Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Nie dość że rzecz dotyczy tylko FATów, to jeszcze z fw 2.80. Może 0.1% konsol w ogóle się kwalifikuje. "Złamana". Pffyyy

Z tego co on pisał to zhackował na FW 2.42, a nie 2.80. Poza tym napisał, że hack działa też na FW 3.10.

Napisał, że powinien działać na 3.10, sam nie sprawdził.

Wcale tak nie napisał. Na blogu jest info, że dostał potwierdzenie iż hack działa na FW 3.10.

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Wy chyba czegoś nie rozumiecie. Nic nie złamano, nie ma możliwości odpalenia nieautoryzowanego softwaru na konsoli i bardzo długo nie będzie: nikt bowiem nie dostał się do kluczy autoryzacji, co jest o wiele, wiele bardziej skomplikowanym zadaniem.

Łapcie

 

PS3 to nie PSP :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

to geohot się wkurzy i reszta sceny...wszystko wskazuje na to,że faktycznie złamanie było o włos bo Sony wraz z 3.21 w czwartek zamyka możliwość odpalenia linuxów w każdej ps3...

Według mnie bardzo dobre posunięcie. Po co zostawiać choćby najmniejszą możliwość złamania lub grzebania w PS3. Zresztą, pewnie 99,9% użytkowników PS3 nigdy nawet Linuxa nie instalowało na swojej konsoli. Bo też i po co, konsola jest do grania, jak będę chciał zobaczyć Linuxa to sobie go zainstaluję na kompie, już nawet nie wspomnę jak to pewnie będzie chodzić na konsoli...

Odnośnik do komentarza

(pipi)enie i tyle. Mogli nie (pipi)ić o tym, że można instalować linuxa, podczas (pipi) kampanii reklamowych, chcesz konsole do grania? Wytniemy music player, przeglądarkę fotek, netu, WSZYSTKO, wkładasz płytkę, grasz.

To właśnie możliwość wielu innych rzeczy stworzyła z PS3 multimedialną maszynkę, a teraz się wycofują? Screw you guys, I'm going home.

Odnośnik do komentarza

to geohot się wkurzy i reszta sceny...wszystko wskazuje na to,że faktycznie złamanie było o włos bo Sony wraz z 3.21 w czwartek zamyka możliwość odpalenia linuxów w każdej ps3...

 

Zakładając, że to prawda. To nic to Sony nie da... Hakiery nie update'ują swoich konsol, więc tylko poirytują tym zwykłych graczy. Liczę, że uda się w końcu złamać podpis, a wtedy CFW będzie już tylko kwestią czasu - marzą mi się managery plików, dzięki którym mógłbym skopiować save'y z blokadą (co za ch* to wymyślił to nie wiem :/).

Odnośnik do komentarza

Mnie bardziej by interesowało przeniesienie Debug Firmware na retail.

Nie każdy mógł to zrobićzaczasów 1.8... a obecnie firmware wyciekają na bieżąco, więc żadnego problemu ze zdobyciem by nie było...

3.20 widziałem. ( tak, tak. Support 3D... )

http://www.ps3news.com/forums/playstation-3-dev-news/ps3-debug-test-firmware-3-20-update-now-available-110334.html

 

EDIT:

http://www.haxnetwork.net/2010/03/jaicrab-full-ps3-hypervisor-and-bootloader-dump-via-lpt-port/

 

Czyli podamiana bootloadera na własny.

 

Co za tym idzie, Geo zapowiedział isoloader do końca roku. PS3 złamane.

http://www.haxnetwork.net/showthread.php?t=11721

Edytowane przez Dabman
Odnośnik do komentarza

ściąganie gier na PS3. Czy ktoś mi powie o co chodzi?

 

How To Download PS3 Games in 4 Easy Steps with The Best Media Online

Follow these 4 easy steps, that will explain you how to download all PS3 games from The Best Media Online and then play them on your PS3.

Step 1:

First: Join The Best Media Online and get ready to search the enormous PS3 games database on what you want to download.

Step 2:

Download your PS3 game and then convert it with the PS3 conversion software that can be found when you are logged into the members area. This is most important, because without this conversion process the PS3 games will simply not play in your PS3.

Step 3:

Burn your converted PS3 game download to a DVD recordable.

Step 4:

Insert the burned PS3 DVD game disc into the PS3 and PLAY!!!

The detailed instructions on how to do all this are also to be found in the members area. The Best Media Online offers you complete, easy to follow step-by-step instructions.

When this still isn?t clear to you, use their 24/7-technical and customer support.

Stop wasting your time and hard earned cash on buying PS3 games, and get access to the largest and fastest growing PS3 games library online!

 

źródło: News o tym jak ściągać gry

strona z której ściągamy co chcemy

 

albo jestem ciemny, albo to jawne oszustwo, przecież PS3 nie odtworzy gry wypalonej na kompie... WTF?

Odnośnik do komentarza

ISO byloby OK ,ale MUSIALBY byc mechanizm sprawdzania oryg. plyty w napedzie przed odpaleniem czegokolwiek.Samo niezabezpieczone ISO=piractwo,niestety.

Tak czy siak,Geo juz na wstepie zaznaczyl,ze o jakimkolwiek odpaleniu kopii nie ma mowy,wiec sprawa jest jasna.

 

Two things, some people seem to think CFW will enable some sort of piracy. It won't. It'll just be a custom version of 3.21 that doesn't lose OtherOS support. Hacking isn't about getting what you didn't pay for, it's about making sure you do get what you did.
Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza

ISO byloby OK ,ale MUSIALBY byc mechanizm sprawdzania oryg. plyty w napedzie przed odpaleniem czegokolwiek.Samo niezabezpieczone ISO=piractwo,niestety.

Tak czy siak,Geo juz na wstepie zaznaczyl,ze o jakimkolwiek odpaleniu kopii nie ma mowy,wiec sprawa jest jasna.

 

Two things, some people seem to think CFW will enable some sort of piracy. It won't. It'll just be a custom version of 3.21 that doesn't lose OtherOS support. Hacking isn't about getting what you didn't pay for, it's about making sure you do get what you did.

 

Problem w tym, że teraz nie tylko geo pracuje nad Custom Firmware i w końcu ktoś da możliwość odpalania piratów. Istnieje szansa, że nigdy nie znajdą exploita do slimów ani do nowszych firmware.

Odnośnik do komentarza
ISO byloby OK ,ale MUSIALBY byc mechanizm sprawdzania oryg. plyty w napedzie przed odpaleniem czegokolwiek.Samo niezabezpieczone ISO=piractwo,niestety.

Tak czy siak,Geo juz na wstepie zaznaczyl,ze o jakimkolwiek odpaleniu kopii nie ma mowy,wiec sprawa jest jasna.

 

To jest głupie z samej definicji iso loadera. Rozumiem, że Microsoft oddając taką opcję w ręce graczy nie mógł postąpić inaczej jak opisujesz - inaczej większość ludzi by kupowała gry i wymieniała/sprzedawała, a na dysku dalej by siedziała dana gra. Natomiast sceny takie reguły nie obowiązują i nawet gdyby jedna osoba coś takiego zmalowała to kolejna by zrobiła inny, 'normalny' iso loader.

 

Ja jestem za całkowitym wyeliminowaniem potrzeby sprawnego napędu. Pirat i tak zawsze znajdzie sposób by kraść. Tego żadne zabezpieczenie nie zmieni - zabezpieczenia irytują tylko zwykłych użytkowników co choćby dobitnie pokazuje DRM czy inne Star Force'y.

 

 

@Dabman

Dawno się nie interesowałem, ale wydawało mi się, że chyba nie da się zmienić flagi bez rozpracowania podpisu.

 

 

Problem w tym, że teraz nie tylko geo pracuje nad Custom Firmware i w końcu ktoś da możliwość odpalania piratów. Istnieje szansa, że nigdy nie znajdą exploita do slimów ani do nowszych firmware.

 

Problem? Huh! Jak można tak wchłaniać tą propagandę dużych koncernów. ;]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...