Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Nie powiedziałeś nic co by w jakikolwiek sposób naprowadziło ludzi na coś, nic o swoich potrzebach czy celu do jakiego ma być owy monitor, więc mimo, że mój typ minimalnie przekracza cenę WYDAJE mi się, że jest całkiem dobrym typem jak na brak wytycznych.

 

http://allegro.pl/monitor-tvs-vm-9af-9-mono-f-v-wa-wa-i1864610322.html

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

No, nie napisałem bo nie znam się na monitorach i nie mam pojęcia na co zwracać uwagę przy wyborze. Wolałbym raczej żeby to był LCD. Będzie służyć standardowo do przeglądania netu, w przyszłości może do gierek. Znalazłem w tym przedziale cenowym model Samsung 18,5 S19A300N LED (350zł). Będzie ok, czy jest coś lepszego w podobnej cenie?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Moj obecny monitor (Samsung SyncMaster 710v) niestety psuje sie. Doszedlem do wniosku, ze nie ma sensu bawic sie w naprawianie, wiec chcialbym kupic tani, a dobry monitor LCD. Nie chcialbym, zeby byl ogromny i musi miec przynajmniej jedno wejscie HDMI i wyswietlac obraz w rozdzielczosci Full HD. Nie musi miec wbudowanych glosnikow. Wazne, zeby mial dobry stosunek jakosci do ceny.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dobra po tym co Yacek napisal, to nie ma sensu sie pytac zbytnio, ale szukam uzywki (moze byc nowka jak cena dobra) monitora do konsoli i niczego wiecej. Mialem dlugo, dlugo Asusa 22", ale go opchnalem w wakacje, bo wyjezdzalem. Teraz jak wroce musze miec na czym grac i pytanie czy jest roznica miedzy LCD, a LED tak w okolicach 600zl? Pierwszy lepszy jakis z Allegro nawet nie czytalem opisu:

http://allegro.pl/samsung-s22a300h-fullhd-5mln-1-hdmi-led-kabel-hd-i2024268318.html

 

To ma cos wspolnego z LED czy tylko nazwe? No i jakiej firmy szukac, zeby mi sie monitor nie rozkrzaczyl po paru miesiacach.

Odnośnik do komentarza

Ja mam tani LED Benq 24' i z tego co porównuję ze zwykłymi monitorami to jest zdecydowanie lepsze podświetlenie, bardziej równomierne, nie ma tych charakterystycznych jaśniejszych obszarów na górze i dole ekranu.

Inna zaleta to mniejsze zużycie prądu. Ja z mojego jestem bardzo zadowolony jak coś.

 

Aha, 22 cale na HD to wg mnie zdecydowanie za mało :/

Odnośnik do komentarza

Na Full HD to ja nawet nie licze, ale dostan teraz monitor albo TV bez 'Full HD' ;) Tego Acera niestety nie ma, a szkoda bo 24" za 600zl to niezly deal. Dobra to teraz zaczne szukac jakichs konkretnych modeli, dzieki.

 

E: Jezus maria albo cos ze mna nie tak albo na Allegro nie ma (pipi)ch 22" z HDMI :pinch:

Edytowane przez Owiec
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

W styczniu pisalem, ze bede zmienial monitor. Doszedlem jednak do wniosku, ze nie ma sensu kupowac byle czego za te 500zl. Teraz do wydania mam ~1000zl, wiec moge sobie pozwolic na cos znacznie lepszego. Podobno matryce TN sa juz przezytkiem i o wiele lepsza jakosc obrazu maja monitory z matryca VA, albo IPS, jednak maja delikatnie wiekszy czas reakcji: 2ms dla TN, 8ms dla VA, 5 ms dla IPS. Od obecnego monitora, ktory deklaruje sie czasem reakcji az 25ms wszystko bedzie lepsze, poza tym watpie, aby roznica na poziomie 6ms byla bardzo widoczna. Myslalem o LEDzie w rozmiarze od 22 do 24". Wymagam od monitora, aby wyswietlal obraz w rozdzielczosci Full HD, oraz aby posiadal co najmniej jedno wejscie HDMI. Uzywany bedzie do internetu, filmow i gier.

 

Matryca VA: http://www.morele.net/monitor-led-iiyama-prolite-x2472hd-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-382177/, lub http://www.morele.net/monitor-led-iiyama-prolite-xb2472hd-b1-30-dni-bezplatnej-gwarancji-na-badpixele-419086/

Matryca TN: http://www.agito.pl/monitor-iiyama-24-lcd-prolite-b2475hds-b1-67-483147.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=483147

Matryca IPS: http://www.morele.net/monitor-led-asus-ml239h-378180/

 

BTW. Jakiego kabla uzyc do podlaczenia PC do monitora? HDMI, czy jakiegos innego?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

iiyama ProLite X2377HDS - 23" Full HD, matryca IPS zapewniajaca naprawde duze katy widzenia i swietna jakosc obrazu (nieporownywalnie lepsza od matryc TN, ktorych obecnie nie ma sensu kupowac), czas reakcji 5ms i glosniki, ktore sa naprawde slabe, wiec jesli jestes audiofilem to bedziesz musial dokupic jakies osobne. Sam niedawno kupowalem i jestem bardzo zadowolony. Co prawda przekracza Twoj budzet o 50zl, ale mysle, ze warto doplacic. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Rowniez szukam jakiegos monitora FullHD od 21,5" do 24" i zalezy mi na jak najlepszych katach widzenia i zywych barwach. Jak widze te podswietlenia gdzie lekko glowe do gory daje albo w dol i widze jakies ciemnosci to szlak mnie trafia. Tymbardziej ze caly czas przyzwyczajony bylem to matrycy z Sony Vaio X-Black FullHD.

Widze ze polecacie matryce IPS? Ostatnio widzialem Iiyame 24" z matryca IPS to powiem szczerze ze duze ms miala, chociaz katy wszystko ladne. Budzet max do 700zl :)

Edit: Widze monitor 23'' iiyama ProLite X2377HDS LED IPS czarny i wydaje sie spoko tylko, ze podobno podstawka jest tragiczna, Trzeba to sprawdzic ;)

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza

Musisz pamiętać, że budżetowa matryca IPS to nie jest nic całkie mdobrego. Dobre i fajne monitory to kwoty 1200-1700 zł za dobrą matryce IPS.

Kupisz taki tani IPS, i wieczorem się wkur wisz bo kolor czarny będzie srebrzył a to jest dość mocno zauwazalne przy droższych monitorach więc w budżetówce raczej będzie gorzej.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...