Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

tez zależy od przepisu, orginalna pizza to placek + mozarella + sos pomidorowy+ bazylia, my znamy amerykańska na bogato wersje serwowaną z sieciówek. mój kuzyn przejechał całe włochy, i tez miał zdziwko że  pizze to marnie tam wyglądają, ale tak ma być.

tak jak w polsce też jest inna tradycja przepisowa, dajmy na to pierogi mojej babci =/= sie tym na z zakopca to samo w italii pizza np z neapolu (braciak określil to jako zelówe z pomidorem i serem) z innymi regionami włoch jak sycylia

Odnośnik do komentarza

 

Jedzenie pizzy zaje.banej sosem czoskowy to zbrodnia. Nigdy nie kumalem zajawki iść na pizzę i jeść ciasto z sosem czosnkowym.

 

Jedzenie sosu czosnkowego do jakiegokolwiek dania to zbrodnia. Zabija cały smak plus smakuje paskudnie i z ryja wali poł dnia nawet po myciu zębów.

 

Jak zrobisz pyszny sos z jogurtu naturalnego, odrobiny oliwy z oliwek, drobno zmiażdżonego czosnku, soli, pieprzu to rewelacja. Polałem takim właśnie burgery wołowe domowej roboty i myślałem, że odpłynę ze smaku. Co innego tłuste guwno z butelki plastikowej składające się w 90% z oleju.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co z tego, że tak ma być, skoro twarde ciasto pokropione sosem pomidorowym i odrobiną sera jest po prostu mało smaczne? Nie jestem fanem robienja śmietnika z pizzy, ale mój faworyt to z salami i sporą ilością sera oraz odrobiną sosu czosnkowego.

 

Pamiętam, że też byłem zaskoczony ubogą pizzą we Włoszech.

No właśnie nie. Zakładasz po prostu, że coś co ma mało składników jest mało smaczne, bo tak.
Odnośnik do komentarza

u nas w chorzowie byla (chyba do dzis jest) taka pizzeria osiedlowa co serwowala taka margheritte ze szczeka opadala - sos pomidorowy i ser byly tak pyszne ze po prostu brak slow, pizza wygrywala z wszystkimi innymi na bogato....oczywiscie po kilku miesiacach by ciac koszty zaj.ebisty ser zastapili czyms seropodobnym, ktore smakowalo jak kapec, nie ciaglo sie, a po wszystkim mialo sie bol brzucha

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...