Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

ale koles nie zrobil jeszcze nic zlego. poprostu grzebie w wlasnej konsoli.

 

Z tego co można się dowiedzieć ten gość podał, że udało mu się uzyskać pełny dostęp do procesora i zrzucił bez problemu zawartość pamięci NAND. I ponoć można to uznać jako złamanie PS3. Pytanie tylko, co dalej?

Edytowane przez NEMESIS U.S.
Odnośnik do komentarza

no ale sami widzicie co zrobil z iphone ;] tam tez sa, a raczej byly dobre zabezpieczenia, tez wychodza stale nowe fw, a ludzie robia co chcą...

 

cholera, w(pipi)ia mnie sama mysl o tym, ze moze powstac cos takiego jak custom firmware, beda dzialac piraty, trofea, online i sporo osob bedzie sie tak zaopatrywac w gry, kiedy ja wydaje ciężka kase na oryginaly [widze oczyma wyobraźni te przechwalki typu ja "juz gram"*].

 

* o konsolach przenosnych mam inne zdanie :>

 

Odnośnik do komentarza
Obecnie jedyne co mi sie marzy to homebrew na PS3. Wyobraźcie sobie co by mozna było na PS3 zrobic skoro na takim PSP powstają niezłe bajery :rolleyes:

 

Tak sobie pomyślałem. Geohot rozpisał się na blogu, a zajrzę na forum psxextreme co tam smarują. No i tak... 2 strony spamu o piratach i nikt jeszcze nie zwrócił uwagi co tak naprawde daje nam to złamanie konsoli. Homebrew. Jeden Emet zachował rozum.

 

Chętnie bym zobaczył XBMC, niech się Sony wypcha tym divixem. Matroska z napisami. Mniam i to w końcu w HD, którego mój Xbox nie daje rady pociągnąć, a na na linuksie się krztusi. :)

 

Emulacja. Spokojnie nawet i Dreamcasta. :)

 

Brak blokad kopiowania danych, brak sprawdzania sygnatur itd.

 

Odpalanie gier z dysku bez udziału czytnika, może nawet stream przez NAS itp.

 

Mam wymieniać dalej? Bo jak człowiek czyta takie posty: ...

 

lol czemu takiego hakera nie zamknąć w pierdlu?? lub dać mu dożywotni zakaz posiadania PS3 xD

 

...

 

Wszystko byloby piekne:odtwarzanie mkv,emulacja,CF...Pozostaje tylko jeden problem-raczej pewny ban na PSN za zmiane softwaru

 

Tego się też obawiam, ale hmm... skoro nie chcą abym kupował u nich gier to nie będę się narzucać... ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

cholera, w(pipi)ia mnie sama mysl o tym, ze moze powstac cos takiego jak custom firmware, beda dzialac piraty, trofea, online i sporo osob bedzie sie tak zaopatrywac w gry, kiedy ja wydaje ciężka kase na oryginaly [widze oczyma wyobraźni te przechwalki typu ja "juz gram"*].

* o konsolach przenosnych mam inne zdanie :>

Nie widzę różnicy w piraceniu konsol przenośnych a stacjonarnych co widzę za to, to zwykłą zawiść.

 

Na Xbox360 z tego co wiem na razie się nie udało, więc liczę na jakiś konkretny homebrew na PS3 w stylu starego dobrego Xbox'a. PSN nie jest aż tak dobrą usługą żeby za nią zatęsknić a sama myśl o emulatorze Dreamcasta o której wspomniał Berion, jeży mi się włos na głowie. Może da rade też z emulować w pełni ps2, wyobraźcie to sobie, na 1 dysku twardym (który też można na większy wymienić) własna biblioteka gier na PS2/Dreamcasta a skoro te konsole da rade to może i gamecube? Hmmmm marzenia. Na dodatek Media Center z pełną obsługą wszystkich formatów ajjjj.

Odnośnik do komentarza

wpisz w gogle "homebrew na konsoli retail"

poczytaj temat, zobacz filmiki :)

 

Co do PS3... hmmm ma duże możliwości ( ze względu na procek większe niż X360 ) ale marne szanse, że ktoś tego użyje tak jak na x'o ( czy teraz x360 )

ale gdyby projekty XBMC360 były w opensource, to co za problem przenieść to na PS3, skoro oba procki to PPC.

Odnośnik do komentarza

W emulację PS2, Xbox'a czy GC nie wierzę. Szczególnie Xbox'a którego sensownej emulacji chyba do dziś nie ma, to samo choć lepiej z PS2. Emulator PS2 na PS3 tak, ale 'by Sony', które ma pełną dokumentację obu konsol - w scenowe zabawy na tym polu nie wierzę (w sensie: nic wydajnego, no może na konsolach z EE/GS byłoby inaczej).

 

Kto wie, czas pokaże. Ja na wszelki wypadek przestaję robić update'y fw. ;D Może za pół roku już coś sensownego się pokaże.

Odnośnik do komentarza

Nie napisał, że osoby posiadające Slim mogą się pożegnać z hackiem.

Napisał że zgrał NAND miesiąc przed wypuszczeniem Slim, a w slim już była zablokowana opcja odpalenia linuxa ( zgrał NAND przy pomocy LINUXA )

 

Tak więc sprawa wygląda jak w XBOX... coś a.k.a CPUKey, do którego jest potrzebny linux i pewnie jest on indywidualny, ale metody mogą być też inne.

Odnośnik do komentarza

I nie zdziwiłbym się, gdyby emulacja pirackiego softu z PS2 była możliwa tylko na modelach 60 GB.

 

Nie ma czegoś takiego jak "piracki soft". Jest scenowy soft, który może być różnie wykorzystany: np. do piracenia.

 

 

Czemu tak trudno to zrozumieć?...

 

Na PS3 można używać Linuxa więc jakie Homebrew.. PIracenie i nic więcej mają na mysli.

 

Możesz sobie wsadzić go w cztery litery z takimi ograniczeniami. Nie pisz o czymś o czym nie masz pojęcia. Po za tym na Slimach niie można już nic odpalać dla otherOS...

Odnośnik do komentarza

Podobno.. Mówię podobno, bo na pewno siedzą tu bardziej tęgie głowy ode mnie, ten exploit nic nie daje.

 

http://streetskaterfu.blogspot.com/2010/01/ps3-is-hacked-urban-legend-continues.html

 

Wiem, że streetskaterfu to ten kolo od nieudanego hacka PS3, ale to co zebrał to komentarze różnych osób na blogu Geohota i jeśli im wierzyć, nie jest tak różowo jak się mówi.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...