Skocz do zawartości

PS Store FAQ


ArturNOW

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z zapisanie swojej karty do PSS. Kartę mam z mBanku i mogę nią oczywiście dokonywać wszelkie transakcje internetowe. Dane karty podałem poprawnie, potem system wymaga ode mnie adresu. I tutaj pojawiają się pytania.

1. czy adres mam podać taki jak mam z banku do korespondencji, czy taki jak mam w dowodzie ?

2. czy możliwe, że karty nie chce mi uznać, gdyż nie mam aktualnie na koncie kasy ?

3. czy są jakieś "kruczki" w zapisywaniu adresu w PSS, np kod bez myślnika, czy też wpisanie województwa, coś z wielkich liter etc.

4. czy adres podany do karty musi być identyczny jak adres na koncie PSN ?

5. Na początku gdy próbowałem zapisywać kartę podawała, że dane niepoprawne,po kilku próbach, że nie mogą zapisać mojej karty i żebym sprawdził dane swojego konta PSN, a następnie skontaktował się z obsługą. Czy możliwe, że po kilku próbach nieudanych zablokowali mi możliwość dodania karty?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Adres obojętnie jaki wpiszesz,to nie jest brane pod uwagę przy dodawaniu karty.Najważniejsze byś imię i nazwisko napisał z dużej litery i nie używaj polskich znaków.Jak nie masz środków na koncie to karty nie dodasz.Jak kilka razy źle wprowadziłeś dane to dostałeś blokadę na 24 godziny.Odczekaj ten czas i spróbuj ponownie.

Odnośnik do komentarza

Mój problem polega na tym, że moją kartę zaczęło odrzucać "the information on your credit card is not valid".

(Nic dziwnego, karta jest polska a adres amerykański wpisałam zmyślony. Jednak to przez 2 lata działało bez szwanku).

Podobny problem mają moi znajomi, którym karty też uprzednio działały.

Karta sprawna, działa w europejskim PSS.

Pytanie czy po ostatniej aktualizacji software'u Sony wprowadziło jakieś dodatkowe zabezpieczenie? Czy to tylko chwilowy problem?

Czy ktoś z was również kupuje z amerykańskiego PSS? Jeśli tak, to moglibyście sprawdzić, czy wciąż działa wam karta?

Hej dzisiaj też zauważyłem podobny problem tyle że na kanadyjskim storze, niby kartę dodaje normalnie ale przy próbie zakupu wyskakuje informacje że dane karty są błędne, wiadomo coś na ten temat?

Z karty korzystałem już ze 2 lata i było wszystko ok, aż do tej pory

Odnośnik do komentarza

Mnie Sony zablokowało dwie karty płatnicze, według gościa z infolinii dlatego, że użyłem ich na zbyt dużej ilości kont, co stało się powodem blokowania kart odkąd wprowadzili zdrapki w Polsce. Pierwszej karty użyłem na około dziesięciu kontach, drugiej na trzech. Może macie podobny przypadek?

To by wyjaśniało. Uzyłam tej karty również na 10 kontach.

Odnośnik do komentarza

Mnie Sony zablokowało dwie karty płatnicze, według gościa z infolinii dlatego, że użyłem ich na zbyt dużej ilości kont, co stało się powodem blokowania kart odkąd wprowadzili zdrapki w Polsce. Pierwszej karty użyłem na około dziesięciu kontach, drugiej na trzech. Może macie podobny przypadek?

To by wyjaśniało. Uzyłam tej karty również na 10 kontach.

 

Ja tez nie moge dodac kasy do portfela, a nie uzywalem karty na innych kontach :/ Chyba jakis problem z PSS...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hey

 

Mam kilka wątpliwości odnośnie założenia ze znajomymi wspólnego konta na PSN.

 

Czy ktoś może dokładnie opisać, w jakich przypadkach takiego działania, Sony może nałożyć na konsolę karę? Czytałem, a nie wiem na ile to wiarygodne informacje, że przykładowo 2 użytkowników nie może przebywać na jednym koncie o tej samej porze, czy to że każda osoba POZA TĄ, która załóżyła konto i jako pierwsza dokonała zakupów, po dokonaniu wpłaty z własnego konta karana jest banem za zrobienie zakupów na nieswoim koncie. Czy to są wiarygodne informacje? A jeżeli nie, to w jakich innych sytuacjach istnieje takowe zagrożenie oraz jak można zminimalizować ryzyko kary?

 

Ah, i jeszcze jedno - kolega powiedział, że każdy użytkownik po wejściu na tego typu konto powinien je aktywować, a po zrobieniu swojego deaktywować, tak by ktoś inny mógł z niego korzystać. Wydało mi się to dość idiotyczne, no ale wolę upewnić się, co do wszystkich możliwości.

 

 

Będę wdzięczny za rozwianie opisanych przeze mnie paranoicznych wątpliwości :))

 

Pozdro

Edytowane przez Hal Emmerich
Odnośnik do komentarza

Technicznie rzecz biorąc to dwie osoby nie mogą być naraz na tym samym koncie, zalogowaną osobę zawsze wywala jak zaloguje się ktoś inny. Zagrożenie chyba wzrasta jak więcej osób kupuje na jednym koncie, czyli na jednym koncie jest używanych więcej kart, albo twoja karta jest używana na dużej ilości kont w krótkim odstępie czasu. W przypadku pojedyńczych składek nie ma problemu, wystarczy nie robić tego zbyt często. Poczytaj temat o banach, był tam przypadek bana za użycie karty na różnych kontach w krótkim odstępie czasu.

 

Konto aktywuje się automatycznie w momencie pobrania określonej zawartości (gry, bety, niektóre dema, płatne tematy itd.), a jak zdezaktywujesz konto to cała ściągnięta z niego zawartość przestanie działać do momentu ponownej aktywacji.

 

Tar jeżeli chcesz uczestniczyć w jakiejś składce, to wpisuj się śmiało. Ludzie składają się cały czas i nikt jakoś nie dostaje bana. A jeżeli chodzi o założenie stałej ekipy, to wystarczy aby kupowała jedna osoba i będzie dobrze. Ja osobiście mam trochę rzeczy ściągnietych z konta z którego na bieżąco ściąga kilka osób i jedna zawsze dokonuje zakupu (pogadaj z tri).

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jedno:

 

Chcemy wszystkich transakcji dokonować za pomocą zdrapek. Jedna osoba kupuje zdrapkę, podaje kod drugiej, tej która załóżyła konto, i ta doładowuje portfel i robi wszelkie zakupy. Wszystkie osoby poza załóżycielem konta nie mogą doładowywać portfela i kupować gier, a jedynie zasysać te już kupione. Mylę się?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jak mam wpisać literkę "ł" bo chcę kupić grę przez PS store i zapłacić kartą ale w danych karty nie mogę poprawnie wpisać swojego imienia... ;/

 

https://store.playst...n.com/login.gvm Wprowadź przez stronę.

teraz mi piszą że "You have used invalid characters in your name." Parodia... chyba nici z zakupów na PS store

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...