Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Powinno być tak, że na OFW wkładasz płytę z grą na PSX/PS2 i PS3 pyta czy spaczkować (zainstalować ;]). W przypadku PSP tym bardziej, powinna powąchać kartę pamięci, sprawdzić licencje i zapytać czy nie skopiować gier. Ale po co, jak można dodatkowo zarabiać na czymś na czym już raz zarobili...

Odnośnik do komentarza

Berionku, nie masz jakiejs mocy zeby wspomoc projekt spolszczenia bioshock infinity na ps3? Napisy pl sa z wersji pc od dawna ale plikow nikt z ps3 nie umie odkodowac. Znalezlismy nawet asa co by sie wszystkim zajal ale nie idzie tych pliczkow edytowac. Do kogo trzeba by uderzyc zeby pomogl? Ps3scene??

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Co było nie tak w moim poscie, w którym pytam czy w Ps3 montują czipy, czy przerabiają software'owo?

Nie wrzucam żadnych linków przecie. To dział "scenowy".

Czekam na odpowiedź od np. Beriona. W skórcie, streszczam swój post: znajomemu jakiś typ z internetu, spiracił pleja za 180 zł. Że niby mu coś zamontował jakiegoś czipa. Czuję że wałek, że spiracił mu przez CFW, że nie ma żadnych modchipów, że koleś został oszukany, ale chciałbym wiedzieć i czekam na fachową odpowiedź.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Modchipy na PS3 pełnią rolę wyłącznie posektorowego (poblokowego w sumie ;p) sczytywania i wgrywania zawartości NAND/NOR. Tzw. flashery, można lutować ale nie zawsze nie trzeba. Koszt takiego wynalazku to ~200zł i żaden "serwis" nie zostawia tego w konsoli. Najpopularniejszy to E3 Flasher i Progskeet.

 

Downgrade do 3.55 można przeprowadzić wyłącznie na konsolach, które fabryczny fw miały kiedyś 3.55. Dla tych które nie miały, można spreparować CFW 4.xx i potem wgrać normalny CFW 4.xx. Można tak się bawić wyłącznie na modelach do CECH-25xx włącznie (za wyjątkiem tych, wyprodukowanych po którymś tam miesiącu). Pozostałe są póki co nie do ruszenia.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Jeśli kogoś interesuje odczyt danych z dysku twardego konsoli to polecam przeczytać poniższy poradnik (kolejna krypto reklama ;D):

http://konsole.cdrinfo.pl/artykuly/ps3-hdd-odszyfrowanie/

 

Łyżka dziegciu taka, że trzeba mieć sczytany eid0. Inaczej nie da rady. Z obrazu flasha się go nie odczyta. Także jeśli ktoś ma CFW, chce wejść na OFW aby mieć dostęp do danych albo w razie YLOD/RSOD mieć możliwość odczytania np. save'ów to radzę czym prędzej odczytać ten klucz (i przy okazji IDPS bo Sony przestało go wysyłać na golasa przy połączeniu do SEN także metoda sniffu z Wiresharkiem odpada).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dzieki za szybkie odpowiedzi:*

Faktycznie, instalacja poszła bezproblemowo, aktualizacja multimana i showtime, wrzucenie pliku na penka, aktualizaja z XMB, 5 minut roboty i wszystko smiga. Wrzucilem jednak rogero, a nie rebuga, bo.....jaka w sumie różnica dla kogos kto chce tylko pograc 4h miesiecznie, i do tego poogladac filmy i seriale?;)

Odnośnik do komentarza

Rogero słyną z pierdyliarda wersji, z czego połowa jest zabugowana. ;)

 

Jeśli chcesz mieć ukryte funkcje debugowe to w Rebug Toolbox wystarczy przełączyć tryb Rebug na Retail i XMB na Retail i CEX. I jest goło jak na CEX fw. Rebugi mają też bardzo fajny manager instalacji paczek, bogatszy o kilka przydatnych opcji (np. instalacja z "dev_hdd0/packages/" czy "bąbli" ze sklepu). Nie kasują też nie walidujących się "$HOME$/exdata/act.dat" (a od którejś tam wersji w ogóle nie są potrzebne). Jest też na nich pełne wsparcie dla Rebug Toolbox, w którym można wybrać aktywne patche na L1 i LV2 (np. aby sczytać to czy tamto, odpalić Linuksa, coś wyłączyć/włączyć na chwilę wymaganego dla innych, zewnętrznych aplikacji, załadować DEX'owy kernel, aby móc połączyć się z Target Managerem (i np. robić screeny i filmy w każdej grze jak deweloper)).

 

Ja się zatem wpier* dla Waszego dobra. ;)

Edytowane przez Berion
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

DEX CFW 4.41 Rebug 4.41.3 D-Rex lub DEX CFW 4.46 Rebug 4.46.1 D-Rex.

A już niedługo pewnie 4.50.1 D-Rex. Dojdzie pewnie patch na możliwość wykonywania screenów w grach i emulatorach, być może też kontrola wiatraka niezależna od VSH (jak u Habiba).

 

Ja wróciłem na CEX bo szkoda mi trochę konsoli. A jak potrzebna mi jest komunikacja z TM to zawsze mogę załadować debugowy lv1 i mieć to samo co na dex.

 

 

BTW: Cobra opublikowali źródła payloadu do swojego dongle'a, więc w niedalekiej przyszłości pewnie dojdzie w CFW odpalanie gier z *.iso z HDD/USB/SMB PSX/PS2/PSP/PS3 bez mordowania się z NPDRM. Wreszcie!

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Chcę kupić konsolę z softem roger,aby korzystaćz funkcji remote play na vicie.Czy mogę korzystać ze swojego dotychczasowego konta (kilkadziesiat gier plusowych plus kilkanaście kupionych) bez ryzyka zbanowania konta?.Czy bede mógł rownież grać w gry z kont "cebulowych"? Czy na Vicie i ps3 musi być to samo , powiązane konto?

Odnośnik do komentarza

a gdybym grał  bez podłączenia konsoli PS3 do internetu?

wszystkie gierki plusowe zaktualizowałem, więc zanim to pokończę to mogę sobie spokojnie przez parę miesiecy nie ściagać nic z plusa.Gier pudełkowych po prostu bym nie updatował-zresztą Skyrim,Last of Us GT6 i New Vegas już zupdatowane na zaś :)Ogólnie mam słaby dostęp do tv a chciałbym pograć w  Fallouty , Finale , GTA5 ,i inne gierki w które trzeba przysiąść na dłużej :)

Chodzi mi o to, czy na Vicie z oficjalnym firmware mogę grać w gry z PS3 na "rogerze", mając konsolę "offline"

Odnośnik do komentarza

A czy ta konsola ma kiedyś zamiar się łączyć z internetem? Jeżeli nie to oczywiście możesz nie podłączać fizycznie, wyciąć playstation.net na routerze lub po prostu mieć źle bądź wcale skonfigurowane połączenie sieciowe konsoli (są dwa oddzielne: dla kabla i WiFi, na DEXach są 4).

 

Możesz aktualizować gry z zewnątrz, patche ściągając na komputerze.

 

Nie wiem na jakiej zasadzie działa remote play, nie posiadam ani PSP ani PSV. Jeśli konsola do tego wymaga połączenia z internetem to znasz już odpowiedź (nie powinna bo to absurdalne, ale... nom, Sony ;]).

 

- - -

 

Po za tym ja czegoś tutaj nie rozumiem. Chcesz kupić PS3 z jakimś CFW, aby grać na niej w gry ze swojego konta. A jak te gry tam wgrasz BEZ łączenia się z internetem, ustalaniem swojego konta, bez ściągania licencji i samych gier? Ja tu widzę lukę w logice. ;)

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...