Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Tak w sprawie ciasta jeszcze to bardzo dobry efekt daje wyrabianie ciasta w semolinie (kasza manna) - wychodzi wtedy naprawdę chrupiące, jak dla mnie o niebo lepsze niż bez tego dodatku.

 

Edit: źle napisałem w sumie. Jak mamy juz wyrobioną kulkę z ciasta i robimy z niej placek to wtedy trzeba to obtoczyć ;)

Edytowane przez Lucek
Odnośnik do komentarza

Ciasto

 

380g mąki najlepsza bedzie typu 00, ewentualnie tortowa

250ml letniej wody

1 łyżka oliwy

10 gram soli

1 gram suszonych drożdży

 

W kubeczku dajemy wodę i drożdże, dobrze mieszamy i dodajemy oliwy.

W misce mieszamy sól z mąka i powoli dodajemy rozczyn drożdży.

Mieszamy elegancko wszystko dłonią, mozna trochę podsypac mąką, gdy ciasto bedzie wyrobione / gładkie zakrywamy folia spożywcza lub wilgotna szmatką i zostawiamy do urosniecia

Po godzinie mozna działać i kręcić swoja pizzę

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciasto

380g mąki najlepsza bedzie typu 00, ewentualnie tortowa

250ml letniej wody

1 łyżka oliwy

10 gram soli

1 gram suszonych drożdży

W kubeczku dajemy wodę i drożdże, dobrze mieszamy i dodajemy oliwy.

W misce mieszamy sól z mąka i powoli dodajemy rozczyn drożdży.

Mieszamy elegancko wszystko dłonią, mozna trochę podsypac mąką, gdy ciasto bedzie wyrobione / gładkie zakrywamy folia spożywcza lub wilgotna szmatką i zostawiamy do urosniecia

Po godzinie mozna działać i kręcić swoja pizzę

A jaki ser?

Odnośnik do komentarza
A jaki ser?

 

teoretycznie do pizzy najlepsza jest mozarella bo się świetnie topi, ale ma dosyć mało smaku, ja lubie dodawać mix serów, np mozarella + gouda (też się dobrze topi) + jakiś pleśniowy

 

Kubson,na jak dlugo do piekarnika i ile stopni?

 

ciężko odpowiedzieć na to pytanie bo ludzie mają różne piekarniki, i grubość ciasta różnie wychodzi

 

w piecu w restauracjach zwykle temperatura jest większa niż w piekarniku ustawionym na maxa (250 stopni), naprawde trudno odpowiedzieć na to pytanie, jeśli się zrobi bardzo cieńkie ciastko i nie nawali składników to nawet 5-7 minut może wystarczyć, ale jak wyjdzie troche grubiej to może być 10-15

trzeba kontrolować stan pizzy podczas pieczenia

nawet jeśli kubson poda ci temperature i czas to może sie okazać że masz nieco inne ciasto i nieco inny piekarnik i informacje kubsona nie będą adekwatne do twojej pizzy

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak jak pisze Yano, ja piekarnik odpalam na fulla wiec chyba 250C ( jak wrócę do domu to dokładnie sprawdze )jak sie już nagrzeje to wkładam pizzę na ok 8min

 

Co do sera to mozarella w kulce, jak macie możliwość kupcie włoska lub jedną z droższych, nie jest wtedy taka zbita tylko jak sie ja rozwarstwia to tak jakby z włókien była zrobiona

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...