Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Rezurekcja tematu.

 

Jakie lubicie? Mrożone czy świeże? Jakie dodatki? Z sieciówek czy małych pojedynczych pizzerii?

 

Osobiście muszę przyznać, że dawno żadna pizza mnie nie zaskoczyła. Kiedy był boom na pizzerie w tamtej dekadzie jako dzieciak zachwycałem się każdą i każdą traktowałem jak wydarzenie. Teraz, kiedy mam w kuchni stos ulotek z pizzerii większy niż gazet, pizza nie jest niczym szczególnym. Nawet "dupek" mi się nie chce często jeść, mimo że to ciasto powinno być trzonem i gwoździem programu w pizzy. Najbardziej chyba lubię na powrót pizzę z Pizzy Hut, którą po raz pierwszy spróbowałem jak jeszcze Pamela Anderson ją reklamowała

Edytowane przez Hrubaz
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

ogólnie pizza hut> inne pizzerie, ale mam w warszawie fajną sieć pizzerii cenowo tez dobrze stoją, czasami do pracy zamawiam, ogólnie lubie jadać w róznych miejscach szczególnie próbowac pizzerii, polecam w warszawie la torre, 2 duże pizze + litr coli 44,90 a preferuje hawajską :)

Odnośnik do komentarza

Ano nie przyjeżdża już mimo że zamawiamy. Sam w sumie nie wiem czemu. Niektóre rzeczy po prostu znikaja, ale pojawia sie inny odpowiednik, w tym przypadku niestety tak nei było :P

 

5185396.jpg

 

Robiliście własną pizze? Próbowałem dwa razy i zawsze ciasto mi wychodzi cieńkie i sztywne, a wszystko robie tak jak w przepisach na necie ;/

 

 

Z chęcią bym spróbował pizzy z tak reklamowanej Pizza Hut. U mnie w łodzi na retkini rządzi Solo Pizza po prostu super maja ciasto i nie skąpią dodatków. No i Gruby benek tez jest ok. Da grasso mnie wkur.wia bo zawsze pizza jest od spodu przypalona i raczej smakiem nie powala.

Edytowane przez Plugawy
Odnośnik do komentarza

Ja robiłem i w sumie nadal robię sam pizzę i ciasto wychodzi fajne. Cienkie czy grube to zależy od tego jak rozwałkujesz. Akurat jeśli chodzi o robienie pizzy to tu się muszę pochwalić bo wychodzi mi naprawdę zaje bista a jestem strasznym marudą jeśli chodzi o żarcie i jego jakość i formę.

 

 

Ostatnio robiłem stripsy ala KFC i niestety, po wielu próbach nie ma szans osiągnąć tego co w oryginale. Brak spulchniacza i glutaminianu sodu oraz specjalnego oleju do smażenia.

Odnośnik do komentarza

Ciasto i sos trzeba zrobić samemu od podstaw - jest troche z tym je bania ale efekt wszystko wynagradza.

 

No.

 

Jak się zrobi samemu dobre ciasto i przede wszystkim sosik z pomidorów świeżych (przecier wszystko koncertowo pier­doli), dobierze umiejętnie składniki (bez fury cebuli i kiełbany xD) to wychodzi ogień z du­py. Od dawna nie zamawiałem pizzy z pizzeri, sam proces przyrządzania już mi się podoba, ale ostatnio jak jadłem z jakiejś sieciowej to nie byłem zachwycony.

 

Lucek, ale szaleńcy w Waszej części polski nakładają cały ser na pozostałe składniki i robią zapiekankę, to się nie liczy. :D

Odnośnik do komentarza
  • 9 miesięcy temu...

ale, że co? taki udawany omlet czy "prawdziwa" pizza? Ogólnie dają radę obydwie. Jednak wolę z piekarnika. Przyjemniej się robi, swoją drogą, że gotowanie traktuję jako hobby

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...