Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Prawda, ale dopiero teraz jest możliwość zainstalowania CFW na firmware wyższym niż OFW 3.55.  Wszyscy co byli na wyższym OFW niż 3.55 potrzebowali programatora do downgrade-u. Teraz, załóżmy, że kupujesz na allegro konsole z powiedzmy OFW 4.0, robisz upgrade do OFW 4.81, a następnie bez problemu możesz zainstalować CFW 4.81. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

PS3Xploit 3.0 “HAN” released, compatible with all PS3s on firmwares 4.81/4.82

http://wololo.net/2018/03/14/ps3xploit-3-0-han-released-compatible-ps3s-firmwares-4-81-4-82/

 

Czyli co? Całkowicie hacknęli stare ps3?

"Technically, this will let you run unsigned PS3 backups as well as PSP/PS1/PS2 games from within the PS3’s embedded emulators." :obama:

Odnośnik do komentarza

Ogólnie robisz wg tego http://www.ps3xploit.com/help/han.html'>http://www.ps3xploit.com/help/han.html

Ja narazie utknąłem na podpisywaniu apki na kompie. Wyskakuje że aplikacja nie jest kompatybilna z moim Windowsem (win 7) .
A jeśli chodzi o samą instalacje HAN.
Najpierw załóż sobie jakieś lewe konto na psn, potem musisz aktywować te konto(psn—zarządzanie kontami-aktywacja systemu-ps3 system - gra)
Z tej strony z zakładki v3 han tools ściągnij support files i wrzuć te pliki na pendrive (musi być w fat 32) i podłącz pendrive do ps3.
Potem na ps3 odpalasz przeglądarkę i wchodzisz na http://www.ps3xploit.com/ (ustaw sobie te stronę na domowa i wyczyść cache itd) i z zakładki v3 han tools wybierasz:
1. Han instaler
-klikasz initialize han installer. Jak skończy sobie instalować dajesz launch han instalation i po chwili konsola się zrestartuje.
Jeśli będzie wyskakiwał fail:
- spróbuj zmienić usb root path
- miej otwarta tylko jedna kartę w przeglądarce
- sprawdź czy konsola widzi pendrive
2. Han enabler
-initialize HAN enabler
-enable HAN
Po tym wyłączy ci się przeglądarka
3. Atc/idps dumper
-wybierasz te same usb co działało w pkt. 1
-initialize
-dump
Tutaj jeśli nie aktywujesz konta to nie zrobi dumpa.

I na ty momencie utknąłem, bo nie mogę podpisać aplikacji.
Exploit dodał sie do menu konsoli, mogę kopiować i instalować pkg ale nie chcą się uruchamiać, ale pewnie dlatego że nie są podpisane.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem trochętego:

PS3 HAN ACT/RIF Copier
This tool will write back to the PS3 a modified act.dat and *.rif file

  • Load Exploit Page
  • Change RIF File Name to match your target
    • example PS2 Placeholder: 2P0001-PS2U10000_00-0000111122223333
  • Select Root Path where act.dat/*.rif is located (default /dev_usb000/)
  • Click "Initialize AC/RIF Copier" button
  • When init ready, click "Copy Files" button to transfer to HDD

 

Chodzi o nazwę tego pliku riff i ten pogrubiony przykład. Ja tam mam same zera, mam se nazwe byle jaką wpisać?

Ok, jestem w sumie na tym etapie, gdzie trza skorzystać z ps3xploit_rifgen_edatresign. Tworza mi się pliki i co dalej? Dla przykładu chcę odpalić Crasha z PSXa, mam plik pkg i rap.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

http://www.psx-place.com/threads/tutorial-convert-psx-ps2-psp-games-for-ps3xploit-3-0-han.16690/

Masz tutaj tutorial.

Sprawdzałem twój program ale w nim nie można podpisać pkg tylko rif, więc zbytnio mi nie pomaga.

Narazie  stoje w miejscu, muszę podejść do kogoś żeby podpisać te pliki. Póki tego nie ogarnę nie pomogę Ci zabardzo.

Odnośnik do komentarza

Krzysiu, tam na githubie są dwa te programiki do nadpisywania.

wczoraj udało mi się odpalić crasha 2, pobranego za pomocą psnstuff (czyli z serwerów Sony). Najpierw, poza tym podpisaniem i skopiowaniem licencji, trzeba zainstalować pkg, za pomocą standardowego menadżera, a dopiero później - pojawia się prawidłowy pkg w zakładce „psn” w menadżerze.

Ok, po wielu próbach i failach przy skopiowaniu pliku act, udało się. Chciałem wrzucić coś ze swoich gier, których nie ma na psn i tutaj po stworzeniu eboota na psp, ten w ogóle nie chce się nadpisać. Nawet ebooty gotowe z neta. 

Duzo pierdzielenia, hacki przez przeglądarkę maja to do się siebie, ze zadziałają raz na pare razy:/

Ale ta myśl, ze mogę skopiować na ps3, euro dema z psxa, czy odpalić gry z psp, którego nie mam, czy ps2, które ma dość wysłużony laser... poczekam na v4:)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Znalazłem dzisiaj trochę czasu.

Najpierw wgrałem HAN toolbox. Fajna sprawa, że nie trzeba ręcznie przepisywać nazw plików RIF, ale nie zawsze to działa, czasami trzeba ręcznie przepisać. Reszta to w sumie skróty do przeglądarki. 

Gry z PSN udało mi się odpalić bez problemu. Wystarczy podpisać wg tego tutoriala co Grzybiarz podał. 

Gry z PSX dostępne na PSN też bez problemu można odpalić po podpisaniu.

Nie można odpalić gier na PSP z PSN. Te można tylko skopiować na PSP. Ciekawe czy taka gra będzie działać na nie przerobionym PSP.

Próbowałem przerobić grę z PSP wg tego tutoriala co Grzybiarz podał. Gra się przerobiła, podpisałem ją, zainstalowałem na PS3. Niestety nie do końca chce się uruchomić. Tak jakby się uruchamia, konsola nie zawiesza się, można wejść w XMB ale wyświetla się tylko czarny ekran i nic się nie dzieje.

Na dzisiaj wystarczy tego kombinowani, może na weekend pobawie się z grami na psp i ps2 bo w sumie to mnie najbardziej interesuje

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.03.2018 o 12:00, Frantik napisał:

 

Cholera, a ja kupiłem dwa tygodnie temu Slim właśnie pod CFW :/

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nihuja nie potrafię odpalić gry z PSXa z ISO na PS3.

http://www.psx-place.com/threads/tutorial-convert-psx-ps2-psp-games-for-ps3xploit-3-0-han.16690/

Ani gotowe ebooty z PSP, ani swoje ISO z demówek PSM czy innych.

Za to pobrane gry z PSNstuff idą normalnie. Pobieram pkg, plik rap, nadpisuję za pomocą resigner master i mam.

Nawet nie ma blokady regionalnej, przez co idzie grać w Ape Escape... tyle że po japońsku (wersja cd pal nie działa).

Tyle że ja chcę mieć na dysku demka z PlayStation Magazyn, czy Tony Hawka 2 i wiele innych hitów z PSXa

 

Ktoś umie to robić? Może bym mu wysłał pliczki act i idps i eboota?:)

Albo może jest jakiś prosty programik do przerabiania ebootów na pkg i generowanie plików rap? Podobno pliki rap robi się z plików riff, a te jak mam utworzyć?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

No i zainstalowałem CFW na swojej slimce. W sumie tak bardzo chcę mieć możliwość odpalenia gier z PSXa i PS2, że PS3 z CFW wydaje się najlepszą opcją. A gry z PS3 i tak co lepsze - wyszły jako remastery na PS4:)

I jaki plus CFW? Wszystko dostępne w cyfrze - zero żonglowania, zero kombinowania z porysowanymi płytami. Działa nawet Ape Escape USA - mam na płycie wersję PAL, a ta ma takie zabezpieczenia, że nie mogłem jej odpalić. A teraz kopiuję ISO, bez żadnego nadpisywania i wszystko hula.

Tylko co powinienem wiedzieć używając CFW? Sony przecież "widzi" że odpalam jakiegoś multimana, czy coś. Oczywiście używam drugiego konta, ale i tak jakoś coś mi święta, że powinienem jeszcze użyć jakiegoś programiku do "ukrycia się".  

PS. Używam CFW Rebug.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...