Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam uprzejmie

 

Kiedyś był taki błąd w PS3, jak się wymieniło dysk twardy i wchodziło w XMB w folder z trofeami, to nie było ich tam widać, dopóki nie uruchomiło się ponownie danej gry i nie zrobiło synchronizacji. Czy ktoś z Was ostatnimi czasy wymieniał dysk lub zmieniał PS3, a na poprzednim dysku lub konsoli miał już jakieś trofea z gier. Następnie zalogował się na to samo konto na innej konsoli lub nowym dysku i czy bez uruchamiania tych gier, trofea są widoczne?

 

Troszkę zagmatwane ;) ...ale może ktoś zrozumiał na tyle, by odpowiedzieć.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza

Vamet ma rację kiedyś był taki błąd, ale Firmware 2.70 go wyeliminował

 

Przy zmianie dysku twardego lub odzyskiwania danych z kopii zapasowej, nie trzeba już ponownie uruchamiać gier aby ujrzeć zdobyte w nich trofea

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3#Wersja_2

Edytowane przez mr.Zajac
Odnośnik do komentarza

A wg. Ciebie Ultima pełni tutaj rolę autorytetu? Tj. że nie mogli np. zapakować używek w lewe folie lub nawet nieświadomie takie gry kupić?

 

Też mnie to interesuje. Wszystkie gry, nowe, a rzadko mi się zdarza takowe kupować, od czasu zmiany czcionki loga, miałem i mam w "starych" foliach. Także myślę że nie tylko jest się czym przejmować, ale warto się tym zainteresować (np. zapytać samo Sony jak to z tym jest, niekoniecznie Sony Poland ;]).

Odnośnik do komentarza

Najpierw wyłącz zasilanie z tyłu. Następnie włącz zasilanie i uruchom ps3 przytrzymując przycisk na konsoli przez jakieś 5-7 sekund. Wtedy powinno ci się włączyć wszystko w ustawieniach domyślnych.

 

Po co ma wyłączać z tyłu? Wystarczy przytrzymać power przez te kilka sekund aż dwa razy nie 'piknie', zaraz potem puścić i odpali się w SD ze SCARTu. Nawet w instrukcji obsługi jest o tym napisane.

Odnośnik do komentarza

A wg. Ciebie Ultima pełni tutaj rolę autorytetu? Tj. że nie mogli np. zapakować używek w lewe folie lub nawet nieświadomie takie gry kupić?

 

Też mnie to interesuje. Wszystkie gry, nowe, a rzadko mi się zdarza takowe kupować, od czasu zmiany czcionki loga, miałem i mam w "starych" foliach. Także myślę że nie tylko jest się czym przejmować, ale warto się tym zainteresować (np. zapytać samo Sony jak to z tym jest, niekoniecznie Sony Poland ;]).

 

Tak ktoś ponakupował sobie RDR powyciągał z folii i teraz masowo wsadza je w folie z innym logo i sprzedaje jako nówki...no ludzie dajcie spokój nie doszukujcie się tu jakiś teorii spiskowych. Ultima pewnie sobie też sobie specjalnie załatwiła nowe folie...tia jassne ku.rwa ;]

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

A ja się dołączę bo mam problem z zsynchronizowaniem trofeów w jednej grze. Otóż byłem niedawno u kumpla i na jego konsoli załadowałem swoje konto na PSN i wbiłem 3 trofea które wymagają 2 lub więcej padów razem z nim i oczywiście zrobiłem po tym synchro z serwerem. Teraz jak patrzę i porównuję z kimś trofea to te 3 które zrobiłem faktycznie są zapisane na serwerze lecz na mojej konsoli te trofea się nie dodały. Może mały szczegół, ale pewnie potem jakbym chciał masterować nie wpadnie przez to platyna i będzie problem. Da się to jakoś naprawić?

Odnośnik do komentarza

Platyna wpadnie - kiedyś swojego czasu "zrobiłem" kilkudziesięciu osobom "Send a Mugshot or Smugshot" w BP i bez synchro normalnie trofeum wpadało bardzo często razem z platyną gdyż to był w 3/4 przypadków ostatni trofik potrzebny do platyny. Potem nawet nie musiałem synchro robić (tylko w kilku wypadkach) a platyna u danej osoby na jej konsoli była.

Odnośnik do komentarza

Witam uprzejmie

 

1. Czy ktoś z Was orientuje się, czy i gdzie (proszę o link) można zakupić oficjalną podstawkę do pionowego ustawienia konsoli PS3 Slim?

2. Czy ktoś ma PS3 Slim i ustawił pionowo bez podstawki? Jeżeli tak, to jak jej stabilność w tej pozycji?

3. Czy ktoś posiada innej firmy podstawkę do PS3 Slim i jest z niej zadowolony - pasuje do konsoli, dobrze i ładnie wykonana, spełnia swoją funkcje - konsola stoi w niej stabilnie?

 

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza

Witam uprzejmie

 

Vamet ma rację kiedyś był taki błąd, ale Firmware 2.70 go wyeliminował

 

Przy zmianie dysku twardego lub odzyskiwania danych z kopii zapasowej, nie trzeba już ponownie uruchamiać gier aby ujrzeć zdobyte w nich trofea

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/PlayStation_3#Wersja_2

 

Dziękuję za podanie źródła. Cieszy mnie to niezmiernie, że naprawili. Dzisiaj zmieniam na PS3 Slim z nowej linii, czyli GPU 40 nm i CPU 45 nm.

CECH-2104

Pozdrawiam serdecznie.

 

Z poważaniem

Odnośnik do komentarza

No nie możliwe jak ch*j, że zakupili te kilkanaście używanych kopii w foliach, które wyglądają jak oryginalne (kto wie, może są). Ile sklepów kupuje używane gry w "folii empik" - świadomie bądź nie (i nie będę wymieniać tutaj Świata Gier, Mad Games i Electronics Dreams)? ;] Żal mi tylko tych osób które płacą za to 150-200zł...

 

Po za tym nie twierdzę stanowczo, że to wałek tylko że należy się tym zainteresować, a nie jak lemingi iść za tłumem.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem w instrukcji do Buzz: Świat Quizów, że jest możliwość podłączenia kamerki EyeToy i robienia zdjęć podczas gry. Podłączyłem ją i działa sprawnie, jednak podczas gry żadnych zdjęć nie zrobiła... Wie ktoś może w czym jest problem?

A i druga sprawa - jak wygląda chat podczas gry przez neta? Co do niego potrzeba i ogólnie jak się sprawuje?

 

W ogóle ta instrukcja jakaś zwalona, nawet nie napisali, że podczas gry przez internet można wyjść do menu głównego przytrzymując wszystkie 4 przyciski, sam musiałem to odkryć (dzięki wam, Finale :))

Odnośnik do komentarza

Niestety konsola zaliczyła mi YLOD. Stało sie to w troche dziwnych okolicznosciach. Dzis po poludniu gralem w GTA EFLC. Wszystko bylo ok. Dzis wieczorem gralem w NBA 2k10, po wlaczeniu gry pojawil sie tylko czarny ekran. Wiec wylaczylem konsole i dla sprawdzenia wlaczylem Dirt 2. Wszystko bylo ok. Wlaczylem jeszcze raz Nba 2k10. Zdarzylem uruchomic mecz i konsola sie wylaczyla. Po wlaczeniu pojawia sie zolta lampka. To tak slowem okolicnzosci awarii. Mam pewne watpliwosci i chce je rozwiac z Wasza pomoca.

 

Mam model 40 GB ,bez wstecznej kompatybilnosci.

 

Czy oplaca sie naprawiac konsole? Jakie jest prawdopodobienstwo kolejnej usterki?

Czy powinien naprawic to w serwisie Sony ,czy moge np . w firmie NINTUS w trojmiescie? (nie ma gwarancji juz ,a ten sklep mam najblizej mojego miasta)

Czy oplaca sie naprawiac konsole? Ile jest warta konsola po YLODzie?

 

Tak sie zastanawiam ,czy nba 2k10 moglo miec jakis wplyw na awarie sprzetu. Juz kiedys konsola sie zawiesila przy tej grze ( przy zadnej innej nie )

 

 

Kurcze, troche sie zalamalem ,bo wakacje sie koncza ,a potem nie bedzie juz czasu na granie. Niedlugo Mafia 2 wychodzi ,a Dirta jeszcze tez nie skonczylem. No nic , czekam na Wasze porady

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...