Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

A czy S2 starczy na długo? Powiedzmy: na 2 lata? Chodzi mi o to, czy nie będzie wolnym, zapomnianym  padłem za 2 lata?

Jeśli chcesz wiedzieć jak będzie wyglądał S2 za dwa lata to popatrz na obecny stan HTC Desire (telefon porzucony przez HTC zaraz na starcie czyli na początku 2010 roku a dzisiaj możesz na nim bezproblemowo odpalić 4.1 z touch wizem). Oba telefony należą do grupy ulubionych słuchawek ludzi z xda i ich support jest naprawdę znakomity więc o to, że ktoś o nim szybko zapomni nie ma mowy. Dodatkowo masz 100% pewności, że kupując S2 załapiesz się na KLP, bo moderzy będą się prześcigać w tym kto pierwszy wrzuci port.

Oczywiście mając na myśli żywotność chodzi mi o telefon jako telefon a nie konsolę do gier, bo jeśli masz zamiar brać smartfona aby grać to wiedz, że wszystko idzie tak szybko do przodu (sztucznie napędzane zwiększaniem ppi), że za jakieś pół roku to nawet S4 będzie średnie.

 

BTW: Wytrzymałe są te Samsungi galaxy s 2 albo 3? Boję się trochę inwestować w smartfona po tym jak wczoraj zobaczyłem jak koleżanka ścisnąła w ręce HTC Desire X i pękł jej ekran, a jakiś tydzień temu kumpel rzucił LG L7 na łóżko i stało mu się to samo. Na moich oczach.

Telefon jest tak wytrzymały jak ogarnięty jest jego użytkownik. Ściskać i rzucać to można kamieniem a nie telefonem. Nic, czego przedni panel w 99% stanowi szkło, nie wytrzyma traktowania jak Nokii 3310.

S2 używam od bardzo dawna, nigdy nie kupowałem jakichś futerałów, skarpet, folii czy innego dziwactwa i telefon wygląda jak nowy. Jedyne co się rysuje od normalnego użytkowania to pasek, na którym jest głośnik (czerń fortepianowa). Telefon zawsze luźno lata w kieszeni marynarki albo leży na gecko w samochodzie (z którego kilka razy spadł ale nic mu się nie stało). Dodatkowo GG sprawia, że front wygląda jak nowy i w rzeczywistości jest niemożliwym go porysować jeśli tylko pamiętasz, żeby telefon wsadzać do kieszeni, w której nie nosisz kluczy.

 

 

@Lucek

S2+ nie ma Mali 400 tylko VideoCore IV, zamiast 16GB wew. ma tylko 8GB, zamiast Exynosa jest Boardcom (w nowszej technologii więc mniej prądożerny ale z drugiej strony robiony przez outsourcera więc kontrola jakości jest mniejsza a to podobno przekłada się na mniejszą wydajność na mid). Przewrotnie S2plus nie ma plusów względem S2 :)

No i nie zapominajmy, że S2 było robione jako high end więc wszystko było tworzone z pietyzmem. S2+ to mid end więc pozwalają sobie na oszczędności.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja się naczytałem o exynosach i na większości stron piszą że nie są takie super wcale. Są problemy z produkcją i dostawani plus z prodozernoscia. Octa powinien trzymać dłużej niż snapdragon a tak nie jest. W tej chwili qualcom i snapdragon to top topow. W note3 na 99% będzie snap 800 a modelu z exynosem nie będzie w ogóle.

 

Ale wracając do meritum to s2 jest wytrzymalszy od s3. Szkło jest grubsze a ramka telefonu wystaje milimetr przed ekran wiec jak telefon spadnie płasko to nie pęknie. Mój s3 pękł właśnie po takim upadku.

Odnośnik do komentarza

Ta sama prośba co powyżej ale wybór zawęziłem do 3 modeli.

Sony Xperia tipo dual
Samsung Galaxy Ace Duos
Samsung Galaxy Y Duos
LG Swift L5 Dual

Na papierze niemal identyczne - pierwszy i ostatni mają androida 4.0.3 ale LG żywotniejszą baterię. Z jeszcze innej strony nie wiem czy nie trzymać się sprawdzonego Samsunga i nie ładować się w LG...

Edytowane przez kiseki
Odnośnik do komentarza

Ale lipa... starszy mi kazal natychmiast kupic sobie nowy telefon, bo mnie nie slyszy na moim galaxy gio. Telefon gubi zasieg, czasem cos przerywa, czasem mnie nie slychac. Chyba jakis bubel z promocji refurbished.

Mam odlozone 700zl ale to mialo isc na kompa. Z kredytowej moge dodac 300 by miec ten tysiac na jakis telefon. Czy lepiej kupic jakiegos gruchota za 89 zl do dzwonienia, a gio miec do pracy do neta? Nawet tego posta pisze w pracy na gio:/. Czy moze cos dobrego do tysiaca wziac? Kurde myslalem o xperii play juz wieki temu...kusi mnie ten d-pad ktory by posluzyl w emulatorach:(. Co robic?

Odnośnik do komentarza

On ma...iphone'a 4s, wiec raczej nie u niego problem. Lucek wrzucil do rodzyn, ale nie wie jak mnie to wkur.wia ze dzwoni i mnie nie slychac. Nie tylko on ale kazdy inny kto do mnie dzwoni. Dzieje sie to sporadycznie ale jednak. Co jak zadzwonia z rmf fm i nagle nie bedzie mnie slychac?:)

Wada praktycznie od poczatku. Allegrowicz mowil, abym kontaktowal sie z serwisem Samsunga. Tak wyglada opis 'gwarancja' na aukcji. Fon niby nowy w pudelku, a pewnie jakis wystawowy/refurbished.

Chyba kupie jakiegos gruchota za stowe do dzwonienia. Jakos nie widzi mi sie teraz inwestowac w nowszy telefon 1000zl, skoro ten mi styka. A tego bede nosil do roboty, co by siedziec po wifi na necie:/. Hmmm.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...