Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba być odważnym, żeby kupować starty ser, straszne śmieciuchy.

ja nie mówie o takich serach sprzedawanych w marketach ze startych odpadów i końcówek

ser_wiory_trty_mix.jpg

 

tylko o rodzaju typu tartych serach typu twardego (jak parmezan i podobne)

5906207050068.jpg

 

 

yakubu swoją drogą mozarella jest super do pizzy to wiadomo, ale akurat nie wiem czy jest sens bawić sie w parmezan, jeśli chcesz mieszanke serów to oprócz mozarelli proponował bym np goude albo chedara oraz jakiś niebieski ser preślniowy w stylu lazura (o ile lubisz)

taka posypka z parmezanu wiele szału raczej nie doda

 

uwielbiam roztopiony ser na pizzy (i bez pizzy też :P) i lubie jak jest go dużo,  ale jadłem kilka razy tzw "quatro fromaggi" - cztero serową pizze, i w róznych pizzerach dają różne rodzaje tych 4 serów, w kilku przypadkach był to właśnie parmezan i przyznam że akurat on wcale nie zachwycał, jeśli chcesz w to isc to spoko, ale osobiście polecał bym inne sery do pizzy (różne, ważne żeby sie dobrze topiły)

 

dodam też że jeśli chodzi o pleśniowy to mi znaaacznie bardziej do pizzy pasuje ser typu lazur

Ser-plesniowy-Lazur-Blekitny-56188-big.j

 

 

niż camembert - a taką opcje tez kilka razy jadłem, było ok ale znacznie bardziej wole lazura albo ogolnie coś kolorowego w środku, a nie te które mają białą obwolutke i dosyć płynny środek

Ser-ple%C5%9Bniowy-Camembert-Valbon.jpg

camembert jakoś poprostu słabiej sie kompoonuje na pizzy (mimo że w innych formach - surowy albo smażony w panierce jest super)

 

 

EDITTT

co do mozarelli to tak jak mowi lucek ta mokra jest słabsza do pizzy, ale w kazdym markecie powinni mieć też poprostu w "blokach" paczkowaną -suchą, albo do kupienia u babki na stoisku serowym, tylko tak jak wyżej było wspomniane - proponuje kupić kawałek "bloku" i samemu zetrzeć, bo te gotowe starte paczkowane często pozostawiają wiele do życzenia

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ja też myśle że lucek przesadził z tym "nie taka sie nie nadaje" - bo z tego co kojarzę to taką też czasem dodają tylko że raczej w formie takich kilku "placków" na pizzy, rzeyczywiście jak sie robi "podkład" na całość pizzy ze startej mozarelli to ta sucha jest lepsza, ale mokra też myśle że by uszła, no chyba że lucek taką sprawdzał i wyszła mu jakaś padaka, jeśli tak to przepraszam

 

ale np tutaj wygląda mi na to że po położeniu zwykłej warstyw sera dodaną też na wierzchu tą białą mokrą mozarelle

 

 

appetizing-pizza-mozzarella-fresh-tomato

 

 

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Bo nie da rady jej zetrzeć i równomiernie rozłożyć na pizzy - jak dla mnie to mija się z celem. Poza tym, ten typ jest mokry i puszcza wodę podczas pieczenia, a tego nie chcemy. IMO to jest typowo sałatkowy ser, a do pizzy najlepsza jest tarta, sucha mozarella. Ta mokra od biedy ujdzie jak kompletnie nie ma się dostępu do innej.

Odnośnik do komentarza

Ten typek z "kocham gotować" miał taką mozzarellę jak ta z biedry i też położył kilka placków na pizzy i z tego co kojarzę zachwalał takie rozwiązanie. Wracając z pracy zajechałem do Piotra i Pawła i tam dostałem normalną mozzarellę w kawałku w dość niskiej cenie. Coś koło 26zł za kg. Jutro tylko do polo po jakieś mięso, krewetki albo tuńczyka i można robić pyszny obiadek, byle sos się udał i będzie dobrze <3

Odnośnik do komentarza

 byle sos się udał i będzie dobrze <3

nie wiem z jakiego przepisu korzystasz ale jak dla mnie to koncentrat pomidorowy + cukier + troche soli pieprzu, oczywiście oregano, troche wody i wychodzi całkiem spoko sos do pizzy

 

ale jak masz inny przepis to kombinuj, może będzie nawet lepsze

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

No ale buffalo mozzarella też takie placki zostawia jak się ją zapiecze.

Jak dla mnie bardziej się rozpływa. No ale whatever, bo tak jak pisałem, jak dla mnie i tak najlepsza jest taka sucha, twarda mozzarella z bloku starta na grubych oczkach tarki, a te, chociażby z Biedry, w zalewie kompletnie do pizzy nie pasują IMO.

Odnośnik do komentarza

pobyt we Włoszech oczywiście nie obył się bez próbowania pizzy w różnych wersjach i rzeczywiście robią tak piszecie - zwykły ser, składniki i te placki mozzarelli buffalo. super sprawa. 
Najdziwniejsza (ale dobra) była pizza z plasterkami pieczonych ziemniaków, szynką parmeńską i pesto. Najmniej smaczna - z cukinią, bakłażanem i kapustą. Zdziwiło mnie, że sporo z nich zamiast pomidorowego sosu miało na spodzie ricottę. 

Z moich ulubionych dodatków do domowej pizzy jeszcze kapary (lub karczochy), feta, brokuły, gyros drobiowy.
Dla wrocławiaków - byłam w końcu w piecu na szewskiej i aktualnie to mój nr 1 jeśli chodzi o włoską pizzę we Wrocławiu. Ceny też fajne. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A propos knajp we wro. Byl ktos w Pod Latarniami na Ruskiej? Przechodzilem rynkiem wczoraj i na scianie visa vis S(pipi) puste knajpy z kelnerem tkwiacym przed wejsciem (oprocz Greco) a w tym barze po prostu ani jednego stolika wolnego i jak w ulu. Teraz obadalem, ze to bardziej pub z masa piw do wyboru ale mozna tez zamowic np. smozony syr.

 

 

edit: Spi.za cenzuruje xD

Edytowane przez Mejm
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...