Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam zrobiłem roota i jakbym miał wgrywać na nowo jakiś soft, to by mi się nie chciało. Nie używam żadnych launcherów, czy innych themesów. Chyba w mniejszym stopniu wykorzystuję telefon z andkiem, niż np. Ty. W ogólę jakoś jara mnie kasowanie tych systemowych aplikacji-śmieci. Ostatnio skasowałem apkę do robienia kopii zapasowej. Chyba niedługo skasuję mapy, bo ostatnio szukałem sanepidu i z włączonym GPSem nie mogłem trafić.

Tak, czy siak - fon zastąpił mi prawie całkowicie laptopa. Chyba zrobię jakiś przegląd aplikacji, bo trochę się tego uzbierało. :)

Odnośnik do komentarza

Ja mam s3 od roku i 3 miesiecy i do tej pory zlego slowa nie powiem. Kto uwaza, ze s3 ma za malo ramu i ubija aplikacje jest dla mnie delikatnie mowiac gluptaskiem. Polecam jak cholera, jak ktos jeszcze ma smykalke do grzebania w telefonie i poszukiwan idealnego dla siebie softu to jak wygrac na loterii.

Odnośnik do komentarza

No w sumie ja też jakoś strasznie nie narzekam, ekran ma świetny, aparat też, funkcji od cholery i trochę... RAM-u trochę za mało ;). Ale ogólnie slot na kartę SD, wymienialna bateria, lekki, wygodny, dobrze trzyma na baterii na Samsungowych softach, nie ma żadnych problemów typu grzanie się czy coś takiego, też polecam. Ja jestem francuski piesek i stąd moje poprzednie wydziwiania, ale za swoją obecną cenę to wciąż świetny telefon, bez względu na moje smuty.

Odnośnik do komentarza

Mało ramu na firmowych romach TW a już na 4.3 jest totalny dramat podobno, na leakach była lipa. Testowałem CM i było niedobrze, random rebooty itp, jak ja sprzedawałem nie było nawet wersji stable i programiści CM oficjalnie się przyznali, że olewają Exynosy i trafiają one na koniec kolejki. Dodatkowo - mi się popsuł :-) więc zdanie zmieniłem nieco. Teraz mam SGS4 i jest lepiej ale zmiany dziwne w KNOXach, to co pisałem o możliwości instalacji romu GPe ostatnio się popsuło.

 

Knox dostał nowy bootloader i kupę checków czy innych rzeczy w booloaderze, wydziwiają softy na bazie modemów, czy się w ogóle włączy WIFI czy nie, czy będą crashe czy nie. Teraz wyszedł rom GPe w wersji 4.4 i do dziś (a już troszkę jest na sieci) nie dało się zrobić wersji stable. Albo bateria ssie, albo się restartuje, albo bootloopy. Miałem do Samsunga szacunek za brak kombinowania w kwestii softu i go właśnie straciłem. Jedyny plus to teoretyczna naprawialność ale jak tak dalej będzie to nie kupię telefonu Samsunga - chyba że nie będzie sensownych alternatyw. Na kij mi takie zabawy?

 

Co do SGS3 to jak piszę - jest wersja LTE, różni się tylko modemem, na nią jest też CM w wersji Stable już, więc brałbym to. Bo jak zechcesz zostać na sofcie TW (Stockowym) to on sam nie będzie ubijał procesów. Ja NIGDY nie stosowałem ubijaczy, Android nie umie swapować i jak nie ma ramu to zabija po kolei wszystko.

 

To jest telefon dla grzebaczy a 90% użytkowników to nie grzebacze, oni chcą wyjąć, włączyć i mieć w doopie i tego im SGS3 nie daje bo otwarcie 4 zakładek w przeglądarce na romie z pudełka po tygodniu używania sprawia, że do konatków telefon wchodzi 4-5 sekund. Kurde, topowy telefon z takim lagiem to pomyłka. Zresztą dialer to porażka Samsunga po całości, ładuje się jak słoń do za małej klatki po prostu :confused: Ileż się nasłyszałem od ludzi z IP4-4s którzy zmienili tel. na SGS3 "bo większy ekran" - że czekają na wejście do kontaktów tyle, że im się odechciewa. Tak samo przewijanie wybranych numerów laguje, tnie, muli.

 

Ludzie się denerwują że żeby korzystać wygodnie z telefonu, musisz zmienić 90% rzeczy, tego ludzie nie chcą i dlatego iphone rządzi pod względem zadowolenia klientów i tak pewnie zostanie, teraz straci nieco bo na starych urządzeniach IOS7 się nie nadaje do niczego ale... zamiast kupić Andka polecą i kupią nowe iphony czy ipady. Także prawdę powiedziawszy jak się konkretnie bawię tymi telefonami to swojej kobiecie jakbym miał kasę, kupiłbym iPhone'a żeby potem nie słuchać, że się coś wywala, że Viber się jej zwiesił, że facebook się pierdzieli (w porównaniu do iOSa to Facebooka aplikacja osiągnęła poziom stable chyba z 8 miesięcy później, tak subiketywnie to odczuwając, tak że po prostu działała jak należy).

 

I jak już w końcu czytam opinie, czy "głupie" recenzje, że Android to "trudny system" to się zaczynam z nimi zgadzać. Po prostu tutaj MUSISZ znać urządzenie, wiedzieć że coś się może psuć i że można to naprawić i my jako poweruserzy sobie dajemy radę, ale co ma zrobić klient którego to nie interesuje? Który kupił telefon do 4 rzeczy a nagle ma wakelocki i telefon zżera baterię jak szczerbaty suchary? Mi iOS nie pasuje bo ja potrzbuję bardziej przenośnego mini-kompa z funkcją dzwonienia ale jak ktoś szuka telefonu z netem, pocztą  i 2 grami to co ma wybrać?

 

Na pewno za to - jako małe komputery to Androidy są po prosty bez konkurencji dzięki otwartemu systemowi i temu też się nie da zaprzeczyć. Warto tylko zdać sobie sprawę z potrzeb konsumentów. Może więc Samsung zamiast robić to co robi, powinen pójść drogą HTC i robić telefony w wersji "dla ludzi" i zamykać bootloader i w wersji "dla deweloperów" i zostawić WSZYSTKO otwarte + publikować źródła?

 

BTW - SORRY za tak długi post - jak się nie chce wam czytać to olejcie ;-)

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przeczytałem i szczerze mówiąc nie widzę problemów na stockowym S3, na CM też*. 1 GB RAM-u czystemu Androidowi starczy bez problemu (kiedyś na 384 MB na HD2 się jak król czułem, teraz 1 GB i już człowiek narzeka ;D), TW owszem, na multitasking nie pozwala za bardzo, ale tragedii nie ma. Kontakty to osobny problem, one zawsze długo się włączają. Rozwiązanie? Alternatywny dialer, skróty.na pulpicie. Oprócz tego nie mam za dużego dyskomfortu, jak komuś wolno to w tej cenie (albo wyżej) ma iPhone'a 4 na iOS7, to jest dopiero potwór szybkości :teehee:. Drugi raz bym go nie kupił na premierę, ale teraz jak za pieniądze, które za niego wołają to IMO świetny sprzęt. No i zwykły Kowalski raczej nie potrzebuje multitaskingu ;).

 

Rozumiem Twój post i Twoje zarzuty, ale ja tego tak nie widzę. iPhone też wcale nie jest jakiś super intuicyjny, mój ojciec na początku też bez przerwy mnie prosił o pomoc w ustawieniu tego albo tamtego w swojej piątce, a po wejściu iOS7 był zagubiony. Kwestia przyzwyczajenia. Ja bym upatrywał się problemu gdzie indziej: ludzie pakują się w smartfony, choć wcale nie są im potrzebne i później problemy. Za to uwielbiałem Androida na starcie, był po prostu dla geeków. System oparty na otwartych źródłach, na linuksowym jądrze, z terminalem, klawiaturą, łatwym wgrywaniem ROM-ów, bla bla bla. Od razu wiadomo dla kogo był ten smartfon. A teraz wszystko weszło do mainstreamu i jakieś narzekania. Za trudne? iPhone albo dumbphone czekają. Mi na Androidzie jest dobrze :>.

 

Wkurza tylko Samsung. S4 nie biorę ze względu na brak wsparcia, ba, wręcz blokowanie customów. Od teraz tylko Nexus albo HTC (które to postrzegam dużo lepiej po moim hejcie z czasów Desire i późniejszych).

 

*Jest w 100% stable oprócz jednej rzeczy: battery drain po rozmowie, który naprawia tylko reboot. Wkurzające, bo kiedy nieużywany na TW może leżeć tydzień, to CM10.1 się rozładuje w dwa dni jeśli nie zresetujesz.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Wątpie, żeby ktoś miał tutaj ten telefon. Z recenzji wychodzi że ciężko o coś lepszego w tej cienie + Moto jest własnością Google więc możesz liczyć na świeży, dobrze działający soft (w teorii). Minusem jest brak karty sd i wyjmowanej baterii, bierz od razu wersjie 16gb, nie ma co na tym oszczędzać, różnica w cenie niewielka.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem i szczerze mówiąc nie widzę problemów na stockowym S3, na CM też*. 1 GB RAM-u czystemu Androidowi starczy bez problemu (kiedyś na 384 MB na HD2 się jak król czułem, teraz 1 GB i już człowiek narzeka ;D), TW owszem, na multitasking nie pozwala za bardzo, ale tragedii nie ma. Kontakty to osobny problem, one zawsze długo się włączają. Rozwiązanie? Alternatywny dialer, skróty.na pulpicie. Oprócz tego nie mam za dużego dyskomfortu, jak komuś wolno to w tej cenie (albo wyżej) ma iPhone'a 4 na iOS7, to jest dopiero potwór szybkości :teehee:. Drugi raz bym go nie kupił na premierę, ale teraz jak za pieniądze, które za niego wołają to IMO świetny sprzęt. No i zwykły Kowalski raczej nie potrzebuje multitaskingu ;).

 

Rozumiem Twój post i Twoje zarzuty, ale ja tego tak nie widzę. iPhone też wcale nie jest jakiś super intuicyjny, mój ojciec na początku też bez przerwy mnie prosił o pomoc w ustawieniu tego albo tamtego w swojej piątce, a po wejściu iOS7 był zagubiony. Kwestia przyzwyczajenia. Ja bym upatrywał się problemu gdzie indziej: ludzie pakują się w smartfony, choć wcale nie są im potrzebne i później problemy. Za to uwielbiałem Androida na starcie, był po prostu dla geeków. System oparty na otwartych źródłach, na linuksowym jądrze, z terminalem, klawiaturą, łatwym wgrywaniem ROM-ów, bla bla bla. Od razu wiadomo dla kogo był ten smartfon. A teraz wszystko weszło do mainstreamu i jakieś narzekania. Za trudne? iPhone albo dumbphone czekają. Mi na Androidzie jest dobrze :>.

 

Wkurza tylko Samsung. S4 nie biorę ze względu na brak wsparcia, ba, wręcz blokowanie customów. Od teraz tylko Nexus albo HTC (które to postrzegam dużo lepiej po moim hejcie z czasów Desire i późniejszych).

 

*Jest w 100% stable oprócz jednej rzeczy: battery drain po rozmowie, który naprawia tylko reboot. Wkurzające, bo kiedy nieużywany na TW może leżeć tydzień, to CM10.1 się rozładuje w dwa dni jeśli nie zresetujesz.

 

No i widzisz- ostatnie zdanie pokazuje, że zawsze coś tam jest nie tak. Mi też jest dobrze, na iOS nie ma praktycznie piractwa, system nie umożliwia rozbudowy ale jest stabilny bardzo. Da się go zawiesić jak wszystko ale problemów sprawia mniej. Gorzej jak chcesz coś zmienić, wtedy lipa ;-)

 

Mi też dobrze na Andku, staram się wczuć w osobę właśnie takiej jak Twój Tata. Nie potrzebuje smartfonu ale jak mu dać iPhone'a to się przyzwyczai, telefon działa i nie sprawia specjalnych problemów, z Andkiem bywa różnie. A mainstream? Hmmm. Andek to trojan który ma nas zmusić do używania usług Google'a, ale to że stanowi 80% aktywacji smartfonów w tej chwili a tak naprawdę więcej, bo w Chinach usługi Google są zablokowane a tylko przy ich pomocy można aktywację policzyć to już chyba ich przerosło ;-) Tak samo jak popularność Windowsa przerosła Microsoft ale... tak to jest. Demokracja to najgorszy system ale jedyny który się sprawdza i tak samo z systemami - otwarte nie są idealne ale się rozłażą ;-)

 

Paradoksalnie na aktywacjach google traci siano bo musi płacić licencje za patenty np do Microsoftu a oni za system nie pobierają opłat. Ma to spory minus w postaci niesamowitej ilości szrotu jaki jest na rynku. I to nie tylko tabów z biedronki ale też niby lepszych firm. Na moim Acerze przeglądarka AOSP praktycznie nie działa ;-) I dupa. Nic nie wychodzi, żadne update'y żeby to naprawić.

 

Ja na przyszłość też raczej bez Samsunga - HTC to nie wiem, zobaczymy co bedzie ale albo Nexus albo jakaś nowa Motorola. Przynajmniej soft będzie dopracowany.

 

U mnie iPhone odpada, jeśli mam robić to co robię to po prostu brakowało mi narzędzi na nim. Były po Jailbreaku ale nie chcę być ciągle zdany na łaskę jakichś łamiących zabezpieczenia dzieciaków. Samsung KNOXem popsuł moją opinię o sobie ale tak jak pisałem wcześniej - nawet po zepsuciu KNOXa telefonu da się używać i wgrywać customy. Tylko zrobiły się jakby 2 ścieżki update'ów - stary Bootloader i nowy. Muszą być inne Modemy (baseband), trzeba je wgrywać ODINem i to w odpowiedni sposób (żadne reovery nie umie wgrać modemów do i9505) oraz nigdzie w systemie nie widać, jaką masz wersję modemu LTE (o tym czym działa dowiadujesz się jak uda ci się złapać LTE - jak się nie uda to się nie wgrał). WTF? Nie chce mi się tak bawić. Dlatego cały czas jadę na 4.2.2 TW.

 

Żeby było śmieszniej - rom GPe ma błąd i przednia kamerka chodzi tylko jako QVGA gdzie ma rozdziałkę 720p. WTF po raz wtóry ;-)

 

A teraz jeszcze jedna fajna nowina - okazuje się, że na Nexusach 7, wersja 2012, 2013 po aktualizacji do KitKata który miał być szybszy i w ogóle, mocno spada jakość odtwarzania video, dropy, freeze'y i ogólnie niższa wydajność. Ciekawe nie? Źródło -> http://blog.gsmarena.com/android-4-4-kitkat-video-playbacks-a-step-back-over-android-4-3-jelly-bean/ -> jest tam link do PDFa z wykresami. ShitKat? 

Odnośnik do komentarza

A teraz jeszcze jedna fajna nowina - okazuje się, że na Nexusach 7, wersja 2012, 2013 po aktualizacji do KitKata który miał być szybszy i w ogóle, mocno spada jakość odtwarzania video, dropy, freeze'y i ogólnie niższa wydajność. Ciekawe nie? Źródło -> http://blog.gsmarena.com/android-4-4-kitkat-video-playbacks-a-step-back-over-android-4-3-jelly-bean/ -> jest tam link do PDFa z wykresami. ShitKat?

Zauważyłem to godzinę po update'cie i od razu cofnąłem się do 4.3, ale wszyscy widzieli poprawę i było "super", więc wolałem się nie odzywać :P. KitKat na N7 jest gów,niany, po prostu. Nie widzę w nim nic wartego update'u więc nie przeszkadza mi to ani trochę, że jestem na nieaktualnej wersji.

Odnośnik do komentarza

No i o tym właśnie piszę a propos Andka - dziwne rzeczy się z nim dzieją ;-) Chyba 4.3 zostanie na dłużej. Na GPe 4.4 nie da się pracować, restarty i inne dziwne rzeczy. 4.3 dodaje TRIM i to jedyna sensowna rzecz dla której w ogóle warto przejść z 4.2.2 na 4.3 ;-)

 

A co do MOTO trzeba było brać 16gb, różnica niewielka a przy 8 to ci max 6 gb zostaje na dane, to malutko, naprawdę.

Odnośnik do komentarza

Bylismy porownac Z1,One i IP5s. Powiem, ze jesli chodzi i wyglad to ajfon wyglada jak popie.rdolka. Zloty kolor psuje kompletnie bialy panel z przodu. Najlepiej wykonany wydaje sie byc Sony Z1 i prezentuje sie naprawde elegancko,minimalnie za nim HTC one. Problem jest tylko z tego tym, ze Soniak i HTC sa ooogrooomne.Masakra, ajfon jest o wiele bardziej poreczny. Zaskoczony bylem ekranem w Sony bo spodziewalem sie kupy, a jest naprawde ok, poza tym nakladka sony>touchwiz.

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Ja na modowanym 4.3 jade, samsung go e

Wycofal a ja wbijam w czasem dlugie wybudzanie. Przezyje. System mega stabilny i plynny choc po czasie sa przycinki jak to ba androida przystalo.

 

A ostatnio wychwalałeś jakieś sofciki ze źródeł :-) 

 

Ja na S4 cały czas 4.2.2 modowany Samsung - Omega. Daje radę, nie mam specjalnych zarzutów. Fakt dłużej wychodzi z uśpienia + w uśpieniu czasem pilot (ze słuchawek) łapie zwiechy ale... zrzucam to na mocne ograniczenie mocy w deep sleep. Bateria baaaardzo dobrze trzyma. Przy 18-19 po całym dniu bez wyłączania różnych rzeczy mam ze 30% jeszcze. Więc wzdrygam się przed zmianami. Dodatkowo sam trimuję telefon raz w tygodniu (płatny LagFix ze sklepu) i jest git ;-)

Odnośnik do komentarza

@ Pajda - na fakturę mogą dać 12 miesięcy gwarancji i tyle dadzą pewnie. 24 masz TYLKO przy paragonie i MUSI je dać sklep.

 

@ grzybiarz - nie jest to takie proste do objaśnienia. Ale - poprawia wydajność pamięci NAND w czasie (inaczej, wydajność czyli prędkości nie spadają wraz z zapisywaniem danych). Niektórym się wydaje, że pamięci NAND nie spowalniają swojej pracy ale tak nie jest i żeby tak było należy je systematycznie czyścić - zajmuje się tym funkcja TRIM. Niestety, dopiero android od 4.3 wspiera to natywnie (ale czysty android, nie jest powiedziane że każdy producent to wprowadzi u siebie). http://en.wikipedia.org/wiki/Trim_(computing) Dodatkowo - pamięci NAND muszą obsługiwać te instrukcje ale 90% telefonów które wyprodukowano po wprowadzeniu andka ICS obsługuje te instrukcje.

 

Jeśli masz roota to jest program LagFix który robi to z palca a możesz pewnie na wersji Free ustawić trimowanie raz na tydzień w taskerze albo kupić wersję płatną która zrobi to za ciebie. Warto najpierw sprawdzić czy zadziała z twoim telefonem czy tabletem.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niestety narzeczona wybrala Ajfona 5s. Roznica w 16GB wersji miedzy sklepem typu MM,Mediaexpert, to 500-700zlotych. Jak wyglada gwarancja jesli kupie w sklepie z allegro i dostane f-vat ?

Czemu niestety? Najlepszy telefon na rynku. Kup na store.apple.com/pl a nie będziesz miał problemu z gwarancją. Dzwonisz i wyślą do ciebie kuriera z nowym telefonem, a dasz mu stary. Apple nie naprawia sprzętu. Wymienia na nowy. Lubi też uwzględnić gwarancję po jej upływie. Jeśli kupisz u operatora, albo w sklepie to oni naprawiają w Regenesis. Wiele lipnych napraw z tego wyszło i odmów. I tygodni oczekiwania. Lepiej dopłacić. No i na Allegro lubią lecieć w uja i wystawić fakturę VAT marża, z której nic nie odliczysz.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Niestety narzeczona wybrala Ajfona 5s. Roznica w 16GB wersji miedzy sklepem typu MM,Mediaexpert, to 500-700zlotych. Jak wyglada gwarancja jesli kupie w sklepie z allegro i dostane f-vat ?

Czemu niestety? Najlepszy telefon na rynku. Kup na store.apple.com/pl a nie będziesz miał problemu z gwarancją. Dzwonisz i wyślą do ciebie kuriera z nowym telefonem, a dasz mu stary. Apple nie naprawia sprzętu. Wymienia na nowy. Lubi też uwzględnić gwarancję po jej upływie. Jeśli kupisz u operatora, albo w sklepie to oni naprawiają w Regenesis. Wiele lipnych napraw z tego wyszło i odmów. I tygodni oczekiwania. Lepiej dopłacić. No i na Allegro lubią lecieć w uja i wystawić fakturę VAT marża, z której nic nie odliczysz.

 

 

Co kto lubi ;-) jeśli chodzi o "najlepszy". Do dzwonienia i pisania SMSów może i tak ale pewnych rzeczy zrobić się nie da albo ciężko - ALE KWESTIA GUSTU, nie chcę zasypywać wywodami. Chodzi mi tylko o nie rzucanie takich stwierdzeń bo skoro nie jest najlepszy dla każdego to po prostu, nie jest najlepszy.

 

Z resztą wypowiedzi się zgadzam w zupełności. A jeśli mamy pieniądze to w ogóle kupienie jakieś tam apple care plan czy coś takiego to NAJLEPSZA opcja. Apple nie naprawia tego sprzętu tylko wymienia, robisz backupy sobie, o prostu go rekonfigurujesz (i wprowadzasz WSZYSTKIE hasła jeszcze raz ;-) ) i masz nowy telefon. Jak macie dzieci które mogą go stłuc to warto się nad czymś takim zastanowić.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy ta "najlepszosc" jest warta takiej doplaty. Ogolnie chcielismy kupic IP na allegro, ale kolezanka Pauliny opowiedziala nam jej historie z telefonem. Faktycznie wymieniali jej na nowa bez zajakniecia, w sumie to 2 razy od czasu zakupu. Troche to mnie zmartwilo, bo po gadzecie za tyle pieniedzy spodziewalem sie bezstresowego uzywania. Tak, wiec IP bedzie kupiony w sklepie badz na ich stronie. 

 

 

Jezusmaria prawie 3tysiace za komorke  :teehee: Dokad swiat zmierza? Moze jeszcze uda sie ja namowic na Z1 z allegro za 1600.  Generalnie Sony przegral tylko i wylacznie tym, ze jest  olbrzymi. Narzeczona sama przyznala, ze Sony wyglada bardziej elegancko i sprawia wrazenie lepiej wykonanego. Moze gdyby nie miala tabletu to 5cali byloby zaleta.

Odnośnik do komentarza

Ja jestem po takiej przesiadce i było spoko ale teraz przy 4.3 i 4.4 google edition i w związku z knoxem pojawiają się problemy, restarty, wadliwe kernel itp. Jak lubisz grzebać to lepiej cos innego. Jak nie lubisz to może być ;-) Ja jadę na 4.2.2 touchwiz i jest mega stabilnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...