Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Z męzem też byliśmy ostatnio. Wcisnęliśmy w siebie po 12 kawałków (hic!) nie wiem jakim cudem. A nawet fajnie było, przyłazili szybko z dokładkami, fajne smaki, można było swobodnie odmówić (ponoć w niektórych PH, trzeba brać co dają, lol). Także jak ktoś ma ochotę to polecam festiwal w PH koło Rotundy w Warszawie. Tylko niestety wieczorami trzeba swoje odstać do stolika.

 

A skoro już przy pizzach jestem: z takich na telefon to ulubiona "marka" to Biesiadowo. Bo kawałki są tak duże, że dajemy radę zjeść dwie, a potem zostaje na następny dzień :P A ja mam skrzywienie i lubię zimną pizzę. Poza tym żywię gorące uczucia do serowej z Telepizzy. Z gotowców mrożonych to podchodzą mi tylko Ristorante. 

Edytowane przez Neverwhere
Odnośnik do komentarza

No ja długo też żyłam w tym przekonaniu i w sumie dalej uważam, że większośc jest kiepawa. Ale serowa mi jakoś podpasowała bo chyba dodają teraz ser bleu czy jak to się tam pisze, zastanawiam się czy dalej wykonywać eksperymenty w tym kierunku, czy olać tą markę. Poza tym jak się mieszka na za(pipi)u to nie ma się dużego wyboru :D

Odnośnik do komentarza

uwaga! biesiadowo wcale nie jest dobre, nie słuchajcie tej niewiasty!

raz sie na to nadziałem, typowa kiepawa osiedlówka

 

ja za to polubiłem od jakiegoś czasu pizza time (w 2 miejscach w warszawie jest) cena ok 20-25 zł i jak za taką cene to bardzo dobra pizza, swego czasu zamawiałem ją 4 razy w tygodniu tak mi podpasowała

 

 

co do telepizzy to serowa rzeczywiście całkiem ok, ale mimo wszystko ogolnie słabo, ostatnio zamówiłem zbójnicką bo skusiła mnie żurawina, nawet było ok, ale pizza niewielka, droga, i ciasto bardzo gumiaste

 

 

naprawda pizza time jest całkiem spora, i naprawde dobra jak za tak niską cene, to jedyna pizza którą ostatnio jadam

 

nie licząc domino's (nie mylic z dominium) która niestety jest mała i droga, ale za to bardzo dobra

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Domino's jadłam raz bo faktycznie droga. Chyba coś w stylu pepperoni, nawet okej, ale szału nie było. Co do Biesiadowa: mi tam smakuje, widać mam mało wysublimowany gust ;) . I mają fajne kombinacje smaków. A co sądzicie o Da Grasso? Jadłam raz, kilka lat temu i było bardzo okej, po czym zamówiłam jakoś z miesiąc temu i kompletna lipa. Aż tak się popsuło czy miałam pecha?

Odnośnik do komentarza

W Polsce ciezko zjesc prawdziwa i smaczna pizze. Ten syf z sieciowek, czy osiedlowe fast foody to zwykle buły, z naje.banym kilogramem dodatków nedznej jakosci. Tworzone i jedzone tylko po to, zeby sie nazrec jak swinia z koryta. Jeszcze obowiazkowo oprocz szajsu, ktory doslownie splywa z ciasta, serwuje sie to z sosami czosnkowymi.

Odnośnik do komentarza

No generalnie jest to posiłek biedoty więc pewnie dlatego można trafić na jakieś badziewie lecz mając na myśli włoską pizze pisze o takiej w której sos nie jest z koncentratu czy innego keczupu oraz dodaje się do niej świeży ziół etc 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Nie kazda pizzeria u tych brudasow jest genialna, tak samo jak w Polsce, nie kazda pierogarnia serwuje wyborne pierogi. Czesto sie dziwie jak ktos pojechal na last minut do turcji, wraca i opowiada "eee turcy nie potrafia robic kebabow" bo zjadl jednego na spolke z rodziną  w budce pod hotelem.

 

Smaczne ciasto+swiezo przetarte pomidory+wysokiej jakosci ser+szczypta przypraw, naprawde potrafi smakowac lepiej niz:

 

PIZZA SZEFA 29.99 - 40CM

 

ciasto,ser,szynka,cebula,czosnek,papryka,oliwki,kukurydza,kielbasa,kebab,smalec

Odnośnik do komentarza

Osiedlowy pikantny klasyk pod postacią chrupiącego, cienkiego ciasta, świeżego sosu, sera, salami i papryczek jalapeño - pycha. Żadnych sosów.

 

Jak ktoś wpierdala rzeźnickie czy inne „pizze kebab”, to może mieć pretensje tylko do siebie.

Odnośnik do komentarza

w katosach jest len arte - najbardziej wloska pizza w rejonie - kucharz prawdziwy wloch, wiekszosc skladnikow z importu, nawet serwuja tylko wloskie piwa w knajpce. Na kartce nad barem jest wielki napis by nie pytać o dodatkowe sosy do pizzy bo to obraza kucharza oraz, że nie ma możliwości komponowania własnych pizz bo kazda jest wyselekcjonowana mieszkanka.  

 

knajpka malo, zawsze ludzi od groma...jak ktos chce sprobowac prawdziwej wloskiej pizzy to tylko tam jak jest z tych okolic

Odnośnik do komentarza

W Zielonej polecam Pizza Pi. Chyba najlepszy lokali z włoskim żarciem w mieście

http://www.slowdaylong.pl/wojna-wloska-na-pizze-wroclaw-vs-zielona-gora/

 

trzeba tylko sprawdzać ceny proponowanych przez kelnera posiłków, bo kolega mojej narzeczonej ostatnio zbladł jak dostał rachunek na 400zł

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Dominium syf? mocne słowa!

ja te słowa popieram, w dominium bardzo mi nie smakuje podstawowa rzecz - sos pomidorowy, każdą pozze potrafi mi zepsuć, jest kwaśny i okropny, w dodatku pizze są malutkie i drogie, kompletnie nie warte swojej ceny

jedyne co w dominium moge zjeść ze smakiem to pizze flambe z sostem śmietanowym (bez pomidorowego)

 

 

warszawa to polecam La torre, da grasso omijam szerokim łukiem

da grasso jadłem ostatnio z 6 lat temu w łodzi, nawet dało sie zjeść, ale to była pizzeradla biedoty mimo wszystko, poziom kebaba z dworca

 

La torre jest całkiem spoko, ale nie wyróżnia się niczym nadzwyczajnym, ale ogolnie jest dobra, raczej nie ma sie doczego przyczepić

 

 

ale jeśli już polecamy konkretne restauracje to ja warszawiakom polecam pizzerie Fratelli

jest dosyć drogo, ale pizza jest na poziomie restauracyjnym a nie na poziomie jakiejś podrzędnej jadłodajni

ogolnie za(pipi)ista w każdym calu pyszna włoska pizza (oczywiście nie włoska jak we włoszech, tylko włoska tak jak sobie wyobrażamy że powinna wyglądać we włoszech)

 

naprawde gdyby nie była jednak dosyć droga to bym ją jadł co tydzień (jak tak przeleciałem po cenach to w sumie podobne do tych z dominium, ale żarcie bez porównania lepsze!!!)

http://www.fratelli.eu/

 

naprawde warszawiaków zachęcam do spróbowania, aż sie chyba sam tam rpzejade dzis xD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ja w Gdańsku jadłem w Sempre (to chyba jakaś sieć, bo w Gdańsku są dwie i w Sopocie kolejna) i generalnie pizza bardzo dobra, we włoskim stylu, wszystko na świeżo i pachnąco. Nie jest zbyt duża, nie jest też za tania, ale miejsce całkiem przyjemne żeby zabrać kobietę na kolację.

 

Co do DaGrasso: jakiś czas temu byłem w Sopocie i miałem wrażenie, że się poprawiła: ciasto jest teraz prawdziwym cienkim ciastem, a pizza "DaGrasso" (ze świeżą rucolą) była bardzo smaczna. Ale może to tylko ten jeden konkretny lokal.

EDIT: A skoro już o pizzach gadamy, jadł ktoś prawdziwe, włoskie foccacie? W Genui mieli przepyszne, mimo że taki placek charakteryzuje się najczęściej jednym składnikiem, to taką foccacię z oliwkami mógłbym wpieprzać na okrągło. W Polsce niestety znalazłem tylko w jednym lokalu w Gdańsku, ale nie była za dobra.

Edytowane przez Szwed
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj festiwal pizzy w Pizza Hut zaliczony. Pozytywnie zaskoczony wyszedlem z lokalu wraz z paczka moich znajomych. Co prawda na poczatku musielismy wystac troche w kolejce (kolejka do pizzerii wtf), ale juz po przyjsciu i zdecydowaniu sie w 5 osob na festiwal plus dolewke wszystko na plus. Kolejne kawalki wjezdzaly bardzo sprawnie, byly momenty ze na talerzu mielismy po 2 kawalki bo nie nadazalismy z kolejnymi, przez caly czas (bylismy prawie 4h) tylko 2 razy musielismy czekac powyzej 10 minut. Super za(pipi)ista obsluga, troche przyczepic tylko bym sie mogl do ilosci pozycji jakie byly serwowane, bo pod koniec juz sie powtarzaly ale tez rozumiem bo na sali bylo ponad 60 osob bioracych udzial w festiwalu wiec pewnie lecieli hurtowo z tymi samymi pizzami. Co do samej jakosci, to typowo dla pizza hut, nic nowego nie napisze niz to co ktos juz napisal. Ale w przewadze dobre byly, tylko pare mi nie przypadlo do gustu. Wyszlismy bardzo zadowoleni, kazdy przez ten czas skonsumowal po ok 17 kawalkow. Kto ma mozliwosc skorzystac to polecam. Ja pewnie pizzy nie zjem juz do konca wiosny ;P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...