Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Weź Motorolę Milestone, świetna maszynka, już za 800 zł można kupić, trzeba tylko poszukać.

 

Ewentualnie poczytaj o ZTE Balde (inna nazwa: Orange San Francisco, modele różnią się parametrami), całkiem ciekawy smartfon, sam się nad nim zastanawiałem, średnia cena na alledrogo to 650 zł.

Informacje i trochę do poczytania:

http://forum.mobione.pl/sprzet-75/zte-blade-z-czym-to-sie-je/

Odnośnik do komentarza
Gość konstant

Mam obecnie Samsunga Wave S8500. I moge kupić iPhone'a 3GS za 650 zł igła. Sprzedać Samsunga, i kupić tego ajfona ? Niech ktoś doradzi !

 

 

Jak ja lubie takie dylematy. Czlowieku popatrz sobie po ile chodza 3GS na allegro. Chocby nawet ci sie nie spodobal to go sprzedasz z zyskiem.

Odnośnik do komentarza

Galaxy to jest od groma i jeszcze trochę. Jaki masz na myśli?

 

i7500/i5700/i5800/i9000?

 

Galaxy S - zdecydowanie warto, pod wieloma względami najlepszy telefon z Androidem jaki możesz mieć.

i5700 - miałem i ogólnie polecam, bardzo wdzięczny telefonik, ale zawodzi trochę jak się popatrzy na jego specyfikacje a potem na szybkość działania (inna sprawa, że użytkownicy myślą, że za 500 zł błyskawicę kupią). Trzeba się dużo nagrzebać, by wycisnąć wszystko z tego telefonu. No i ciężko będzie z graniem z racji na brak sterów 3D.

i7500 - nie polecam, mimo ekranu AMOLED

i5800 - moja opinia kilka postów wyżej.

 

Sony Ericssona nie polecam, nie podoba mi się podejście tej firmy do Androida. Za bardzo to poblokowane, sam telefon ogólnie jest OK, ale zapomnij w ogóle o update'cie do Froyo na przykład. (z tym, że to tylko i wyłącznie moja subiektywna opinia)

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

ZTE Blade wydaje się rozsądny w tej cenie. Rodzielczość WVGA w tej klasie cenowej to nie byle co. Wnętrze ma OK. GSP i WiFi ma KAŻDY telefon z Androidem, więc tego akurat nie biorę pod uwagę przy porównywaniu modeli.

Odnośnik do komentarza

X8 ma wifi.

 

Dobry telefon jak ktoś szuka małą słuchawkę z androidem. Nie muli, nawet ładny. Trochę obudowa w lewym dolnym rogu trzeszczy, ale cóż - SE. Ogólnie jestem zadowolony.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

moich zastanawian nad telwefonem ciąg dalszy

 

ktory jest lepszy

htc desire Z (z dziwnie otwieraną klawiaturą, w taki odstający sposob ktory wyglada jak by mial sie urwac)

czy

motorola milestone ?

 

pierwszy moge miec bez zmiany sieci ale w abonamecie 150zł, a drugi musial bym zmienic siec na orange i abonament 99zł (w obu rpzypadkach cena okolo 50zł)

Odnośnik do komentarza

tez mi sie wydaje ze desire jest ok, ale jak ogladalem na jutube recki to ludzie marudza na to dziwne otwieranie

hmm umowe mam do 19 maja, wiec niby kupa czasu, z ery juz teraz do mnie dzownia i wciskaja mi szit, gdybym chcial zmienic siec to pewnie powinienem poczekac troche żeby nie bylo ze jeszcze 4 miechy ery bym placil uzywajac juz oranga...

hm chyba poczekam narazie, mimo ze typ z ery mowil ze nie zapowiadaja sie zadne cudowne telefony, ale kto by im tam ufał :P

Odnośnik do komentarza

@Yano

 

Tylko czy w dobie Swype warto ładować się w grubasa z klawiaturą? Telefon nie dość, że ma pokaźne gabaryty ze względu na ekran to jeszcze powiększa go fizyczna klawiatura, która przydaje się w grach ale do pisania sms czy surfowania można znaleźć równie szybki substytut.

 

o mechaniźmie słyszałem, że nie należy do najwytrzymalszych

 

 

innymi słowy - grasz? bierz. nie grasz? rozważ coś innego, bo w tej cenie masz duży wachlarz możliwości

Odnośnik do komentarza

@Yano

 

Tylko czy w dobie Swype warto ładować się w grubasa z klawiaturą? Telefon nie dość, że ma pokaźne gabaryty ze względu na ekran to jeszcze powiększa go fizyczna klawiatura, która przydaje się w grach ale do pisania sms czy surfowania można znaleźć równie szybki substytut.

 

o mechaniźmie słyszałem, że nie należy do najwytrzymalszych

 

 

innymi słowy - grasz? bierz. nie grasz? rozważ coś innego, bo w tej cenie masz duży wachlarz możliwości

do tej pory nie gralem i raczej nie planuje, jednak lubie pisac smsy i robić notatki w szkole na klawiaturze prawdzwej

nie wiem czy swype by mi pozwolił rownie szybko pisac, tylko na filmikach widzialem ten bajer, ogolnie klawiatura ekranowa jest dla mnie malo wygodna, chociaz mając prawdzia to ekranowej urzywam sporadycznie wiec moze i da sie nabrac wprawy

 

 

gdybym olał klawiature to co jest godne polecenia ? (oczywiscie android, ze srednio wysokiej polki)

Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

@Yano

 

Tylko czy w dobie Swype warto ładować się w grubasa z klawiaturą? Telefon nie dość, że ma pokaźne gabaryty ze względu na ekran to jeszcze powiększa go fizyczna klawiatura, która przydaje się w grach ale do pisania sms czy surfowania można znaleźć równie szybki substytut.

 

o mechaniźmie słyszałem, że nie należy do najwytrzymalszych

 

 

innymi słowy - grasz? bierz. nie grasz? rozważ coś innego, bo w tej cenie masz duży wachlarz możliwości

do tej pory nie gralem i raczej nie planuje, jednak lubie pisac smsy i robić notatki w szkole na klawiaturze prawdzwej

nie wiem czy swype by mi pozwolił rownie szybko pisac, tylko na filmikach widzialem ten bajer, ogolnie klawiatura ekranowa jest dla mnie malo wygodna, chociaz mając prawdzia to ekranowej urzywam sporadycznie wiec moze i da sie nabrac wprawy

 

 

gdybym olał klawiature to co jest godne polecenia ? (oczywiscie android, ze srednio wysokiej polki)

 

A moze Motorola Milestone 2?na allegro sa od 900zl(nowki)ogoleni jak brac cos bez klawiatury to albo htc hd7 albo iphone 4. Co do androida moze sony ericsson x10?

Odnośnik do komentarza

Warto jeszcze brać 3G? Mam aktualnie HTC G1, co lepsze? Jak wypada emulacja np. GBA na tym iPhonie? Prawdę mówiąc to zależy mi na aplikacjach/gierkach z iStore, obsłuży on jeszcze jakieś nowe produkcje, czy nie?

gry obecnie wymagają iOS4 a to na 3G chodzi jak po gruzie - lepiej dołóż do 3GS albo poczekaj jak wyjdzie biały iP4 a może wtedy pozostałe zejdą lekko z ceny

 

Tak jak napisal greah, abosolutnie nie warto ladowac sie juz w 3G, tym bardziej ze roznica w cenie miedzy 3G a 3GS jakas porazajaca wcale nie jest - pare stowek. Do momentu zakupu 3GS nie mialem do czynienia z tym telefonem (jedynie z 3G) i nie zdawalem sobie sprawy, ze roznica w szybkosci dzialania na iOS4 jest az tak ogromna. Kumpel z pracy ma 3G i robilismy testy z telefonami lezacymi obok siebie - 3G to pod tym wzgledem niestety tragedia.

Odnośnik do komentarza

@Yano

 

Też na początku myślałem, że to jest bajer ale po przyzwyczajeniu, kiedy siadam na czystym romie, trudno mi pisać na czymokolwiek innym. O prędkość się nie przejmuj - jest taka sama jak w przypadku klawiatury fizycznej.

 

 

@zaq123456

 

Po tym co powiedzili ostatnio włodarze Motoroli osobiście całkowicie odradzam ich produkty. Sam ostrzyłem pazury na Atrixa ale po tekście "nie mamy zamiaru wychodzić wam naprzeciw i odblokowywać bootloadera, jak się nie podoba to nie kupujcie naszych produktów" postanowiłem poczekać aż takiego samego potwora wyprodukuje HTC, które może i olewa użytkowników kończąc support dla swoich telefonów zaraz po wyjściu nowych modeli ale za to tworzy architekturę przyjazną moderom (za ilością tematów dot. dev na XDA: G1 - 3,913, Hero - 1,187, Desire - 521, MS - 119, MS2 - 14).

 

MS2 to fajny telefon ale prócz wspomnianej kwestii bootloadera (czyt. jesteś zmuszony używać ich systemu co w dobie obecnych telefonów porównać można do sprzedaży komputerów z Windowsem bez braku możliwości przesiadki na system alternatywny) jest jeszcze ekran. Motorola wręcz podręcznikowo potrafi spieprzyć nawet najlepszy produkt - w tym przypadku dając res 858x480 co objawia się albo kompilowaniem pod nią programów albo całkowitym brakiem supportu (bądź w najlepszym przypadku "rozjechanym" obrazem)

Odnośnik do komentarza

20 marca wygasa mój abonament z Erą, niestety sieć nie zaoferowała mi nic rewelacyjnego, dlatego postanowiłem przenieść numer. Dotychczas nie miałem styczności z żadnym dotykowym telefonem, używałem SE C702 i ogólnie byłem zadowolony. Wydaję mi się, że każdy Android będzie dla mnie rewelacją i szokiem :) nie mam więc za dużych wymagań - typowe internetowe rzeczy, czasem jakaś gra, film, zdjęcie.

 

Zastanawiałem się nad ofertą LongPlay Internet 59 (łącznie ok 89 zł miesięcznie), a do tego i tu pierwszy dylemat:

HTC Desire - 499 zł

HTC Desire HD - 649 zł

HTC Desire Z - 649 zł

HTC Legend - 99 zł

 

Reszta (m.in. Motorole) raczej odpada.

 

Już na tym etapie mam problem. Cena za Desire i w porównaniu z HD i Z jest za duża, myślałem więc, czy po prostu kupić najdroższy z tej stawki HD (który nie odpowiada mi, jest za duży), sprzedać i kupić zwykłego Desire lub Ztkę? Boję się tylko, że będę miał problemy ze sprzedażą i kupnem Desire w normalnej cenie nie z Orange.

Zastanawiałem się też nad Legend, jak wspomniałem, jestem telefonowym laikiem, może więc po prostu ten telefon mi wystarczy? Czy jest między nim a np. Desire aż taka różnica?

 

Druga sieć to Orange, oni oferują przy abonamencie 99 zł Htc Desire za 1 zł, oferta ta jest gorsza od tej z Play (brak 2gb internetu w cenie, mniej minut,brak stanu darmowego), ale zaoszczędziłbym na telefonie. Słyszałem jednak, że Orange ingeruje w Desire, łącznie ze zmianą pudełka :) czy to prawda?

Odnośnik do komentarza

Boję się tylko, że będę miał problemy ze sprzedażą i kupnem Desire w normalnej cenie nie z Orange.

 

Jesli chodzi o sprzedaz to Play nie zaklada simlockow, wiec nie ma problemu. Jesli chodzi o kupno to jest masa nowek desire z playa wlasnie ale kosztuja okolo 1200zl - ja bym wzial po prostu w playu za 499. Zalezy tez za ile HD puscisz, bo jak za okolo 1500-1600 to sie opyla tak zrobic, jak piszesz.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...