwili). Filmy czy gry, wystarczy obrót o 180' i mam to na 40 calach. Nie wspomnę o tym że stary ma cyfre+ z pakietem prestiżowym hd+ i kupno tunera i rozdzielacza to koszt około 400zł (używki nawet mniej) no i te moje cale nieszczęsliwe ps3 które kupiłem po premierze i już mi się znudziła, zwłaszcza gdy na moim klamocie gry już dawno temu wyglądały lepiej i przez to też se leży bidula, czasem jednak chciałbym ją dla mgs'a czy też kilzone'a czy innych bajerów co nie ma na pc, ale i tak kocham ją i zostaje tak jak reszta klamotów od sony których już nie ruszałem lata. Więc nie kupie monitora LCD, jeśli moge mieć tv'ka za niewiele więcej i podobnie go wykorzystać a swojego kineskopa nie powstydzę się nigdy :D służy dzielnie już od 2000 roku i ani nie mysli odejść na emeryturę!

Edytowane przez mlokon
Odnośnik do komentarza

Mlokon jak zwykle napisał dużo i nie na temat ;)

 

Ogólnie jeśli chcesz monitor "do pracy", to:

1]weź fullhd, zawsze to szersza przestrzeń na otwarte okienka

2]nie ma znaczenia czy podłączysz hdmi czy dvi

3]w windzie tak można ze spokojem robić, więc na macos zapewne też

 

Konkretnego modelu Ci nie podam, bo dawno się tym nie interesowałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...