Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Przecież gre w wersji debug można odpalać tylko na debugowych konsolach. A samej konsoli nie da się przerobić na debug, można wgrać debugowy firmware (w pewnych warunkach oczywiście), ale nic to nie da bo bez hardware'u debuga i tak nie da się odpalać kodu który nie jest podpisany.

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://www.ps3site.pl/ps3-zhackowane/32883/#more-32883

 

Znowu fake po raz chyba dwudziesty odkąd wyszło ps3 czy tym razem na serio złamano ps3?

Niestety, tym razem to może być prawda. Źródła znacznie bardziej wiarygodne od pudeleksite podają tą informacje jako prawdziwą. Oczywiście nie ma w niej mowy o tym że jakikolwiek exploit już powstał, a tylko/aż że złamano wszystkie przeszkody aby powstał - więc póki co, nie da się za bardzo udowodnić że to prawda, i mam nadzieje że to jednak kolejny fake. Ale jeśli to prawda, to niedługo pewnie pojawi się exploit.

Edytowane przez Deadeye
Odnośnik do komentarza

Ale gdyby faktycznie jacyś hakerzy okiełznali wszystkie zabezpieczenia PS3, to pozostaje kwestia odpowiedniego nośnika dla gier. Skąd wezmą płytę o takiej pojemności jak BD? Ewentualnie mogą te pliki zrzucać na dysk, a dysk z grą lub kilkoma (przyjmijmy, że dysk ma pojemność 500 GB) dopiero wsadzamy do konsoli. Ciężko mi sobie takie funkcjonowanie pirackich wersji gier na PS3 wyobrazić.

Edytowane przez NEMESIS U.S.
Odnośnik do komentarza

W sieci nie od wczoraj pojawiają się obrazy gier na PS3. Powiem tylko tyle, że niektóre gry* bez problemu mieściłby się na dwustronnej płycie DVD. O właśnie widzę Army Of Two 2: prawie 6GB, Dragon Ball 5GB, Demon Souls ponad 8GB... Z resztą pewnie przypominałoby to wczesne czasy PS2, gdzie taki DMC zamiast na jednej DVD był wydawany na kilku CD.

 

*głównie multiplatformy

Edytowane przez t3xz
Odnośnik do komentarza

*głównie multiplatformy

 

Faktycznie, przecież te gry są spiracone na X360 i mieszczą się na jednej, góra dwóch kilkuwarstwowych DVD. Ale kwestia ex'ów dla PS3 stoi raczej pod znakiem zapytania. Wyobrax sobie na ilu płytach musiałby zostać umieszczony MGS4 lub Uncharted 2 i inne killery. W MGS4 mamy np. instalację, nie wiadomo czy w tym procesie nie są przypadkiem pootrzebne pliki z różnych warstw płytki. Umieszczenie jej na kilku mogłoby być dla instalacji niekorzystne. Chyba, że hakerzy znaleźli by jakiś konkretny sposób. Podałem tutaj tylko przykład MGS4, ale Uncharted 2 czy Killzone 2 może nie byłyby tak problematyczne, chociaż...

Odnośnik do komentarza

Najnowsze wieści z frontu. Prosto od Holtza

 

 

MMIO over SPI doesn't appear to work :(

I have control over the BIC(Bus Interface Controller) through the FlexIO interface though. Now I just have to figure out what these things are.

 

Jeżeli ktoś ma nadzieję na pirackie granie, to pewnie jeszcze sobie długo poczeka, albo w ogóle się nie doczeka.

Odnośnik do komentarza

jesli nawet to prawda to, koles tylko pozbawil ps3 'straznika' - hypervisora. teraz trzeba by zmodyfikowac hypervisora i najlepiej wydac custom firmware. to jest sporo pracy i nie wiem czy komus bedzie sie chciec.

 

zlamanie ps3 bylo chyba tylko wyzwaniem ;] mam nadzieje, ze efekty pracy tego kogos nie znajda sie w internecie

Odnośnik do komentarza

Piratów nie będzie, a jak będą to i tak nie skorzystam. Moja jedyną spiraconą konsolą była ps one i wysatrczy. PS2 mam nie przerobione i jestem z tego dumny.

Po przerobieniu konsola się strasznie szybko nudzi, mamy jednocześnie za dużo tytułów do ogarnięcia. Po za tym: sony niedługo zrobił by to samo co Microćwok - masowe bany. I ch@# wam po przeróbce gdy konsola jest tylko w połowie sprawna.

Odnośnik do komentarza

O ile przy zakupie PS3.. myślałem ciągle, że za jakis czas złamią PS3 i je przerobie. o tyle juz od pewnego czasu przestało mi na tym zależeć jeśli idzie o piraty :)

Owszem... chętnie zagrałbym w tytuły, ktorych nie kupiłbym na pewno (bo i tak bym ich nie przechodził pewnie całych) ale.. na szczęście mam kilku znajomych z PS3 i jakoś to leci (pożyczamy sobie gry) :)

Ostatnio ziomek kupił tez X360 więc też moge obadać niektóre gierki.

 

Obecnie jedyne co mi sie marzy to homebrew na PS3. Wyobraźcie sobie co by mozna było na PS3 zrobic skoro na takim PSP powstają niezłe bajery :rolleyes:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Osobiscie mam nadzieje, ze PS3 spiracone nie zostanie - ale homebrew / Custom Firmware to moglyby byc fajne rzeczy. Ekstra by bylo, jakby PS3 wreszscie supportowalo pliki MKV i kilka innych formatow oraz napisy oddzielnie w pliku np. .txt

No i jakby jeszcze byla emulacja np. Dreamcasta - nareszscie czlowiek moglby zagrac w takie Shenmue (na kompie nie da rady - emulator nie obsluguje mi pada, a na klawie grac to jakas padaka).

Odnośnik do komentarza

Wszystko byloby piekne:odtwarzanie mkv,emulacja,CF...Pozostaje tylko jeden problem-raczej pewny ban na PSN za zmiane softwaru.Wtedy juz taki homebrew nie ma sensu(chyba,ze olewasz gre online,sciaganie patchy,DLC,trophies,etc).

Jesli wejdziecie na blog goscia i przeczytacie kilka z komentarzy jego autorstwa dowiecie sie,ze

 

The real reason I'm against piracy on this blog is the DMCA and lawyers though. It's not a moral issue.
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...