Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Z takiego 300g ciasta powinna Ci wyjść jedna 'średnia' pizza na cienkim cieście, więc wątpię żeby Ci coś zostało. Ja ustawiam piekarnik na maxymalną temperaturę (250 stopni u mnie), grzanie od góry i z dołu, kładę blachę z pizzą na najniższym poziomie - dzięki temu po około 10 minutach wszystkie składniki są ładnie upieczone (a nie przypalone), tak samo jak ciasto od dołu. Bardzo mocno polecam obtoczyć ciasto podczas wyrabiania w semolinie - efekt jest niesamowity.

Odnośnik do komentarza
Gość osiol

Jakie skladniki polecacie do pizzy z ananasem oprocz standardowej szynki i oliwek?

 

Ja bym zaczął od wywalenia ananasa, ale jeśli już uparłeś się na pizzę na słodko, to może być z kurczakiem i brzoskwinią. Jeśli nie ma być słodka, to (podobno) z ananasem świetnie współgra niebieski ser.

Odnośnik do komentarza

zjadłem, wyszła świetnie, jednak takie kupione ciasto (w dodatku za jedyne 1.49zł wiec jak za darmo) zdejmuje z człowieka mase roboty i ryzykowania że cos nie wyjdzie

 

 

ciasto może nie było najlepsze na świecie ale było bardzo dobre i napewno bede częściej kupował

z dodatków to dałem

- 3 rodzaje ser (mozarella, cheddar i pleśniowy)

- kiełbase pepperoni

- oliwki

- odrobine suszonych pomidorów

 

fotki przed i po

23kdq9j.jpg

 

2dqingp.jpg

 

 

 

była dosyć niewielka ale w sumie to całkiem sie najadłem, chociaż wyszła tak dobrze że odczekam troche i chyba na kolacje zrobie drugą, tym razem z pieczarkami i pomidorkami koktajlowymi

 

 

no kurde jestem zadowolony, pierwszy raz domowa pizza wyszła mi tak że nie mam sie do czego przyczepić, zawsze jednak coś było nie halo

 

w dodatku wychodzi to naprawde tanio a żarcie jest świetne, mimo że składniki troche kosztują to starczają na ...hm na oko na jakieś 6-8 pizz (z tych co ja kupiłem) , oczywiście nie licząc ciasta ale ono jest w cenie jednej wiekszej bułki

 

 

BTW jak ktoś zwracał uwage na takie rzeczy to ser jest pokrojony w bardzo drobną kostke a nie starty (po pierwsze okazalo sie że nie mam tarki a po drugie nie chciało by mi sie jej myć;p), ale i tak sie całkowicie świetnie roztopił (nie mówiac już o tym że niektóre miekkie sery starasznie trudno jest zetrzeć bo sie gniotą i kleją do tarki)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Czemu pizza nie jest okrągła i nie ma zawiniętych końców? :(

 

 

e: Aaa to było gotowe ciasto..

ciasto gotowe ale sam je rozklepywałem, bo kupione było jako kulka a nie jako gotowy blat

 

no ale odpowiadając na pytanie - okrągłe nie jest bo nie jestem cholernym pitagorasem i nie robiłem go od cyrkla, po drugie prawdziwa pizza włoska pizza nie musi być idealnie okrągła (ta amerykańska wprowadziła taki styl)

 

a co do brzegów- były znacznie grubsze niż środek na którym leżały składniki wiec nie widziałem potrzby ich zawijać i dodatkowo pogrubiać

 

 

btw ciasto nie licząc brzegów było naprawde bardzo cieńkie - 1-3mm , i wyszło bardzo fajnie :D bałem sie że moze sie rozerwać ale na szczeście nie było żadnej wpadki xD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Wlasnie, macie jakies dobre przepisy na ciasto do pizzy, czy tylko kupujecie?

IMO każdy przepis, w którym nie ma nic więcej poza mąką, wodą i drożdżami (ew oliwa, sól i cukier jeszcze) jest dobry. Odkąd odkryłem to ciasto z Auchan to nie robię, bo zwyczajnie szkoda mi czasu, a wychodzi dokładnie to samo.

Odnośnik do komentarza

Wlasnie, macie jakies dobre przepisy na ciasto do pizzy, czy tylko kupujecie?

pizze ktorej zdjecia wrzucalem strone temu robilem wg przepisu bodajze z 5 strony tematu - filmik kolesia co prowadzi videoblog na youtube - wyszla super, pierwszy raz w zyciu uzylem tez tej kaszy manny i efekt super - chrupkie ciasto na koncach wyszlo, italiano mariano po prostu

Odnośnik do komentarza

Yano to nastepna zrob z wlasnego ciasta (masz przepis kubsona, ja tez swoj gdzies wrzucilem). Fakt, zajmuje wiecej czasu (10min na wyrobienie + tyle ile chcesz aby sobie roslo) ale jest satysfakcja. Tak btw nie mam nic przeciwko ciastom gotowym. Za 1,50 na jedna pizze to fajna cena.

Odnośnik do komentarza

o(pipi)ałeś pizze na całą blache? nic dziwnego że jesteś spasiony mimo jedzenia trawy

 

 

btw "100% wegan" brzmi obleśnie, ja wczoraj zrobiłem pizze wegetariańską, miała oczywiscie sos pomidorowy (nie z koncentratu tylko z pomidorów), mozarelle + edam, a na wierzchu suszone pomidory i oliwki

 

i wiesz jaka była róznica? ja jak robiłem bez pizze bez mięsa to użyłem pomidorów i oliwek a ty rzucasz jakieś wyroby pseudo-mięsne (bo jak mniemam te okrągłe kawałki po lewej to jakaś niby-kiełbasa), i nawet nie chce wiedzieć czego użyłeś zamiast sera :confused:

 

w  ogole jak tak ostatnio myśle... jestem w stanie zrozumieć wegetarian, a nawet przybić im pione, mimo że lubie mięso i bede je jadł, jednak! weganie to jest już kosmiczny poziom szajby, nie mogą jeść praktycznie  nic poza warzywami i produkują jakieś pseudo sery, pseudo śmietany, pseudo żarcie, obrzydliwość (zarówno weganie jak ich pseudo żarcie)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...